Робоче місце №5. Контроль технічного стану рульового керування.

На даному робочому відбувається перевірка рульового керування транспортного засобу. Не повинно бути переміщення вузлів та деталей рульового керування відносно один одного або опорної поверхні; пошкодження та деформація деталей рульового керування, що визначаються візуально; самовільний поворот рульового колеса .

Критерієм для контролю технічного стану рульового керування є значення сумарного кутового зазору та максимального зусилля на рульовому колесі.

Значення сумарного кутового зазору в рульовому керуванні повинно визначатися як сума кутів повороту в протилежних напрямках. При цьому різниця цих кутів не повинна перевищувати 20% значення більшого з них.

2.6. Робоче місце №6. Контроль зовнішніх світлових приладів.

На цьому робочому місці проводиться перевірка технічного стану та роботи зовнішніх приладів, а саме фари ближнього та дальнього світла, протитуманні фари та світлові сигнальні вогні.

Критеріями контролю технічного стану фар типу світлорозподілу С (НС) і СR (HCR), що працюють в режимі «ближнє світло», є:

· розташування світлотіньової межі на контрольному екрані;

· сила світла у контрольних точках екрану.

Критеріями для контролю технічного стану фар типу світлорозподілу R (HR) та CR (HCR), які працюють в режимі «дальнє світло», є:

· розташування центру найяскравішої частини світлового пучка на контрольному екрані;

· сила світла в центрі найяскравішої частини світлового пучка.

Критерієм оцінки технічного стану протитуманних фар та світлових сигнальних вогнів є сила світла.

2.7. Робоче місце №7. Контроль зовнішнього шуму нерухомого ТЗ.

На даному робочому місці відбувається перевірка рівню шуму нерухомого транспортного засобу за допомогою шумоміра. Дані випробовування проводять з метою отримання даних, необхідних для контролю шуму автомобілів в умовах експлуатації.