Характеристика

Характеристика - це документ, у якому дається оцінка ділових і моральних якостей працівника. Є характеристики виробничі, атестаційні, для вступу до навчального закладу та ін. Прізвище, ім'я та по батькові особи, якій дається характеристика, пишеться після назви, з правого боку в родовому відмінку. В цих рядках вказуються і анкетні дані (Осадчого Василя Опанасовича, 1975 року народження, освіта вища). Далі подаються дані про трудову діяльність (у теперішньому часі, форма третьої особи), характеристика ділових якостей і висновки. Обов'язково вказується призначення характеристики, ставиться дата і підпис керівника.

Подаємо зразок:

Характеристика

Францевича Володимира Володимировича,

випускника Одеського державного університету

внутрішніх справ

(спеціальність: правознавство),

1985 року народження, освіта вища незакінчена.

 

Францевич В.В. є випускником факультету права та підприємництва Одеського державного університету внутрішніх справ. Під час навчання зарекомендував себе здібним, дисциплінованим, старанним, наполегливим студентом, за що був двічі нагороджений “Почесною грамотою” за відмінне навчання. Безпідставних пропусків і запізнень на заняття не допускає.

До навчання ставиться сумлінно, постійно підвищує свій професійний рівень. Проявив здібності під час вивчення предметів загально-правових дисциплін. Неодноразово брав участь у студентських науково-практичних конференціях.

Францевич В.В. працює над темою дипломної роботи “ “. Дипломна робота свідчить, що випускник прекрасно орієнтується у досліджуваному матеріалі, вільно володіє теоретичними основами, вдумливо поєднує теорію з практикою.

Слід відзначити, що Францевич В.В. має добре розвинені комунікативні та організаторські здібності. За складом характеру врівноважений, скромний, стриманий, ввічливий, спокійний. Вимогливий до себе, він користується повагою серед товаришів і викладачів факультету, проявляє високу культуру в спілкуванні, вміє переконати та відстояти свою точку зору.

Куратор групи (підпис) О.В.Симоненко

 

Наказ

Наказ — розпорядчий документ, що видається керівником установи, організації, підприємства на правах єдиноначальності та в межах його компетенції і стосується організаційних або кадрових питань.

Він має як розпорядче, так і виконавче значення.

Накази охоплюють широке коло питань із виробничої і навчальної діяльності: організація праці (навчання); добір і розстановка кадрів; трудова (навчальна) дисципліна; заохочення до праці (навчання) тощо.

За призначенням усі накази поділяються на накази щодо особового складу (кадрові) та накази із загальних питань (організаційні, із питань основної діяльності).

Наказ складається з констатуючої та розпо­рядчої частин. Однак у наказах, що видаються на виконання ухвал керівних (вищих) органів, часто не пишуть констатуючу частину. Замість цього подають посилання на номер і дату вищо­го розпорядчого документа. Констатуючої частини може також не бути, якщо дії, запропоновані до виконання, не потребують роз'яснень, та з різнопланових питань. У таких випадках текст наказу складається з параграфів.

Зразок:

Міністерство освіти і науки України

наказ №341

17 квітня 2009 року м. Київ

Про затвердження Плану дій

щодо вдосконалення викладання

дисципліни «Українська мова (за професійним

спрямуванням)» у вищих навчальних закладах

 

З метою вдосконалення викладання дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» у вищих навчальних закладах I – IV рівня акредитації, враховуючи пропозиції учасників Всеукраїнської наради 17 березня 2009 року НАКАЗУЮ:

1. Затвердити план дій щодо вдосконалення викладання дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» у вищих навчальних закладах, що додається.

2. Керівникам вищих навчальних закладів I – IV рівнів акредитації, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Удод О.А.), департаментам вищої освіти (Болюбаш Я.Я.), науково-технологічного розвитку (Свіженко В.О.) забезпечити виконання Плану дій, затверджених цим наказом.

3. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника Міністра Фінікова Т.В.

Міністр (підпис) І.О.Вакарчук

Акт

Акт - це офіційний документ правової чинності, що констатує (підтверджує) певні факти, події, пов'язані з учинками конкретних приватних або службових осіб, діяльністю підприємств, установ чи їх структурних підрозділів.

Акти поділяються на законодавчі та адміністративні. Законодавчі містять рішення щодо чинних законів, указів, постанов чи їх розділів або пунктів. Адміністративні ж складаються на підтвердження фактів, подій, вчинків, пов’язаних з діяльністю установ, підприємств, організацій та окремих осіб. Акти складаються з різних причин. Це можуть бути приймання - передавання матеріальних цінностей, засобів виробництва тощо; приймання до експлуатації після побудови чи ремонту об’єктів будівель, споруд, машин, механізмів і т. ін.; проведення випробувань нової техніки чи обладнання; ліквідація, знищення застарілих, непридатних чи зіпсованих матеріальних цінностей;

планове або позапланове обстеження, перевірка, інвентаризація та експертна оцінка матеріальних цінностей – ревізія; нещасний випадок (травма, аварія, стихійне лихо, ДТП); зміна керівництва.