Щодо написання курсової роботи з фінансового обліку II

для студентів напряму підготовки 6. 030509 «Облік і аудит»

 

Житомир – 2012


Методичні рекомендації підготовлені:

доцентом кафедри бухгалтерського обліку Гайдучок Т.С. та асистентом ЦЕГЕЛЬНИК Н.І.

 

Розглянуто та рекомендовано до друку на засіданні кафедри бухгалтерського обліку «____» _________ 2012 р., протокол № ___

 


Вступ

 

Ринкове реформування економіки України, перехід на (П(С)БО) національні стандарти бухгалтерського обліку нерозривно пов’язано з удосконаленням підготовки спеціалістів з бухгалтерського обліку.

В сучасних умовах зростає роль обліково-фінансової підготовки бухгалтерів, які повинні вміти організовувати бухгалтерський облік на різних ділянках обліку, знати практику ведення бухгалтерського обліку і його організацію в умовах автоматизованої обробки економічної інформації.

Виконання курсової роботи є важливою ланкою в підготовці спеціалістів з бухгалтерського обліку і аудиту і сприяє розвитку у студентів необхідних навичок науково – пошукової та аналітичної роботи, закріпленню знань, які вони одержують під час аудиторних занять.

Курсова робота являє собою самостійне дослідження студентів, яке виконується на фактичних матеріалах конкретних підприємств, організацій, установ, які направили студента на навчання або де в майбутньому вони будуть працювати і носить творчий характер. Всі дані бухгалтерського обліку в ній повинні бути представлені за один період і бути взаємопов’язані між собою.

При виконанні курсової роботи студенти розширюють і поглиблюють теоретичні знання, одержані при вивченні дисциплін, набувають досвіду роботи з першоджерелами та уміння знаходити в них головні положення, які безпосередньо відносяться до закріпленої теми, вчаться самостійно знаходити та аналізувати конкретний фактичний матеріал, працювати з документами, обліковими регістрами, фінансовою звітністю, складати відповідні таблиці, діаграми, узагальнювати одержані дані та робити відповідні висновки.

Для виконання курсової роботи студенти вивчають Закони України, Постанови Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти, рекомендації, довідкову та методичну навчальну літературу, збирають, узагальнюють і аналізують практичний матеріал про роботу конкретних підприємств різних форм власності, опрацьовують економічну інформацію за допомогою сучасних електронно-обчислювальних машин.

Мета курсової роботи:

– систематизувати, розширити, поглибити і закріпити одержані теоретичні знання при вивченні дисципліни «Фінансовий облік»;

– здобути навички самостійної роботи з законодавчими та нормативно-правовими актами, спеціальною літературою щодо ведення бухгалтерського фінансового обліку та складання фінансової звітності для зовнішніх користувачів;

– навчити студентів самостійно та правильно подавати матеріал у тісному зв’язку теоретичних знань з практикою ведення фінансового обліку та складання звітності;

– привити студентам навички критично оцінювати організацію системи обліку, вміння формулювати висновки та обґрунтувати пропозиції щодо усунення недоліків та удосконалення фінансового обліку на підприємстві.

Отримані студентами вміння і навички при написанні курсової роботи будуть використані ними при виконанні дипломних та магістерських робіт.

Зміст курсової роботи повинен відповідати сучасному рівню наукової думки та професійному призначенню випускника спеціальності «Облік і аудит».

Курсова робота повинна носити творчий характер, розкривати зміст теми відповідно до поставлених її автором завдань.

Дані методичні вказівки підготовлені з метою надання допомоги студентам напряму підготовки «Облік і аудит» у виконанні курсової роботи з фінансового обліку II. З них студент дізнається про порядок викладення окремих питань курсової роботи, одержить інформацію, як правильно опрацювати літературні джерела, законодавчі документи по темі досліджень, систематизувати та проаналізувати зібрані фактичні матеріали конкретного підприємства.

Студент має можливість ознайомитись не тільки із структурою курсової роботи, а також з вимогами щодо її оформлення та організації її захисту.

Одержані студентами в період виконання роботи знання, уміння та навички будуть використані ними при виконанні інших курсових робіт фахового спрямування, дипломних та магістерських робіт.