Вікно редагування

Призначений для користувача інтерфейс системи створений так, що користувач, що має елементарні навики роботи з Windows- додатками, може відразу почати роботу з MathCAd.

Після запуску пакету Mathcad на екрані з'являється вікно редагування Mathcad-документа (мал. 1). Це вікно отримує назва Безіменний: до (Untitled:k), де до – порядковий номер вікна (спочатку відкривається вікно з номером 1). У вікні редагування присутній курсор введення, яке може приймати різні форми. Три основні форми курсора введення: червоний хрестик – призначений для вказівки на робочому листі місця введення формул, текстів або графіків; синій куточок «ключка» - призначений для вказівки місця введення чергового символу або операції алгебри у формульной області; червона вертикальна риска – призначена для вказівки введення чергового символу в текстовій області. Червоний курсор введення встановлюється мишею.

У вікні редагування при використанні смуг прокрутки виявляються тьмяні горизонтальні і одна вертикальна лінії. Горизонтальні лінії ділять робочий лист на екранні сторінки, які нумеруються зверху вниз. Вертикальні лінії враховуються тільки при роздруку Mathcad-документа на принтері: в цьому випадку між двома послідовними горизонтальними лініями поміщається дві сторінки, розділені вертикальною лінією, а самі сторінки нумеруються зліва направо.

Всі записи Mathcad-документа представляються у вигляді блоків. Якщо клацнути лівою кнопкою миші за даними усередині блоку, то він буде виділений рамкою чорного кольору. Будь-який блок можна переміщати по документу.

 

Мал. 1. Вікно редагування Mathcad.