Порядок виконання роботи

1) За допомогою штангентциркуля провести вимірюван-ня діаметру дослідного трубопроводу 1 (рис. 7.6) в декількох перерізах. Усереднити отримані результати.

2) Провести розрахунок висоти встановлення швидкісної трубки Піто в точці середньої швидкості за залежністю , де – значення усередненого внутрішнього радіусу труби у вимірювальному січенні. Встановити трубку Піто на визначену висоту .

3) За допомогою барометра провести вимірювання атмосферного тиску.

4) За допомогою термометра провести вимірювання тем-ператури в кімнаті.

5) Приєднати до штуцера цифрового дифманометра зі знаком «мінус» трубку статичного тиску.

6) Змінюючи напругу живлення генератора витрати 5 за допомогою лабораторного автотрансформатора 6 від 100 до 250 В з кроком 10 В провести вимірювання статичного тиску в трубопроводі. Значення статичного тиску занести в табл. 7.1.

7) За отриманими значеннями статичного тиску провести розрахунок густини газового потоку за залежністю (7.10). Отримані результати занести в табл. 7.1.

8) Приєднати до штуцера цифрового дифманометра зі знаком «плюс» трубку повного тиску.

9) Змінюючи напругу живлення генератора витрати 5 за допомогою лабораторного автотрансформатора 6 від 100 до 250 В з кроком 10 В провести вимірювання динамічного тиску в трубопроводі. Значення димічного тиску занести в табл. 7.1.

10) За отриманими від викладача значеннями коефіцієта швидкісної трубки ξ і коефіцієнта провести розрахунок за залежністю (7.9) для отриманих значень середньої швидкості і витрати, під час різних напругах живлення генератора витрати, значення середньої швидкості і об’ємної витрати. Результати розрахунку занести в табл. 7.1.

11) На базі отриманих результатів побудувати графічну залежність розрахованої витрати газу від напруги живлення генератора витрати.