Захисне відключення

 

Призначене для відключення установки у випадку виникнення на її корпусі напруги. Вона являє собою сполучення корпусу апарату із запобіжним реле (автоматом). Сам автомат заземлюється або занулюється (мал.4.4).

 

У випадку пробою ізоляції через котушку реле Р2 проходить струм і розмикається нормально замкнутий контакт Р2. В результаті знеструмлюється котушка магнітного пускача Р1, що утримує в замкненому стані контакти рубильника. Під дією пружин контакти розмикаються і повністю відключають апарат від мережі.

 

На закінчення відзначимо, що у чистому вигляді захисне заземлення, занулення і відключення, як правило, не застосовують. Звичайно застосовують їх комбінації. Так, для умов шкільних лабораторій й майстерень обов'язкове застосування заземлення ,занулення та відключення для трьох фазного

Мал.4.4. Схема захисного відключення (ПЗВ)

1 - трифазна мережа; 2 - електроприлад; П1 - кнопка "Пуск"; П2 - кнопка "Стоп";П3 - кнопка контролю ПЗВ; Р1 - магнітний пускач; Р2 – реле струму (3 - котушка індуктивності;4 – контакт реле;5 – пружина;6 – контакти вимикача.

 

обладнання. Крім цього, трифазна мережа на вході в майстерню або лабораторію повинна бути обладнана пристроєм захисного вимикання ,не зважаючи на обов’язкову наявність загального вимикача.