Самостійне вивчення

1. Надання громадянам житла в зв′язку з капітальним ремонтом будинку.

2. Зміна договору найму.

3. Особливості користування службовими приміщеннями та гуртожитками.

 

4.Право на вселення членів сім’ї.Згідно зі ст.817 ЦК наймач особи, які постійно проживають разом з ним, мають право за взаємною згодою та за згодою наймодавця вселити у житло інші осіб для постійного проживання у ньому. Особи, які вселилися ужитло відповідно до вищевказаних правил, набувають рівних з іншими особами прав користування житлом, якщо інше не було передбачено при їх вселенні.

Одним з найважливіших прав наймача є право на вселення в займане жиле приміщення свого чоловіка (дружини), дітей, батьків, а також інших осіб. Здійснення цього права відповідно до ЖК можливе лише за письмовою згодою всіх членів сім’ї, що проживають у цьому приміщенні, за винятком вселення до батьків неповнолітніх дітей, коли такої згоди не потрібно. Вирішуючи спори про право користування жилим приміщенням осіб, які вселилися до наймача, суд з’ясовує, чи дотриманий установлений порядок при їх вселенні, зокрема: чи була письмо згода на це всіх членів сім’ї наймача, чи були вони прописані цьому приміщенні, чи було це приміщення постійним місцем проживання, чи вели вони з наймачем спільне господарство, тривалість часу їх проживання. З урахуванням обставин конкретної справи суд може взяти до уваги поважність причин, за якими особу, яка вселилася до наймача як член сім’ї, не було прописано вжилому приміщенні.

Особи, які вселилися в жиле приміщення як члени сім’ї наймача, набувають рівне з іншими членами сім’ї право користування жилим приміщенням, якщо при вселенні між цими особами, наймачем та проживаючими з ним членами сім’ї не було іншої угоди про порядок користування житлом.

Якщо зазначені особи були вселені без згоди членів сім’ї наймача, то вони не набувають права користування жилим приміщенням.