ВИМОГИ ДО РОЗДІЛУ «ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ» В ДИПЛОМНІЙ РОБОТІ

 

1.1.Мета і завдання

Основними складовими мети при виконання даного розділу дипломної роботи є:

· систематизація, закріплення і розширення теоретичних і практичних знань з питань безпеки та охорони праці у процесі вирішення конкретних завдань;

· формування у студентів навичок самостійного аналізу стану охорони праці в заданих виробничих умовах, виконання економічних розрахунків з охорони праці, робота з науково-технічною і нормативною літературою, з документацією і сучасною обчислювальною технікою;

· перевірка підготовленості студентів до самостійної роботи із забезпечення безпечних і здорових умов праці на робочих місцях у приміщеннях як виробничої, так і невиробничої сфери.

У розділі "Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях" надається характеристика системи управління охороною праці на підприємстві (організації, установі), де розробляється (виконується) проект; проводиться аналіз умов праці проектної команди або виконавців проекту; виявляються причини травматизму й захворюваності, можливі небезпечні й шкідливі для життя та здоров’я працівника праці виробничі фактори (НШВФ), що мають місце на всіх стадіях життєвого циклу проекту. Крім цього в розділі повинні бути представлені організаційні, управлінські або інженерні рішення, що забезпечують охорону праці на підприємстві і визначається їх ефективність. У зміст розділу включають обґрунтування прийнятих рішень, наводять економічну і соціальну ефективність заходів з охорони праці, які рекомендує дипломант.

 

1.2. Структура і обсяг розділу «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях»

Розділ «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях» повинен бути органічно пов'язаний з темою дипломної роботи. Він складається із трьох підрозділів:

1. Характеристика системи управління охороною праці на підприємстві (організації, установі).

2. Аналіз особливостей охорони праці в проектному офісі.

3. Рекомендації щодо покращення умов праці при розробці та впровадженні проекту.

Розділ оформлюється у вигляді розрахунково-пояснювальної записки обсягом 15 - 20 сторінок тексту.

Розділ повинен містити конкретний матеріал без загальних теоретичних положень, відомих правил і інструкцій. Всі рішення, які приймаються, повинні бути обґрунтовані розрахунками або посиланням на відповідні нормативні документи.

При вирішенні конструктивних, технологічних, організаційних питань необхідно використовувати новітню нормативну, довідкову і наукову літературу з охорони праці, перелік якої наведений наприкінці вказівок.

В окремих випадках (при відсутності матеріалу про стан охорони праці на підприємстві) за бажанням студента розділ може мати іншу структуру і повинен бути угодженим з викладачем-консультантом з охорони праці.

.


2. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО РОЗРОБКИ РОЗДІЛУ «ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ»