рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Визначення економічних наслідків виробничого

Визначення економічних наслідків виробничого - раздел Образование, У ДИПЛОМНИХ ПРОЕКТАХ РОБОТАХ ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА Травматизму (Професійного Захворювання) На Підприємстві (Галузі)...

травматизму (професійного захворювання) на підприємстві (галузі)

Мета: вміння якісно проводити економічні розраху­нки негативних наслідків виробничого травматизму (професійного захворювання).

Нова система планування і економічного стимулювання орієнтує підприємства і їх підрозділи на ефективне використання трудо­вих ресурсів. Кожний аналіз виробничої обстановки повинен за­вершуватися узагальненням виявлених джерел втрат працездат­ності працюючих. Правильне встановлення причин порушення здоров'я людини дозволяє своєчасно вжити заходи по усуненню джерел трудових втрат і оздоровленню умов праці.

Виробничий травматизм завдає не тільки моральні, соціальні, але й значні економічні збитки, тому методика визначення еко­номічних наслідків непрацездатності є важливою і актуальною в сучасному виробництві.

Методика розрахунку економічних наслідків тимчасової не­працездатності, яка подається, може здатися громіздкою і склад­ною для практичного використання. Однак слід мати на увазі, що наведені розрахункові формули мають загальний вигляд, а в конкретних розрахунках кожного разу беруть участь не всі вели­чини, а тільки ті, які мають безпосереднє відношення до випадку, який розглядається.

Всі економічні втрати і збитки з причин непрацездатності поділяються на дві групи:

1) загальнодержавні витрати і збори К;

2) втрати і збитки виробничих підприємств Сп.

 

Загальнодержавні витрати К у випадку втрати непрацездат­ності визначаються за формулою:

(1)

де Σ Зi - розміри втрат і збитків, які несе суспільство для відновлення здоров'я у кожному випадку непрацездатності (10 – 90 %);

В - величина еквівалента заробітній платі, невиплаченої за час хвороби співробітника у розрахунковому періоді.

Сумарна величина втрат і збитків, які виплачуються за ра­хунок раніше створеного національного доходу, включає:

Зл - вартість одного ліжка при клінічному чи санітарно-ку­рортному лікуванні за весь період лікування;

За - вартість амбулаторного лікування;

Зп - суму пенсій інвалідам праці з моменту нарахування до кінця розрахункового періоду;

Зiп - суму допомоги по догляду за інвалідами праці в розра­хунковому періоді. Враховується відповідно до чинного законо­давства за даними відділів соціального забезпечення;

Зг - суму допомоги членам сім'ї у випадку втрати годуваль­ника чи його інвалідності. Вона визначається за фактичними даними відділів соціального забезпечення за розрахунковий період;

Зпо - втрати профспілкових організацій на надання допомоги і вартості путівок у розмірі затрат по соціальному страхуванню;

Зс - суму виплат державного страхового товариства особам в порядку індивідуального страхування. Визначається за даними органів Держстраху;

Зпв - суму додаткових асигнувань вище стоячих організацій на проведення заходів по усуненню наслідків масових нещасних випадків;

Зпод - суму збитків суспільства у вигляді втрат податків з неоподаткованої частини доходів потерпілих з виплат по лікарняним листкам (тільки в державних підприємствах). Вона визначається в кожному випадку як різниця між умовним по­датком з повної суми доходів потерпілого за місяць (заробітна плата плюс виплата по лікарняному листку) і податком з за­робітної плати. Коли потерпілий знаходився на лікуванні повний календарний місяць, за суму збитків приймається податок із се­редньомісячного заробітку;

Зпз - суму потенційних збитків, заподіяних суспільству у зв'я­зку з виходом робітника на пенсію по інвалідності, за розрахун­ковий період.

Сума потенційних збитків визначається за формулою:

, (2)

де Р0 - середній денний виробіток продукції, який припадає на один відпрацьований людино-день в розрахунковому періоді; Т - час пере­бування на пенсії за розрахунковий період в робочих днях. Коли роз­рахунковий період збігається з часом виходу на пенсію по старості, час Т приймається з дня виходу на пенсію по старості; Кв, Кф - та­рифні коефіцієнти відповідно вищого і фактичного розрядів по даній професії.

По кожному випадку втрати працездатності суму еквівалента неодержаної робітником заробітної плати В визначають за фор­мулою:

(3)

де В' - сума заробітної плати за три місяці, які передували захворю­ванню; п - кількість відпрацьованих днів за ці місяці; Т - три­валість хвороби в робочих днях.

Економічні втрати самих організацій при тимчасовій чи дов­готривалій непрацездатності членів колективу Сп визначають за формулою:

(4)

де Р - втрати кількості виробленої продукції за період непрацездат­ності; які при кожному випадку непрацездатності визначають за формулою:

Р = α·Р0·T1, (5)

де а - коефіцієнт, який враховує поправку до кількості виробленої про­дукції внаслідок різниці у кваліфікації потерпілого і усередненого середньоспискового розряду, враховується відношенням тарифного коефіцієнта розряду потерпілого Кф до тарифного ко­ефіцієнта розряду середньоспискового робітника Ке; Р0 - середньо­денний виробіток продукції, який припадає на один відпрацьований людино-день у розрахунковому періоді; Т1 - тривалість хвороби; С1- втрати і збитки, які несе безпосередньо організація при втраті робітником працездатності; Пв - допомога по тимчасовій непраце­здатності фонду соціального страхування.

 

Для кожного конкретного випадку сума втрат являє собою сукупність окремих втрат і збитків (від С1 до С10 ), зміст і методи визначення яких наведені нижче.

Втрати організації у випадку переводу потерпілого після повер­нення з лікування на легку роботу С1 визначають за формулою:

С1 =(α ∙ Р0 – α1 ∙ Р0) ∙ Т2 + (B1 - B2) ∙ Т2, (6)

де а; Р0 - відомі з формули (5) величини; Т2 - час роботи хворого на легкій роботі в днях; 1 - В2) - різниця в щоденній заробітній платі відповідно до захворювання і на легкій роботі; α1 - відношення та­рифного коефіцієнта до розряду на новому місці роботи коефіцієнта розряду середньоспискового робітника.

Втрати національного доходу внаслідок тимчасового знижен­ня продуктивності праці до повного відновлення в робітника виробничих навичок С2 розраховується за формулою:

С2 = 9,5 ∙ α ∙ Р0 + (В3 - В4), (7)

де 9,5 - коефіцієнт, який враховує зниження кількості виробленої про­дукції протягом трьох місяців після виходу на роботу при трива­лості хвороби більше 20 робочих днів (коли тривалість лікування складає 5-10 робочих днів, то цей коефіцієнт дорівнює 3, а при 11-20 днях він дорівнює 5; α; Р0 - відомі величини (з формули 5); В3 - заробітна плата за три місяці до захворювання; В4 - сума заробітної плати за три місяці після виходу на роботу.

Витрати і збитки підприємства від простою оточуючих робітників під час надання першої допомоги потерпілому і в період його транспортування, включаючи транспортні витрати С3, ви­значаються за формулою:

С30∙Т3 + В5 + Сm, (8)

де Р0 - відома величина з формули (5); Т3 - втрати часу оточуючими робітниками під час надання допомоги і транспортування, людино-дні; В5 - заробітна плата цих робітників за період простою; Ст - вартість транс­портування потерпілого на технологічному транспорті.

Вартість розслідування нещасних випадків і професійних і захворювань робітниками підприємства і слідчих органів С4 визначають:

С4 = Сc + Р0∙Т4 + В6, (9)

де С. - сума позову судово-слідчих органів за участь у проведенні роз­слідування; Р0 - відома величина; Т4 - втрата часу робітниками підприємства за період розслідування, людино-дні: В6 - заробітна плата робітників підприємства за період розслідування причин і обставин нещасного випадку.

Крім цього, вивчаються вартість зіпсованих матеріалів, напівфабрикатів і виробів С5; витрати на відновлення машин, оснащення, конструкцій, інструменту й інвентаря, які вийшли з ладу С6, витрати організації на підготовку робітника замість по­терпілого (С7) (вони визначаються сумою заробітної плати за навчання); втрати на виконання додаткових заходів по ліквідації наслідків травматизму, не передбачених колективним договором С8 (вартість їх визначається за фактичними втратами на вико­нання відповідно до наказу по організації); втрати з фонду підприємства на подання допомоги С9 (проїзд до місця лікування, оплата путівок, разова допомога та ін.) і виплата по регресних позовах; виплати у вигляді різниці між пенсією по інвалідності і середнім заробітком при трудових каліцтвах С10.

Слід відзначити, що більшість наведених тут складових не знаходять повного використання при всіх випадках розрахунку. Практика визначення економічних наслідків травматизму і за­хворюваності показує, що в 90-95 випадках у розрахунку беруть участь усього 5-7 складових величин, але вони змінюються за­лежно від кожного конкретного випадку.

Фактичні і передбачувані витрати і збитки, які спричиняють­ся суспільству з причини тимчасової непрацездатності, визнача­ються за формулою:

Оп =K + Сп(10)

де К; Сп - відомі величини із формул (1) і (4).

З метою можливого порівняння витрат Оп за кілька років необхідно їх величину перерахувати на 100 працюючих за фор­мулою:

(11)

N - середня чисельність працюючих в розрахунковому періоді.

Більш спрощена методика розрахунку матеріальних втрат внаслідок травматизму і захворювань визначається за формулою:

 

Пз = Пт + Пб(12)

де Пз - загальні матеріальні втрати від травматизму і захворювань, грн; ПТ - матеріальні наслідки травматизму, грн; Пб - матеріальні наслідки захворювань, пов'язаних з несприятливими умовами праці, грн.

До основних елементів, які складають матеріальні наслідки травматизму т), належать:

· вартість витрат за лікарняними листами в результаті трав­матизму, грн. (П1);

· вартість недоданої продукції в результаті нещасних випадків, грн. (П2);

· інші матеріальні втрати, грн. (П3), у які включаються витра­ти на утримування стаціонарних і лікування амбулаторних хворих, доплати при тимчасовому переводі потерпілих на більш легку роботу, допомога членам сімей потерпілих, витрати на підготовку кадрів замість вибулих через травми і т.д. Розмір виплати по листках непрацездатності в результаті отри­маних травм (П1) визначається за формулою:

П1 = Об - Прд (13)

де Об - середня оплата листка непрацездатності за день або середня заробітна плата потерпілих за день, грн.; Прд - кількість робочих днів, втрачених внаслідок нещасних випадків.

Вартість недоданої продукції в результаті нещасних випадків (П2) визначається за формулою:

П2 = Вд· Прд (14)

де Вд - середньоденний виробіток одного робітника, грн.;

Прд - кількість робочих днів, втрачених в результаті травм.

Розмір інших втрат в результаті травматизму (П3) можна ви­значити за формулою:

Пз= С1 + С2 + Д + Зк + Пс (15)

де С1 - кошти, витрачені на утримання стаціонарних хворих, грн.; С2 - кошти на лікування амбулаторних хворих, грн.; Д - доплати потерпілим при їх переводі на більш легку роботу, грн.; Зк - витра­ти на підготовку кадрів, викликані вибуванням співробітників через травми, грн.; Пс. - розміри допомоги, призначені потерпілим чи їх сім'ям, грн. Таким чином,

Пт = П1 + П2 + П3 (16)

Однак при визначенні показника П3 виникають певні труд­нощі.

Так, наприклад, деякі показники інших матеріальних втрат не враховуються господарською статистикою 1 С2 і др.).

Для укрупнених розрахунків можна використати статистичні дані органів охорони здоров'я, згідно з якими середня вартість ліжко-дня в стаціонарі складає ... грн.; витрати на лікування одного амбулаторного хворого складають ... грн. у день і т.д.

Дослідження, проведені групою вчених під керівництвом про­фесора А.Н. Гржегоржевського, дозволили спростити ці розрахун­ки. Було встановлено, що інші матеріальні втрати в результаті травматизму можна врахувати, ввівши коефіцієнт 1,5.

Тепер формула для визначення матеріальних збитків трав­матизму буде мати такий вигляд:

Пт = (П + П2) ∙ 1,5. (17)

Матеріальні втрати в результаті захворювань визначаємо за формулою:

П = (Об ∙ Прд + Вд ∙ Прд) ∙ 0,25 (18)

де 0б - середня оплата листків непрацездатності за день, грн.; Прд - кількість робочих днів, втрачених у результаті захворювання, грн.; Вд - середньоденний виробіток одного працюючого, грн.; 0,25 - ко­ефіцієнт, який враховує питому вагу втрат працездатності, пов'язаної з не­сприятливими умовами праці в загальній кількості втрат через за­хворювання.

Математико-статистична обробка зібраних даних за випад­ками травм з тимчасовою непрацездатністю потерпілих, дає можливість знайти залежність економічних втрат підприємств від кількості нещасних випадків, кількості днів не­працездатності і одержаної заробітної плати травмованих:

, (19)

де е - економічні втрати підприємства за рік, грн.; N - кількість нещасних випадків за рік (без мікротравм); D - сумарна тривалість часу непрацездатності з причини травм, дн.; b - середня денна заробітна плата травмованого, грн.

Перший член цієї формули (0,6N) характеризує втрати, по­в'язані з доплатою в день травм, другий (1,28D) характеризує втрати, пов'язані з виплатою за лікарняними листками, перево­дом на легшу роботу, амбулаторним лікуванням, компенсації за відпустку; 8N дає середню характеристику розмірів матеріальної допомоги.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

У ДИПЛОМНИХ ПРОЕКТАХ РОБОТАХ ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА

УКРАЇНИ... НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Визначення економічних наслідків виробничого

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

КИЇВ – 2011
  Методичні вказівки щодо розробки розділу «Охорона праці та безпека у надзвичайних ситуаціях» у дипломних проектах (роботах) студентів для випускних курсів університету. /Укл.: В.П.

Загальні вимоги
  Розділ дипломного проекту «Охорона праці та безпека у надзвичайних ситуаціях» студенти виконують відповідно до вимог спільного наказу МОН України, МНС України та Державного комітету

Структура розділу
Розділ «Охорона праці та безпека у надзвичайних ситуаціях» включає текстову, аналітично-розрахункову і графічну частини. Текстова частина є обов’язковою і може бути у вигляді параграфу дип

ОХОРОНА ПРАЦІ
3.1. Порядок розробки питань «Охорона праці» у дипломних проектах ( роботах) Розробка питань «Охорона праці» у матеріалах дипломного проектування

Тематика завдань із охорони праці
у дипломних проектах (роботах) 1. Державне управління з питань ОП у транспортній галузі. 2. Державне управління з питань ОП у системі дорожньо будівельної інфраст

Фінансовий менеджмент
1. Основні принципи державної політики в галузі охорони праці. 2. Органи державного управління охороною праці в Україні. 3. Управління охороною праці підприємства та обов’язки роб

Економіка підприємства
1. Органи державного управління охороною праці в Україні. 2. Органи громадського контролю за охороною праці на підприємстві: права та обов’язки. 3. Служба охорони праці підприємст

Правознавство
1. Законодавчі акти з охорони праці, їх загальна характеристика. 2. Нормативно-правові акти з охорони праці, їх прийняття та скасування. 3. Відповідальність за порушення законодав

Та пожежної безпеки на підприємстві
Призначення інструкцій та вимоги до них Необхідною умовою запобігання виробничим травмам і аваріям повинна стати на виробництві розробка спеціальних заходів на основі глибокого аналізу ста

Форма титульного аркуша інструкції з охорони праці.
  ЗАТВЕРДЖУЮ Наказ _________________________ (посада роботодавця _____________________________________ найменування підприємства) ________

Форма останньої сторінки інструкції.
  (Продовження тексту інструкції)   _____________________ ______________________ ____________________ (посада керівника підрозділу (особистий підпис) (

Реєстрації інструкцій з охорони праці на підприємстві.
  № з/п Дата реєстрації Найменування інструкції Дата затвердження інструкції і введення її в дію Код або

Обліку видачі інструкцій з охорони праці на підприємстві.
  № з/п Дата видачі Код або номер інструкції Найменування інструкції Підрозділ (служба), якому (й) видана

Призначення і класифікація вентиляції
Для забезпечення сприятливих (комфортних) умов праці, ефективним методом є вентиляція, яка має наступну класифікацію і буває: За способом переміщення повітря: природна; штучна. За

Штучна вентиляція
  Розрізняють чотири основні схеми організації повітрообміну при загально-обмінній вентиляції:     Приплив Приплив Витяжка

Паспортизація санітарно-технічного стану робочих місць
  Мета роботи: вивчити методику і набути навички проведення па­спортизації санітарно-технічного стану робочих місць. Метою паспортизації санітарно-технічного

Фактори технічної небезпеки
Назва небезпечного фактору Метод оцінок Стан небезпечного фактору Заходи щодо ліквідації або зниження впливу фактору технічної небезпеки

Методика складання карти умов праці
На кожне типове робоче місце складається карта умов праці, в яку заносяться трудові, санітарно-гігієнічні умови і фактори технічної безпеки. Форма карти встановлена, але для навчальних ціл

Фактори технічної небезпеки
  Назва небезпечного фактору Метод оцінок Стан небезпечного фактору Заходи щодо ліквідації або зниження впливу фактора

Розміри доплат до тарифної ставки
або посадового окладу за працю в шкідливих умовах Характеристика роботи Сума балів Розмір доплати, % до тариф

Розрахунки природного і штучного освітлення
Природна освітленість оцінюється коефіцієнтом природної освітленості, що дорівнює відношенню природної освітленості на робочому місці до зовнішньої горизонтальної природної освітленості:

У сучасних умовах
У повсякденному житті та розвитку сучасного суспільства значних людських втрат, екологічних та економічних збитків, шкоди навколишньому середовищу завдають надзвичайні ситуації техногенного, еколог

Тематика завдань із питань цивільного захисту у
дипломних проектах (роботах)   1. Державне управління у системі цивільного захисту. 2. Планування технічного забезпечення заходів цивільного захисту

Цивільного захисту)», які включаються до білетів
державних іспитів(додатково) 1. Галузевий моніторинг за станом безпеки. 2. Найменування та визначення основних показників джерел природних та техногенних Н

Питання профільної підготовки
1. Відшкодування збитків постраждалим у НС. 2. Страховий механізм відшкодування збитків від НС. 3. Порядок надання фінансової допомоги та схема опрацювання звернень щодо виділення

Газоповітряної суміші
Загальна обстановка на об’єкті та вихідні дані. Підприємство (авторемонтний завод), розміщений на південній околиці м. Зарічинська – великого обласного центру з населенням майже 300

Обстановка на підприємстві після вибуху пропану
   

Загальна ситуаційна обстановка на час НС.
Погода та метеорологічні умови: день, хмарно, вітер північно-західний, середня швидкість вітру на висоті 30 км, складає 8,3 км/год, а у приземному шарі 1м/с, температура повітр

МЕТОДИКА РОЗРАХУНКІВ
Аналітичні та графічні розрахунки проводяться з використанням довідникових матеріалів [5, с.96-102, або Довідника Демиденка Г.П. та ін.]. 1. Визначимо радіус зони детонаційної хвилі R

Прогнозування обстановки під час дії вибухонебезпечної суміші
  Аналітичні розрахунки та аналіз ситуації показали, що надмірний тиск, створений вибухом, викликав руйнування елементів підприємства різного ступеня, а саме: Руйнування буді

Порядок оповіщення працівників
  “УВАГА!” Говорить начальник штабу ЦЗ об’єкту. О 12 год внаслідок порушення правил безпеки при заповненні газгольдера на території заводу стався вибух ємності з пропа

Рятувальних та інших невідкладних робіт
(Варіант)   О 12.00 внаслідок порушення техніки безпеки при заповненні газгольдера стався вибух ємкості з 25 т пропану в північно-західній частині території АРЗ.

Хімічної обстановки на території ОГ
Завдання– виконати аналітичні розрахунки щодо прогнозування хімічної обстановки у зоні лиха, а саме, визначити основні параметри зони хімічного зараження (ЗХЗ) та графічно відобраз

Визначення параметрів зони хімічного зараження та її площі
Спільна для можливих варіантів ситуаційна обстановка полягає у тому, що на потенційно небезпечному об’єкті (ПНО) “Б” сталося руйнування ємкості зі СДОР, місткістю 25т хлору. В результаті ава

Графік для визначення ступеня вертикальної стійкості повітря
-1,6                

Розрахунки протипожежного водопостачання
  На підприємствах відповідно до будівельних норм і правил необхідно мати систему протипожежного водопостачання, елементи якої розраховуються відповідно до розрахункових формул та дов

Виробничих будівель шириною до 60 м
    Ступінь вогнестійкості будівель   Категорія будівлі відповідно до ОНТП 24-86   Витрата води на зовнішнє пож

Виробничих будівель шириною 60 м і більше
Ступінь вогне-стійко-сті буді-вель Категорія будівлі відповідно до ОНТП 24-86 Витрата води на зовнішнє пожежогасіння виробничих будівель без ліх

Пожежогасіння для виробничих та складських будівель
    Ступінь вогнестійкості будівель   Категорія будівлі відповідно до ОНТП 24-86   Кількість струменів та мінім

Витрата води на внутрішнє пожежогасіння для допоміжних будівель та будівель управлінь промислових підприємств
    Параметри будівель промислових підприємств   Кількість струменів Мінімальна витрата води, л / с, на один струмінь

Та будівель при виникненні пожежі
  У всіх будівлях і спорудах на випадок пожежі повинна бути передбачена і забезпечена евакуація людей з приміщень, що горять, через, так звані, евакуаційні виходи. Виходи вважаються е

Робочого місця до евакуаційного виходу з приміщення
Об’єм приміщення тис.м3 Категорія приміщення Ступінь вогнестійкості будівлі Відстань, м, при щільно

Віддаленого приміщення до найближчого виходу назовні або на сходову клітку
    Розміщення виходу   Категорія примі- щення   Ступінь вогнестійкості Відстань по корид

Т а б л и ц я 4.5.7
Кількість людей на 1 м ширини виходу (дверей) Об’єм приміщення, тис. м3 Категорія приміщення  

Виходу (дверей) з коридору
Категорія приміщення   Ступінь вогнестійкості будівлі Кількість людей на 1м ширини евакуаційного виходу (дверей) з коридору, осіб

Ступенів вогнестійкості
Категорія приміщення (будівлі) Об’єм приміщення, тис. м3 до 15

Людського потоку залежно від його щільності D
Щільність потоку, м2/м2 Горизонтальний шлях Дверний отвір Сходи вниз Сходи вгору

Контрольні запитання
  1. Основні вимоги до виконання та оформлен6ня розділів з ОП та ЦЗ у дипломному проекті? 2. Пояснити основні вимоги Законів України з питань охорони праці та цивільного захи

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги