Кореспонденція рахунків

Якщо податок, розрахований за даними податкового обліку, менший, ніж податок, визначений в бухгалтерському обліку:

1. нараховано податок на прибуток за даними бухгалтерського обліку (150грн.): Д-т 98 К-т 64 (130грн.);

2. якщо податок на прибуток, розрахований за даними податкового обліку, становить 130грн. Д-т 98 К-т 54 (20грн.);

Якщо податок, розрахований за даними податкового обліку, більший, ніж податок, визначений за даними бухгалтерського обліку:

1. нараховано податок на прибуток за даними бухгалтерського обліку (150 грн.): Д-т 98 К-т 64 (150 грн.);

2. якщо податок на прибуток, розрахований за даними податкового обліку, становить 170 грн.: Д-т 17 К-т 64 (20 грн.);

3. списано витрати з нарахування податку на прибуток на зменшення фінансового результату від основної діяльності: Д-т 79 К-т 98 (150 грн.).

 

Під надзвичайними витратами розуміють невідшкодовані збитки від надзвичайних подій, включаючи витрати на запобігання виникнення втрат від стихійного лиха та техногенних аварій.

Облік втрат і витрат, пов’язаних з подіями або операціями, які відносяться до надзвичайних, ведеться на рахунок 99 „Надзвичайні витрати”.

По дебету рахунка відображається сума визнаних витрат (відшкодування, сплата стороннім організаціям, заробітна плата працівників, зайнятих на відновлюваних роботах, вартість використаних сировини, матеріалів тощо), по кредиту – списання на рахунок 79 „Фінансові результати”.

Первинними документами при відображенні надзвичайних витрат є накладна, видатковий касовий ордер, розрахунок бухгалтерії тощо. Списання надзвичайних витрат оформляється довідкою бухгалтерії.