РОБОТА З ШАБЛОНАМИ

 

Під шаблоном можна розуміти ство­рену заздалегідь заготовку для багатора­зового застосування у процесі виконання креслень, збережену у відповідному фай­ловому форматі.

Розглянемо виконання шаблона з ос­новним написом. Його наявність часто є обов'язковою для оформлення конструк­торського документа. Основний напис регламентується за ГОСТ 2.104-68.

У результаті матимемо контур для таб­лиці основного напису. На рис. а,б зображено вигляд вікна креслення і таблиці.

 

 

 

 

 

Далі присвоїмо усім лініям шару 0 вагу 0,3 мм. Потім, не створюючи іншого шару, слід виділити ті лінії, які на шаблоні ма­ють бути товщими і на палітрі Object Properties задати їм товщину ліній 0,6 мм.

Далі розмістимо надписи у таблицю. Для їх створення можна використати ба­гаторядковий текст. Задамо наперед тек­стовий стиль зі шрифтом Times New Roman (звичайний) з висотою символів 2,5 та кутом їх нахилу 15°. Контур тексто­вого прямокутника задається по всій ши­рині клітинки, а після введення тексту у закладці Properties у списку Justification (Вирівнювання) слід вибрати Center MC(центрований відносно сере­дини текстового прямокутника). Для надписів Розроб., Перев., Т.контр., Н.контр., та Зате, тип вирівнювання ви­бирається Middle Left ML (вліво та посередині відносно висоти текстового прямокутника).

Після успішного введення тексту ос­новний напис матиме вигляд, зображений на рис..

 

Зберігаємо отримане зображення як шаблон. Для цьо­го вибираємо у спадному меню File —> Save As. Відкриється діалогове вікно Save As . У списку Files of type вибере­мо тип файлу AutoCAD Drawing Template (*/dwt). Файли шаблону мають роз­ширення dwt, і записуються у підкаталог Template розташування на диску програ­ми AutoCAD. За умовчанням діалогове вікно Save As зберігає файли саме у цей каталог, звідси програма і зчитує їх при своєму запуску.