Покупець

М.П. ________________________
М.П. ________________________

 

ДОГОВІР ОРЕНДИ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
м. ______________ "___"____________ ____ року

 

_______
(назва підприємства, організації, установи)
(надалі іменується "Орендодавець") в особі ___
_____________,
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
що діє на підставі ___________,
з одного боку,

та
__________
(назва підприємства, організації, установи)
(надалі іменується "Орендар") в особі ________
_____________,
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
що діє на підставі ___________,
з другого боку,
уклали цей Договір оренди транспортних засобів (надалі іменується "Договір") про таке.

1. Предмет Договору
1.1. В порядку та на умовах, визначених цим Договором, Орендодавець зобов'язується передати Орендареві в строкове платне користування ____ одиниць автомобілів марки ____________з державними реєстраційними номерами______, а Орендар зобов'язується прийняти названі автомобілі та використовувати їх виключно з метою___________ _____________, а також сплачувати Орендодавцеві орендну плату.
1.2. Технічний стан, ознаки, інші характеристики автомобілів, які передаються в оренду, їх комплектність відображені в Додатку N 1 до цього Договору.
2. Права та обов'язки Сторін
2.1. Орендодавець бере на себе наступні обов'язки:
- в строк ___ днів після набуття чинності цим Договором передати в орендне користування Орендарю визначені цим Договором автомобілі в належному технічному стані, який забезпечує їх нормальну експ¬луатацію. Передача транспортних засобів здійснюється за приймально-передавальним актом, який підписується представниками Орендодавця і Орендаря (Додаток N 2 до цього Договору);
- за свій рахунок застрахувати автомобілі, що передаються в оренду.
2.2. Орендодавець має право:
- раз на ___ міс. здійснювати контроль за технічним станом та цільовим використанням переданих в оренду автомобілів і вимагати від Орендаря негайного усунення допущених порушень;
- вимагати збільшення орендної плати при умові зміни вартості послуг і тарифів;
- відчужувати передані в оренду автомобілі за умови збереження положень цього Договору (із відповідними корективами), чинних і для нового власника автомобілів.
2.3. Орендар бере на себе наступні обов'язки:
- використовувати автомобілі на умовах цього Договору та у відповідності до мети, визначеної у п. 1.1 цього Договору;
- своєчасно і в повному розмірі вносити орендну плату;
- підтримувати автомобілі в технічно справному стані, за свій рахунок проводити їх ремонт та нести затрати на їх експлуатацію;
- після закінчення строку дії цього Договору або після його дострокового розірвання не пізніше ___ днів повернути транспортні засоби Орендодавцю в технічно справному стані по приймально-передаваль¬ному акту, який підписується представниками Сторін.
2.4. Орендар має право:
- без згоди Орендодавця укладати від свого імені договори перевезення, а також інші договори відповідно до призначення транспортних засобів;
- ставити питання про зменшення орендної плати Орендодавцем при зменшенні тарифів і послуг, які відбулися після укладення цього Договору;
- переважної купівлі автомобілів, що орендуються за цим Договором, при їх відчуженні Орендодавцем третім особам.
- здавати автомобіль у суборенду лише за письмовою згодою Орендодавця.
3. Орендна плата
3.1. Розмір орендної плати за цим Договором становить _____________ грн. на ____________.
3.2. Орендар сплачує орендну плату шляхом перерахування відповідної суми коштів на поточний рахунок Орендодавця в такий строк:__.
3.3. Розмір, форма, періодичність та спосіб внесення орендної плати за цим Договором можуть бути змінені за взаємною згодою Сторін, яка оформлюється додатковою угодою Сторін.

4. Відповідальність Сторін
4.1. У випадку порушення своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та чинним в Україні законодавством. Порушенням зобов'язання є його невиконання або неналежне виконання, тобто виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання.
4.2. Сторони не несуть відповідальності за порушення своїх зобов'язань за цим Договором, якщо воно сталося не з їх вини. Сторона вважається невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів для належного виконання зобов'язання.
4.3. У разі виходу з ладу автомобілів, які орендуються за цим Договором, внаслідок порушення правил їх експлуатації чи інших навмисних дій Орендаря останній відшкодовує Орендодавцю заподіяну цими діями шкоду в повному обсязі або ж за згодою Орендодавця проводить за свої кошти відновлювальний ремонт.
4.4. За прострочення у внесенні Орендодавцю орендної плати Орендар за кожний день прострочення відповідного платежу спла¬чує Орендодавцю пеню у розмірі ________________.
4.5. За прострочення передачі Орендарю автомобілів, які орендуються за цим Договором, Орендодавець сплачує Орендарю пеню у розмірі ___ % від річного розміру орендної плати за кожний день прострочення платежу.
4.6. За прострочення повернення Орендодавцеві автомобілів, які орендуються за цим Договором, Орендар сплачує Орендодавцеві пеню у розмірі ___ % від річного розміру орендної плати за кожний день прострочення платежу.
4.7. Сплата або несплата штрафних санкцій за цим Договором не звільняє Сторони від виконання взятих на себе за цим Договором зобов'язань.

5. Вирішення спорів
5.1. Усі спори, що пов'язані із цим Договором, його укладанням або такі, що виникають в процесі виконання умов цього Договору, вирішуються шляхом переговорів між представниками Сторін. Якщо спір неможливо вирішити шляхом переговорів, він вирішується в судовому порядку за встановленою підвідомчістю та підсудністю такого спору у порядку, визначеному відповідним чинним в Україні законодавством.

6. Строк дії Договору та інші умови
6.1. Цей Договір набуває чинності з моменту його підписання і діє до "___" ___________ 200_ року.
6.2. Після підписання цього Договору всі попередні переговори за ним, листування, попередні угоди та протоколи про наміри з питань, що так чи інакше стосуються цього Договору, втрачають юридичну силу.
6.3. Зміни в цей Договір можуть бути внесені за взаємною згодою Сторін, що оформляється додатковою угодою до цього Договору.
6.4. Зміни та доповнення, додаткові угоди та додатки до цього Договору є його невід'ємною частиною і мають юридичну силу у разі, якщо вони викладені у письмовій формі та підписані уповноваженими на те представниками Сторін.
6.5. Усі правовідносини, що виникають у зв'язку з виконанням умов цього Договору і не врегульовані ним, регламентуються нормами чинного в Україні законодавства.
6.6. Цей Договір складений українською мовою, на __ сторінках у _______ примірниках, кожний з яких має однакову юридичну силу.

МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ І РЕКВІЗИТИ СТОРІН

ОРЕНДОДАВЕЦЬ ОРЕНДАР

___________ /__________/
М. П.
___________ /__________/
М. П.

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 липня 2002 р. N 944


Типовий договір
обов'язкового страхування відповідальності
власників собак за шкоду, яка може бути
заподіяна третім особам


Місце і дата укладення договору " ___ " ___________ 200__ р.

Страховик _____________,
(повне найменування, прізвище, ім'я, по батькові
__________
керівника, його повноваження,
__________
серія і номер ліцензії та термін її дії)

з однієї сторони, та страхувальник ___
(прізвище, ім'я, по батькові,
__________
адреса, дата народження, паспортні дані - для фізичної особи;
__________
повне найменування, прізвище, ім'я, по батькові керівника,
__________
його повноваження - для юридичної особи)
_________,

з другої сторони, уклали цей договір про таке :

1. Предмет договору

1.1. Страховик страхує цивільну відповідальність страхувальника - власника собаки породи __ за шкоду,
яка може бути заподіяна третім особам, згідно з Порядком і правилами проведення обов'язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 9 липня 2002 р. N 944 (далі - Порядок і правила).

1.2. Об'єктом обов'язкового страхування є майнові інтереси, що не суперечать законодавству, пов'язані з відшкодуванням страхувальником шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та/або майну третіх осіб внаслідок агресивної та/або непередбачуваної дії собаки.

1.3. Страховим випадком є подія, в результаті якої настає цивільно-правова відповідальність страхувальника щодо
відшкодування ним шкоди, заподіяної третій особі та/або її майну внаслідок агресивної та/або непередбачуваної дії собаки. Сукупність претензій та позовів, пред'явлених третіми особами щодо відшкодування шкоди, спричиненої однією подією, вважаються одним страховим випадком.

1.4. Страхова сума за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілої фізичної особи становить 11 000 (одинадцять тисяч) гривень. Страхова сума за шкоду, заподіяну майну третіх осіб, становить 30 000 (тридцять тисяч) гривень.

Договором страхування передбачається франшиза – частка збитків, яка не відшкодовується страховиком. Розмір франшизи становить три неоподатковуваних мінімуми доходів громадян (____ гривень) на страховий випадок.

1.5. Страховий платіж за цим договором визначається виходячи з розміру одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян для фізичних осіб та двох неоподатковуваних мінімумів для юридичних осіб.

1.6. Страховий платіж у розмірі ___________ гривень повинен бути перерахований на розрахунковий рахунок страховика (або внесений готівкою в його касу) протягом _____ днів з дати укладення цього договору.

2. Права та обов'язки сторін

2.1. Страхувальник зобов'язується:

сплатити страховий платіж у термін, передбачений пунктом 1.6 цього договору;

повідомляти страховика про всі інші діючі договори страхування щодо об'єкта страхування;

утримувати собак відповідно до зооветеринарних вимог;

надавати представнику страховика можливість огляду утримання собак до укладення договору страхування, у період його дії та після настання страхового випадку;

вживати заходів до запобігання та зменшення збитків, завданих внаслідок настання страхового випадку;

повідомляти у триденний термін страховика про настання страхового випадку;

подавати письмову заяву на виплату страхового відшкодування протягом трьох робочих днів з дня визначення розміру збитку;

надавати страховику документи, що підтверджують настання страхового випадку та розмір збитку (довідку органу МВС, травмопункту, служби ветеринарної медицини, органу пожежного нагляду тощо).

2.2. Страховик зобов'язується:

ознайомити страхувальника з Порядком і правилами;

вживати заходів до оформлення протягом двох робочих днів після настання страхового випадку необхідних документів для своєчасної виплати страхового відшкодування;

здійснити виплату страхового відшкодування у випадках, передбачених Порядком і правилами;

тримати в таємниці відомості про страхувальника та його
майновий стан, за винятком випадків, передбачених законодавством.

2.3. Страхувальник має право:

отримувати страхове відшкодування згідно з цим договором та Порядком і правилами;

отримувати дублікат договору обов'язкового страхування у разі його втрати;

обирати страховика;

оскаржувати відмову страховика у виплаті страхового відшкодування в судовому порядку.

2.4. Страховик має право:

перевіряти достовірність відомостей про об'єкт страхування, поданих страхувальником;

з'ясовувати самостійно та із залученням експертів причини та обставини страхового випадку, розмір збитків та інші обставини, які впливають на визначення підстав для страхового відшкодування та його розміру;

збільшувати страховий платіж у 2 рази, якщо за попередній період були зафіксовані страхові випадки;

відмовляти у виплаті страхового відшкодування у разі невиконання страхувальником умов цього договору та Порядку і правил, повідомляти про це рішення страхувальника в письмовій формі з обгрунтуванням причин відмови.

3. Порядок виплати страхового відшкодування

3.1. Для отримання страхового відшкодування страхувальник подає страховику документи:

заяву про виплату страхового відшкодування у зв'язку з настанням страхового випадку;

договір обов'язкового страхування;

акт про розслідування страхового випадку (в разі проведення розслідування);

витяг з рішення суду про стягнення із страхувальника збитків у розмірі заподіяної шкоди ( у разі розгляду матеріалів у суді);

документи, які засвідчують задоволення претензії третьої особи;

копію листка непрацездатності потерпілої фізичної особи чи довідки медичного закладу про тимчасовий розлад здоров'я у дитини, засвідчену в установленому порядку;

копію рішення медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності потерпілій фізичній особі, засвідчену в установленому порядку;

копію свідоцтва про смерть потерпілої фізичної особи, засвідчену в установленому порядку.

3.2. На підставі отриманих документів страховик або уповноважена ним особа у триденний термін складає страховий акт у формі, що визначається страховиком, який є підставою для виплати страхового відшкодування.

3.3. Прямий збиток, що відшкодовується страховиком,
визначається у розмірі загального збитку, який зафіксований у страховому акті, що складається страховиком або уповноваженою ним особою.

3.4. Розмір страхового відшкодування обчислюється шляхом множення прямого збитку на відсоток страхового покриття і віднімання від цього добутку франшизи.

3.5. Рішення про виплату страхового відшкодування або про відмову у виплаті страховик повинен прийняти протягом 10 днів з дати отримання всіх необхідних документів. У разі прийняття рішення про відмову у виплаті страхового відшкодування страховик у триденний термін з дати його прийняття повідомляє заявника в письмовій формі з обгрунтуванням причин відмови.

3.6. Виплата страхового відшкодування здійснюється протягом 15 робочих днів з моменту прийняття рішення про виплату страхового відшкодування.

3.7. За несвоєчасну виплату страхового відшкодування страховик сплачує страхувальнику пеню в розмірі 0,1 відсотка суми страхового відшкодування за кожний день прострочення.

3.8. Страхове відшкодування не виплачується у разі:

навмисних дій страхувальника або особи, на користь якої укладено договір страхування, спрямованих на настання страхового випадку. Зазначена норма не поширюється на дії, пов'язані з виконанням ними громадянського чи службового обов'язку, в стані необхідної оборони (без перевищення її меж) або захисту майна, життя, здоров'я, честі, гідності та ділової репутації. Кваліфікація дій страхувальника або особи, на користь якої укладено договір страхування, встановлюється відповідно до законодавства;

вчинення страхувальником умисного злочину, що призвів до страхового випадку;

подання страхувальником свідомо неправдивих відомостей про об'єкт страхування або про факт настання страхового випадку;

несвоєчасного повідомлення страхувальником про настання страхового випадку без поважних на це причин або створення страховику перешкод у визначенні обставин, характеру та розміру збитків;

коли страховий випадок настав через невідповідність засобів захисту собаки чи недотримання правил його безпеки;

коли страховий випадок був спровокований протиправними діями третьої особи, визнаними такими в установленому порядку;

пошкодження або знищення антикварних речей, виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, предметів релігійного культу, колекцій картин, рукописів, грошових знаків, цінних паперів, документів, що підтверджують право на інтелектуальну власність, внаслідок агресивної та/або
непередбачуваної дії собаки;

заподіяння моральної шкоди внаслідок агресивної та/або непередбачуваної дії собаки;

коли агресивна та/або непередбачувана дія собаки була пов'язана з ліквідацією масових безпорядків і порушень громадського порядку, військовими конфліктами, стихійним лихом, вибухом боєприпасів;

коли собаці заподіяна шкода іншим собакою під час участі у собачих боях.

3.9. Відмова страховика у виплаті страхового відшкодування може бути оскаржена страхувальником у судовому порядку.

4. Термін дії договору

4.1. Договір страхування набирає чинності з дня надходження страхового платежу на рахунок страховика відповідно до пункту 1.6 цього договору.

4.2. Договір страхування втрачає чинність у разі:

а) закінчення терміну його дії;

б) виконання страховиком зобов'язань перед страхувальником у повному обсязі;

в) загибелі (або примусового вилучення) собаки внаслідок подій, не передбачених умовами страхування;

г) ліквідації страхувальника за винятком випадків, передбачених законодавством;

д) ліквідації страховика у порядку, встановленому законодавством;

е) прийняття судового рішення про визнання договору страхування недійсним.

4.3. Спори, що виникають між сторонами, вирішуються шляхом переговорів, у разі недосягнення згоди - в порядку, передбаченому законодавством.

4.4. Договір складається у двох примірниках, кожен з яких має однакову юридичну силу і зберігається в обох сторін.

4.5. Інші правовідносини сторін за договором страхування регламентуються законодавством.

5. Адреси сторін

Страховик Страхувальник
________ ______________
________ ______________
________ ______________
(підпис керівника) (підпис фізичної особи або
МП керівника юридичної особи,
скріплений печаткою)