ЗАКЛЮЧЕННЯ

Сучасний розвиток наукових досліджень з актуальних проблем патоморфології передбачає їх широке впровадження в навчально-виховний процес за умов приєднання України до Болонського процесу. Тому використання та удосконалення існуючих форм взаємовідносин на рівні «викладач-студент» повинно розглядатись як основа цілеспрямованої роботи рівнозначних партнерів, де взаємна зацікавленість обох у позитивному кінцевому результаті не повинна розглядатись як метод вибору.

Це означає, що будь-яка інформація щодо навчального матеріалу, подана у вигляді тестового контролю, з залученням сучасних комп’ютерних технологій в основі своїй повинні мати елемент живого спілкування викладача та студентів. У цьому відношенні тестові завдання, особливо на паперових носіях, дають можливість впродовж практичного заняття не тільки оцінити рівень знань кожного студента, а й разом з ними розібрати найбільш складні розділи теми, зупинитись на допущених студентами помилках і зробити певні висновки по темі в цілому.

Використані в роботі ситуаційні завдання адаптовані і находяться у повній відповідальності до навчального плану та програми з дисципліни, враховують особливості її викладання за умов кредитно-модульної системи навчання, а представлена база данних, звичайно, може бути і далі збільшена та обов’язково удосконалена у напрямку зростаючих вимог сучасної вищої медичної школи.