Рецензія

на методичні вказівки до організації самостійної роботи студентів з курсу "Економіка праці і соціально-трудові відносини" для підготовки фахівців за ОКР бакалавр, галузь знань 0305 «Економіка і підприємництво»,

напрям підготовки 6.030503 «Міжнародна економіка», 6.030504 «Економіка підприємства», 6.030508 «Фінанси і кредит» («Оподаткування»), 6.030509 «Облік і аудит» для студентів заочної форм навчання

Автори: Митяй С.А., старший викладач кафедри економіки і підприємництва НУДПС України

Сидорко Н.Л., старший викладач кафедри економіки і підприємництва НУДПС України

Сосюк М.В., старший викладач кафедри економіки і підприємництва НУДПС України

 

Сучасний етап розвитку ринкових відносин в Україні характеризується перетвореннями у системі суспільних відносин, найсуттєвіші з яких зачіпають саме соціально – трудову сферу. Вони торкаються інтересів усіх верств населення - суб’єктів цих відносин, а саме набуття ними системи теоретичних і практичних знань із питань регулювання соціально – трудових відносин, оплати праці і формування доходів, стимулювання оптимального попиту і формування блага. У зв’язку з цим зростають вимоги до підготовки спеціалістів з вищою освітою, яким належить вирішувати надзвичайно важливі й складні проблеми ефективного формування і використання трудового потенціалу та гармонізації соціально – трудових відносин на всіх рівнях.

Зміни в системі соціально-трудових відносин: динамічність, розвиток глобалізації, значна кількість та різноманітність статистичної інформації зумовлюють складність вивчення дисциплін даного спрямування.

Методичні вказівки для самостійного вивчення даного курсу складені відповідно до ОПП підготовки бакалавра за напрямом “Економіка і підприємництво” та поєднують теми курсу з іншими економічними дисциплінами (такими як “Соціологія”, “Політична економія”, “Економіка підприємства” та ін.). Таким чином, знання основ економіки праці у соціально – трудовій сфері забезпечать допомогу у визначенні, розрахунках та аналізі показників та резервів зростання продуктивності та ефективності праці, джерел формування фонду оплати праці та його ефективного використання на підприємствах, сучасних тенденцій розвитку трудового потенціалу; дослідженні механізму функціонування системи соціально – трудових відносин та впливу глобалізаційних процесів на розвиток економіки країни.

Все це дає змогу рекомендувати методичні вказівки з курсу “Економіка праці і соціально-трудові відносини” для підготовки бакалаврів за напрямом “Економіка і підприємництво” для затвердження і впровадження у навчальний процес.