Діаграма колірності RGB. Колориметричні властивості прямокутного трикутника

На рис. 2.15 надано трикутник кольоровості rgb з локусом і прямою пурпурних кольорів (поле реальних кольорів), що знаходяться в просторі RGB. Локус показаний на рисунку штриховими лініями, тому що знаходиться в октанті G–RВ. Спроектуємо «зображену на рисунку фігуру на координатну площину GR–R. Тоді проекція вершини b – точка b' збігається з точкою О – початок координат. Вісь Og у цьому випадку – вісь ординат декартової системи, а вісь Оr – вісь абсцис.

 

Рис. 2.15 – Проекційне перетворення трикутника rgb з локусом

 

Проекційно перетворене поле реальних кольорів, включаючи трикутник rgb, показане на рис. 2.15 (заштриховано). На рис. 2.16 воно сполучено з площиною креслення. Колориметричні властивості трикутника, отриманого таким шляхом, не відрізняються від властивостей вихідного рівностороннього.

 

 

Рис. 2.16 – До виразу колориметричної чистоти кольору на діаграми rg і виводу рівняння аліхни

1. Значення колірних координат кольорів не змінюються від проекційного перетворення

2. Насиченість кольорів як і раніше зростає від білої точки до локусу.

3. На прямій, що проходить через цілу точку, лежать, як і рівносторонньому трикутнику, кольоровості кольорів постійного колірного тону.

4. На прямій, що з'єднує точки двох кольоровостей, знаходяться точки їх сумарних кольорів; відстані точки сумарного кольору до точок кольорів, що складаються, модулям останніх.

5. Біла точка має, як і раніш, координати Б (1/3; 1/3).

6. Локус залишається границею спектральних кольорів.

7. Аліхна залишається лінією нульових яркостей.

Подібні проекційні перетворення в колориметрії застосовуються часто. Вони спрощують визначення і розрахунки. При них зберігаються метричні властивості не тільки трикутника, але і колірного простору. Широко використовується як ортогональне проектування, так і більш складні, як у розглянутому прикладі, випадки проекційних перетворень.

Сітка прямокутних координат з нанесеним на неї локусом, замкнутим прямій пурпурних кольорів, називається діаграмою колірності або колірним графіком.

2.7 Домінуюча довжина хвилі, колориметрична чистота,