Загальна характеристика основних структур виробництва

ТОВ «Техтрансконтроль» проводить перевірку технічного стану колісних транспортних засобів для державного технічного огляду.

Перевірка технічного стану транспортних засобів проводиться на сучасному діагностичному обладнанні, що відповідає всім діючим стандартам. У процесі перевірки транспортний засіб контролюється за різними параметрами. За допомогою гальмівного стенду здійснюється перевірка гальмівної системи, а потім стан рульового управління, стан шин і самих коліс, працездатність склоомивачів, склоочисників, робота та стан світлових приладів. Також проводиться перевірка газоаналізатором або димоміром на кількість шкідливих речовин, що містяться у відпрацьованих газах. Співробітниками діагностичної станції оглядається транспортний засіб на предмет витоків технологічних рідин і несправностей ходової частини.

Під час проведення перевірки технічного стану колісних транспортних засобів також перевіряється:

· ­ідентифікація та відповідність ТЗ свідоцтву про реєстрацію; зовнішній вигляд та комплектність;

· ­ ­відповідність нормам тонування скла;

· ­ ­наявність тріщин лобового скла;

· ­ ­наявність та комплектність медичної аптечки, знаку аварійної зупинки, вогнегасника, та ін.;

· ­ ­працездатність вузлів та агрегатів;

· ­ ­відповідність параметрів установки світла фар.

­ Після проходження перевірки власник отримує протокол перевірки технічного стану колісного транспортного засобу (КТЗ) на відповідність експлуатаційним вимогам безпеки щодо технічного стану, який дійсний протягом 45 днів з моменту видачі. З даним протоколом і пакетом обов'язкових документів власник транспортного засобу звертається до працівника ДАІ, який знаходиться на пункті технічного контролю для видачі талону про проходження державного технічного огляду.

Технічний стан та обладнання ДТЗ повинні відповідати вимогам чинної нормативної документації з безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища.

Не допускається вносити зміни в конструкцію ДТЗ та застосовувати експлуатаційні матеріали, не передбачені підприємством-виробником ДТЗ, без узгодження з ним чи з іншою уповноваженою на те організацією.

Перед проведенням контролю повинні перевірятися: ідентифікаційні номери ДТЗ — кузова (шасі) та двигуна, наявність та зміст передбачених підприємством-виробником номер­них та кодових табличок, державний реєстраційний номер.

Робота підприємства регламентується багатьма нормативними документами, основним з яких є ДСТУ 3649-97 «Засоби транспортні дорожні. Експлуатаційні вимоги безпеки до технічного стану та методи контролю», дія якого поширюється на дорожні транспортні засоби (ДТЗ) категорій М, N, O(таблиця 1), що знаходяться в експлуатації.

Таблиця 1. Класифікація ДТЗ за категоріями

Категорія Тип, назва та повна маса ДТЗ
М ДТЗ з двигуном (пасажирські автомобілі, їхні модифікації, автобуси, тролейбуси, пасажирські автопоїзди), призначені для перевезення пасажирів і мають або, принаймні, чотири колеса, або три колеса і максимальну масу, що перевищує 1 т.
M1 ДТЗ, що мають не більше ніж 8 місць для сидіння, крім місця водія.
M2 Ті самі, що мають понад 8 місць для сидіння, крім місця водія, з повною масою до 5,0 т.
M3 Ті самі, з повною масою понад 5,0 т.
N ДТЗ з двигуном (вантажні автомобілі, автомобілі-тягачі, а також їхні шасі із змонтованим на них устаткуванням), призначені для перевезення вантажів і мають або, принаймні, чотири колеса, або три колеса і максимальну маса, яка перевищує 1 т.
N1 ДТЗ з повною масою до 3,5 т.
N2 Ті самі, з повною масою від 3,5 до 12 т.
N3 Ті самі, з повною масою понад 12 т.
O ДТЗ без двигуна (причепи та напівпричепи)
O1 ДТЗ з повною масою до 0,75 т.
O2 Ті самі (причепи та напівпричепи, за винятком причепів категорії O1), з повною масою до 3,5 т.
O3 Ті самі, повною масою від 3,5 до 10 т.
O4 Ті самі з повною масою понад 10 т.

 

Робота підприємства організована на 8 робочих місцях, що розташовані один за одним вздовж руху автомобіля через територію підприємства.