Фінансові інвестиції в асоційовані і дочірні підприємства

Фінансові інвестиції в асоційовані й дочірні підприємства на дату балансу відображаються за вартістю, що визначена за методом участі в капіталі.

Фінансові інвестиції обліковуються за методом участі в капіталі на останній день місяця, в якому об'єкт інвестування відповідає визначенню асоційованого або дочірнього підприємства. Застосування методу участі в капіталі для обліку фінансових інвестицій припиняється з останнього дня місяця, в якому об'єкт інвестування не відповідає критеріям асоційованого або дочірнього підприємства.

Винятком із цього правила є фінансові інвестиції в асоційовані й дочірні підприємства якщо:

а) фінансові інвестиції придбані та утримуються виключно для продажу протягом дванадцяти місяців з дати придбання;

б) асоційоване або дочірнє підприємство провадить діяльність в умовах, які обмежують його здатність передавати кошти інвестору протягом періоду, що перевищує дванадцять місяців.

Такі фінансові інвестиції обліковуються та відображаються на дату балансу за справедливою вартістю.

Фінансові інвестиції в спільну діяльність зі створенням юридичної особи (спільні підприємства)

Фінансові інвестиції у спільну діяльність із створенням юридичної особи (спільні підприємства) його учасники обліковують за методом участі в капіталі на останній день місяця, в якому вони стали контрольними.

Винятком із цього правила є фінансові інвестиції в спільну діяльність із створенням юридичної особи контрольними учасниками, якщо:

а) фінансові інвестиції у спільну діяльність придбані й утримуються виключно з метою їх подальшого продажу протягом дванадцяти місяців;

б) спільне підприємство веде свою діяльність в умовах, які обмежують його здатність передавати кошти учаснику спільного підприємства протягом періоду, що перевищує дванадцять місяців.

Такі фінансові інвестиції обліковуються та відображаються на дату балансу за справедливою вартістю.

Контрольний учасник спільного підприємства припиняє облік фінансових інвестицій за методом участі в капіталі з останнього дня місяця, в якому він перестає здійснювати спільний контроль за підприємством або суттєво впливати на його діяльність. Свідченням суттєвого впливу з боку контрольного учасника можуть бути:

- представництво в раді директорів або аналогічному керівному органі спільного підприємства;

- участь у прийнятті рішень;

- взаємообмін управлінським персоналом;

- забезпечення спільного підприємства необхідною технічною інформацією.