Джерела фінансування ТНК

У процесах динамічного розвитку глобалізації, зростаючої відкритості й взаємозалежності національних економік, формування нового типу міжнародних фінансових відносин зростає значення н.прціональних корпорацій. Вони виступають як ключові компоненти світової економіки і як її рушійні сили.

Глобальні зміни в діяльності транснаціональних корпорацій найтіснішим чином пов’язані з використанням сучасних методів і прийомів міжнародного фінансового менеджменту. Актуальність вивчення можливостей управління фінансовими потоками транснаціональних корпорацій обумовлена наступними положеннями:

· процес фінансової глобалізації охопив і Україну, економіка якої послідовно інтегрується у світове господарство;

· іноземні транснаціональні корпорації формують в Україні стійку мережу дочірніх підприємств, внесок яких у національну економіку, забезпечення потреб населення є значимим й перспективним у довгостроковому періоді;

· сучасний етап розвитку іноземного підприємництва в Україні відрізняється значною часткою участі транснаціональних корпорацій у прямих іноземних інвестиціях, що сприяють масштабній та ефективній трансформації української економіки;

· українські транснаціональні корпорації, що формуються, з мережею закордонних дочірніх підприємств мають потребу у створенні гнучкого апарату міжнародного фінансового управління, використанні сучасної системи методів, прийомів та інструментів фінансового менеджменту.

З усіх численних класифікаційних підходів, що диференціюють фінансові ресурси транснаціональних компаній, у першу чергу необхідно виділити внутрішні й зовнішні. Це можна аргументувати як складною організаційною структурою транснаціональної компанії з її різноманітними функціональними елементами, ієрархією й взаємозв’язками, так і розходженнями в національних умовах функціонування окремих організацій, що входять у корпорацію.