III. Книги навчальні і поетичні

1. Книга Іова (Іов.)

2. Книга псалмів (Пс.)

3. Книга приповістей Соломонових (Пр.)

4. Книга Екклезіястова, або Проповідника (Еккл.)

5. Книга премудрості Соломона (Прем.) Відомо, що всі книги Біблії поділяються на канонічні, неканонічні та апокрифи. Неканонічні книга вважаються лише літературою гак званого біблійного кола, корисною для навчання. Апокрифи розглядаються як твори, що не мають віроповчального авторитету.

Найважливіші з іудейських апокрифів такі: 4-а книга Макавеїв, книга Єноха, книги Ювілеїв, Псалми Соломона, Вознесіння Мойсея та ін.

До новозаповітних апокрифів належать: Повчання 12 Апостолів (Дидаха), Послання Варнави, 1 і 2-е Послання Климента до коринф’ян, Пастор Герма, Апокаліпсис Петра, Діяння Павла, Послання Полікарпа до филип’ян. Сім Послань Ігнатія, Євангеліє від Псевдо-Матвія, Протиєвангеліє від Якова, Євангеліє Народження Марії, Євангеліє від Никодима, Євангеліє дитинства Спасителя, Історія теслі Йосипа.

Єврейський Палестинський канон Старого Заповіту чітко відокремив Святе Письмо від апокрифів і світської літератури.

При посиланні на Біблію не даються сторінки, а вказуються книга, розділ і вірш, наприклад: Еккл. 2.5 — означає: що книга Екклезіаста, розділ 2, вірш 5; Мт. 6.11 — Євангеліє від Матфея, розділ 6, вірш 11.

Останнім часом зріс читацький інтерес до суті християнського віровчення, тому ми пропонуємо в стислій формі настанови Біблії з цього приводу.