Кореспонденція рахунків

1. Оприбутковано МШП, виготовлені власними силами: Д-т 22 К-т 23;

2. Оприбутковано МШП, придбані підзвітною особою: Д-т 22 К-т 372;

3. Придбано МШП у постачальника: Д-т 22 К-т 63;

4. Отримано МШП (безоплатно): Д-т 22 К-т 719;

5. Отримано МШП як внесок до статутного капіталу: Д-т 22 К-т 46;

6. Відпущено зі складу МШП призначені:

· для використання у виробництві продукції: Д-т 23 К-т 22;

· для загальновиробничих потреб: Д-т 91 К-т 22;

· для адміністративних потреб: Д-т 92 К-т 22;

· для потреб збуту продукції: Д-т 93 К-т 22.

 

 

Товари –це матеріальні цінності, що придбані (одержані) і зберігаються підприємством з метою наступного продажу.

Облік товарів на підприємстві здійснюється на підставі П(С)БО 9 «Запаси».

Одиницею бухгалтерського обліку товарів є їхнє найменування або однорідна група. Для обліку товарів використовують рахунок 28 «Товари»

На рахунку 28 «Товари»ведеться облік руху товарно-матеріальних цінностей, що надійшли на підприємство з метою продажу. Цей рахунок використовують переважно збутові, торгові, заготівельні підприємства та підприємства громадського харчування.

Рахунок 28 «Товари» має такі субрахунки:

281 «Товари на складі»;

282 «Товари в торгівлі»;

283 «Товари на комісії»;

284 «Тара під товарами»;

285 «Торгова націнка».

За дебетом субрахунків 281, 282, 283, 284 відображають збільшення товарів, тари та їхньої вартості, на кредиті – зменшення.

На субрахунку 285 «Торгова націнка» торгові, збутові підприємства при здійсненні обліку товарів за цінами продажу відображують торгові націнки на товари – різницю між купівельною вартістю і вартістю продажу (роздрібною) товарів. На кредиті субрахунка 285 відображають збільшення суми торгових націнок, на дебеті зменшення (списання). Списання за розрахунком суми торгової націнки на реалізовані товари відображають по дебету субрахунка 285 і на кредиті субрахунків 281 і 282.

Біологічні активи і, зокрема, тварини, які не відповідають критеріям, установленим для довгострокових біологічних активів, підлягають обліку у складі поточних біологічних активів як запаси. Згідно з Інструкцією № 291 на рахунку 21 «Поточні біологічні активи» ведеться облік та узагальнення інформації про наявність та рух поточних біологічних активів тваринництва, зокрема тварин, які перебувають на вирощуванні та відгодівлі, птиці, звірів, кролів, сімей бджіл, а також худоби, вибракуваної з основного стада та реалізованої без постановки на відгодівлю, тварин, прийнятих від населення для реалізації. За дебетом рахунка 21 відображається надходження (прибуткування) приплоду молодняку продуктивної та робочої худоби, худоби, вибракуваної з основного стада для подальшої відгодівлі або реалізації без відгодівлі, приріст живої маси молодняку тварин, за кредитом — вибуття поточних біологічних активів у результаті передачі на переробку, продажу, безоплатної передачі тощо.

Аналітичний облік ведеться за видами (групами) поточних активів тваринництва.