Складання документів при розслідуванні нещасних випадків

Розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і професійних отруєнь на виробництві виконують згідно «Положення про розслідування та облік нещасних випадків, про­фесійних захворювань і аварій на підприємствах, в установах і організаціях”

Власник за участю представника профспілкової організації, членом якої є потерпілий, пови­нен проводити розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві відповідно до Положення.

Розглянемо причини нещасних випадків.

 

ОРГАНІЗАЦІЙНІ: ТЕХНІЧНІ:
ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОЇ І ВИРОБНИЧОЇ ДИСЦИПЛІНИ; НЕЗАДОВІЛЬНЕ УТРИМАННЯ І НЕДОЛІКИ І ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОЧИХ МІСЦЬ; ВІДСУТНІСТЬ ЦІЛЬОВОГО ІНСТРУКТАЖУ; ХИБИ У НАВЧАННІ БЕЗПЕЧНИХ ПРИЙОМІВ ПРАЦІ ТОЩО НЕЗАДОВІЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ СТАН МАШИН, МЕХАНІЗМІВ; ПОРУШЕННЯ АБО НЕДОСКОНАЛІСТЬ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ПОРУШЕННЯ ВИМОГ БЕЗПЕКИ ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
ПРИЧИНИ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ
САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНІ: ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ:
НЕВІДПОВІДНІСТЬ МЕТЕОРОЛОПЧНИХ УМОВ САНІТАРНИМ НОРМАМ; ПІДВИЩЕНИЙ ВМІСТ ВИРОБНИЧОГО ПИЛУ,ОТРУЙНИХ РЕЧОВИН У ПОВІТРІ; НЕЗАДОВІЛЬНИЙ САНІТАРНИЙ СТАН ВИРОБНИЧИХ ПРИМІЩЕНЬ; НЕЗАДОВІЛЬНЕ ОСВІТЛЕННЯ НЕРВОВО-ПСИХІЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ; НЕЗАДОВІЛЬНИЙ ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛІМАТ У КОЛЕ КТИВІ; АНТРОПОЛОГІЧНА НЕВІД­ПОВІДНІСТЬ ПРАЦЮЮЧОГО УМОВАМ ПРАЦІ; АЛКОГОЛЬНЕ СП'ЯНІННЯ

Розслідуванню підлягають травми, гострі професійні захворювання та отруєння, теплові удари, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом та блискавкою, ушкодження в на-слідок аварій, пожеж, стихійного лиха (землетруси, зсуви, повені, урагани тощо), контакту з твари-нами, комахами та іншими представниками фауни і флори.

На облік за результатами розслідування беруться нещасні випадки, які сталися з потерпілими:

• під час виконання трудових обов’язків, або дій в інтересах підприємства,

• протягом робочого часу, перерви на обід і відпочинку на території підприємства або в

іншому місці,

• протягом часу, необхідного для приведення в порядок одягу, засобів захисту, робочого місця для особистої гігієни,

• під час аварій та їх ліквідації на об’єктах виробництва,

• під час проїзду на роботу або з роботи на транспорті підприємства.

Про нещасний випадок, внаслідок якого працівник втратив працездатність не менш як на один день. Складається акт за формою Н-1 комісією з розслідування, призначеною наказом власника. Акт за формою Н-1 складається у 5 примірниках. В разі гострих професійних отруєнь (захворювань) в комісію входить спеціаліст санепідемстанції, куди надсилається один примірник акту форми Н-1.

У разі, коли на підприємстві стався груповий нещасний випадок, нещасний випадок зі смертельним наслідком, вони підлягають спеціальному розслідуванню, яке проводиться протягом не більше 10 днів.

Один примірник акту Н-1 надсилається потерпілому, або особі, яка представляє його інтереси. Акт за формою Н-1 разом з матеріалами розслідування підлягає зберіганню на підприємстві протягом 45 років.

Підприємства, місцеві органи виконавчої державної влади і державного нагляду за ОП ведуть облік усіх виробничих травм, гострих отруєнь (захворювань), на які складені акти Н-1.

Держнагляд охорони праці, Держатомнагляд, Головне управляння пожежної охорони МВС, санітарно-епідеміологічна служба МОЗ і фахові міністерства здійснюють облік групових нещасних випадків і нещасних випадків із смертельним наслідком.

Власник підприємства зобов’язаний аналізувати причини нещасних випадків, професійних за­хворювань і професійних отруєнь, розробляти і здійснювати заходи щодо їх запобігання.