Відсутність одного із перерахованих реквізитів робить документ недійсним.

У договорі чекодавача з банком може бути умова, що банк зобов’язується оплатити "овердрафт", тобто суму більшу за залишок на банківському рахунку з нарахуванням на неї річних відсотків.

На відміну від векселя чеки не є засобом кредиту, і тому строк їх обігу обмежений. Згідно Женевської конвенції 1930 р. (до якої приєднались країни цивільного права -Західна та Східна Європа), строк подання чека до оплати з дня його виставлення обмежується:

- 8 днями - у країні його видачі;

- 20 днями - якщо місце його видачі та місце оплати знаходяться у різних країнах одного континента;

- 70 днями - якщо оплата здійснюється в іншій країні світу.

Англо-американське право (звичайне право) не встановлює конкретних граничних термінів подання чека до оплати, але передбачає, що його слід подати до оплати протягом "поміркованого терміну" згідно банківської практики.

Чек може передаватись однією особою іншій по індосаменту (передаточному напису), який проставляється на зворотному боку чека та підписується особою, яка зробила цей напис.

В залежності від умов передачі чека від однієї особи іншій та характеру його використання розрізняють такі види чеків:

- пред’явницькі чеки, які виписуються на пред’явника. Його передача іншій особі може бути здійснена за індосаментом та без індосамента. У міжнародному платіжному обігу такі чеки значно поширені;

- іменні чеки, які виписуються на користь певної особи, і їх передача не може бути здійснена за допомогою звичайного індосамента. Широкого поширення вони е мають;

- ордерні чеки, які виписуються на користь певної особи або за її наказом. передача чека іншій особі здійснюється за допомогою індосаменту із застереженням "наказу". У міжнародних розрахунках вони значно поширені.

Чек не є твердою гарантією платежу. Більш твердим зобов’язанням є чек, який авальований банком або іншою установою або особою, тобто тими, хто гарантує платіж зазначеної у чеку суми. Тому слід використовувати авальовані ордерні чеки, які індосовані на банк продавця.

Іноді чеки кросуються, тобто перекреслюються чекодавачем паралельними лініями по діагоналі. Це означає, що платіж по чеку може бути здійснений лише у безготівковій формі і лише банку чекоутримувача.