рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Основні складові системи комп’ютерної графіки

Основні складові системи комп’ютерної графіки - раздел Образование, Основні Положення Комп'ютерної Гр...

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ КОМП'ЮТЕРНОЇ ГРАФІКИ

Комп'ютерна графіка - сукупність методів і способів перетворення за допомо­гою комп'ютера даних у графічне зображен­ня і графічного зображення у… Комп'ютерна графіка у технічному кресленні - це сукупність засобів і методів…  

Основні складові системи комп’ютерної графіки.

Інший підхід до автоматизації кон­структорської діяльності полягає в створен­ні тривимірних геометричних моделей виробів і одержанні на їх основі зображень на площині. Саме в цьому напрямі йде розвиток сучасних систем комп'ютерної графіки.

На рис. зображено поділ систем автоматизованого управління (САПР) залежно від їхнього функціонального призначення. До машинобудівних САПР можна віднести такі прикладні пакети, як Mechanical Desktop, КОМПАС, до архітек­турно-будівельних - ArchiCAD, Alphan, до дизай-нерсько-анімаційних - CorelDraw, Adobe Ilustrator, ЗD Studio, до універсальних (популярних програмних продуктів без чіткого проблемного спрямування, які ча­стково поєднують усі попередні) можна зарахувати AutoCAD, DenebaCAD та ін.

 

 

 

 

ГРАФІЧНО-ОРІЄНТОВАНЕ КОМП'ЮТЕРНЕ ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

• наявністю засобів редагування крес­лення: повороту, переносу, масштабування, копіювання, дзеркального відобра­ження і т.д.; • використанням готових фрагментів креслень, стандартних виробів; • веденням діалогу з комп'ютером у звичних для конструктора термінах із звичними об'єктами - графічними…

Основи роботи з комп’ютерною графікою.

Важливою позитивною якістю ком­п'ютерного креслення є простота внесен­ня до креслень будь-яких змін. Якщо в руч­ному кресленні суттєві зміни в… В комп'ютерній графіці не існує потре­би у багатократному кресленні однакових… В комп'ютерній графіці немає пробле­ми якості графічного оформлення крес­лень. Однакові елементи є точними копі­ями…

Види комп’ютерної графіки

Без комп’ютерної графіки не обходиться жодна сучасна мультимедійна програма. Робота над графікою займає до 90 % робочого часу програмістських… Не дивлячись на те, що для роботи з комп’ютерною графікою існує маса класів… Растрову графіку приміняють при розробці електронних (мультимедійних) і поліграфічних видань. Ілюстрації, виконані…

ОСНОВНІ СКЛАДОВІ СИСТЕМИ КОМП'ЮТЕРНОЇ ГРАФІКИ

    моделювання прикладних задач, чисель­них методів їх розв'язування, алгоритмів розв'язування задач та представлення…

Графічні редактори

1. виділення області зображення для редагування; 2. малювання ліній за допомогою пензлів різних кольорів, розмірів, форми і з… 3. заповнення певних областей малюнка кольором, градієнтом кольору чи текcтурою;

СПАДНІ МЕНЮ AutoCAD

♦ File(Файл) - робота з файлами: від­криття, збереження, друк, експорт та ін.; ♦ Edit(Редагування) - робота з фраг­ментами вікна креслення: виділення,… ♦ View(Вигляд) - керування вікном креслення: промальовування, масштабу-вання та ін.; керування палітрами…

ПАЛІТРИ ІНСТРУМЕНТІВ AutoCAD

  Залежно від розміщення палітр інстру­ментів в межах робочого вікна… 13. СТРІЧКА СТАНУ

КРЕСЛЕННЯ ПРОСТИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Креслення в AutoCAD створюються з набору графіч­них примітивів. їх сукупність належним чином редагується для одержання по­трібної геометричної форми. Команди по­будови графічних елементів можна набра­ти з клавіатури, вибрати в спадному меню Draw або на палітрі інструментів Draw. Розглянемо основні з них.

 

Точка

Задається введенням координат або позиціюванням курсорy. Найпростіший спосіб - натиснути дану кнопку на палітрі Draw та зафіксувати точку на робочому полі натисненням лівої кнопки миші.

Відрізок

Відрізки, побудовані цією командою, можуть бути одинарними або об'єднани­ми в послідовність прямолінійних сег­ментів. Початкова та кінцева точки відріз­ка фіксуються натисненнями лівої кноп­ки миші. Кінцева точка одночасно може бути і початковою для наступного сегмен­та. Вихід з режиму здійснюється натис­ненням клавіш ЕNTER або ЕSC. Також можна набрати з клавіатури:

Конструкційна лінія

Будує конструкційну лінію (пряму лінію, проведену через усе вікно крес­лення, за умовчанням - через дві задані точки).

Командний рядок: Хline.

Ключі: Hor/Ver- створює лінії пара­лельно осям X та Y відповідно.

Після вибору ключа потрібно на запит Specify through point: вказати точку, че­рез яку повинна пройти лінія.

ПРОМІНЬ (RAY)

Промінь є напівнескінченною конст­рукційною лінією, що задається двома точками, перша з яких є його початковою точкою. Викликається зі спадного меню Draw —> Ray або набором командного ряд­ка ray із запитами:

Specify start point: - вказати початко­ву точку променя;

Specify through point: - вказати точ­ку, через яку пройде промінь.

Мультилінія

Будує сукупність (від двох до 16) ліній. За умовчанням будуються дві лінії.

Командний рядок: Мlinе.

Ключі:Justification - дозволяє встано­вити положення складових мультилінії відносно точки, що задається, а саме:

Полілінія

В ньому можна:

ü встановити число ліній в мульти­лінії;

ü задати колір кожної лінії;

ü задати тип кожної лінії;

ü визначити тип і заповнення внутріш­ньої частини мультилінії;

ü керувати відображенням кінців мультилінії.

Під полілінією система AutoCAD ро­зуміє графічний примітив, що складаєть­ся зі зв'язаної довільної послідовності лінійних і дугових сегментів, кожен з яких може мати власну ширину та півширину.

Командний рядок: Рline.

Запити даного командного рядка є цик­лічними, вихід з кожного режиму циклу здійснюється клавішею ЕNTER.

КРЕСЛЕННЯ СКЛАДНИХ ГРАФІЧНИХ ПРИМІТИВІВ

 

Будує правильний багатокутник з числом сторін до 1024.

Після введення команди з'являється запит Number of Sides:, на який потрібно вказати число сторін. Наступний запит: Specify center of polygon or (Edge): - по­требує задання центру або вибору ключа. Після задання центру пропонуються на­ступні ключі:

Inscribed in circle (І) - вписує бага­токутник у коло даного радіуса;

Circumscribed about circle (С) - опи­сує багатокутник навколо кола заданого радіуса;

Далі на запит Specify radius of circle: потрібно вказати значення радіуса.

ПРЯМОКУТНИК

Командний рядок: Rectang.

Будує прямокутник за двома діаго­нально протилежними вершинами, які треба вказати відповідно на запити: Specify first corner point: та Specify other corner point:.

ДУГА

Команда Аrcреалізує 11 способів по­будови дуги залежно від вибору і поєднан­ня ключів.

Ключі: Start point- початкова точка;

Radius - радіус дуги;

Сenter - точка центра;

Angle - центральний кут;

Chord Length - довжина хорди;

Direction - напрям дотичної (вказуєть­ся однією точкою і збігається з вектором, проведеним в цю точку з початкової точки);

Second point - проміжна точка на дузі;

End - кінцева точка.

КОЛО

Будує коло (за умовчанням задається центр та рaдіус). Зі спадного меню Draw —> Circle та будь-якими трьома точками, а до тре­тьої підгрупи увійшли способи побудови за дотичними до двох графічних еле­ментів та радіусом, а також спосіб по­будови за дотичними до трьох графічних елементів.

Кільце

Будує кільця, товщина яких дорівнює половині різниці між зовнішнім та внут­рішнім діаметрами.

Запити: Specify inside diameter of donut:- вказати внутрішній діаметр;

Specify outside diameter of donut: - вказати зовнішній діаметр;

Specify center of donut: - вказати центр кільця.

Останній запит повторюється. Для ви­ходу з команди потрібно натиснути клавіші Enter або ЕSС. Приклад побудови двох кілець показано на рис.

 

 

СПЛАЙН

Сплайн - це гладка крива, що прохо­дить через заданий набір точок.

Команда spline будує криву за задани­ми точками і напрямами дотичних в по­чатковій та кінцевій точках. У відповідь на команду видається запит Specify first point or (Object):, який потребує введен­ня першої точки або вибору ключа. Після введення першої точки потрібно ввести другу (Specify next point:). На наступні запити (Specify next point or (Close/Fittolerance)<start tangent>:) можна ввес­ти точку, вибрати ключ, або натиснути клавішу Enter, щоб визначити напря­ми дотичних (Specify tangent:) у почат­ковій та кінцевій точках.

 

ЕЛІПС
Будує еліпс за двома осями або за цен­тром та радіусом ізометричного кола, якщо встановлено ізометричний режим прив'язки. За умовчанням еліпс будуєть­ся заданням початкової та кінцевої точок однієї осі та відстанню від центра еліпса до кінця іншої осі. Довша з осей еліпса зветься його великою віссю, коротша - малою віссю.

ЕЛІПТИЧНІ ДУГИ

Режим побудови еліптичних дуг може бути викликаний як натисненням відпо­відної кнопки на палітрі Draw чи вибору зі спадного меню Draw —> Ellipse —> Arc, так і введенням ключа Аrс в режимі по­будови дуг. За умовчанням еліптичні дуги, як і еліпси, будуються заданням кінцевих точок однієї осі та половини довжини іншої, а після цього задаються початковий та кінцевий кути. За нульовий кут при­ймається напрям від центру еліпса вздовж його великої осі.

 

ДОДАТКОВІ ІНСТРУМЕНТИ ПАЛІТРИ DRAW

У системі AutoCAD 2002 на палітрі інструментів та в спадно­му меню Draw містяться також засоби ро­боти з текстом1 блоками та штрихуванням. Хоча за своїм призначенням ці компонен­ти не зовсім відповідають назві Draw чи поняттю графічного примітива, вони за­раховані до списку най вживаніших ком­понент. Палітра Text часто використо­вується для створення написів, коментарів і т.д. При створенні креслень часто вжи­ваними є палітри штрихування та ство­рення блоків при роботі з об'єктами, що складаються з графічних примітивів.

 

Багатострічковий текст

Командний рядок: Mtext. Запити: Сиrrent text style:-під час першого виклику команди необхідно ви­брати… Specify first corner: - вказати коорди­нати точки початку прямокутного тексто­вого блоку;

ШТРИХУВАННЯ

Виконує штрихування замкненої об­ласті, обмеженої відрізками, дугами, кола­ми, еліпсами, полілініями, сплайнами, блоками. Команда виводить діалогове…   Щоб вибрати зразок штрихування зі стандартної бібліотеки AutoCAD, по­трібно кнопкою ..., що поряд зі списком…

НАНЕСЕННЯ РОЗМІРІВ

AutoCAD дозволяє точно нанести роз­міри на будь-якому кресленні, не вдаю­чись при цьому до жодних вимірювань. Достатньо вказати дві точки і розмір між ними буде визначено з необхідною точніс­тю. Засоби асоціативного визначення розмірів автоматично обновляють їх при зміні відповідного об'єкта.

У системі AutoCAD реалізовано 11 ва­ріантів нанесення розмірів. Умовно їх можна розділити на три групи: лінійні, радіальні та кутові. Усі вони містяться у спадному меню Dimension тау відповідній палітрі інструментів.

ПАЛІТРА ІНСТРУМЕНТІВ DIMENSION

Плаваючий вигляд палітри інстру­ментів Dimension показано на рис. Для зручності перегляду розташування кнопок на палітрі зроблене у два рядки.

 

У верхньому рядку розміщені кнопки-піктограми основних варіантів нанесен­ня розмірів. Внизу розміщені кнопки-піктограми нанесення допусків, центрів кіл, редагування розмірних ліній та роз­мірного тексту. Список на палітрі слу­жить для вибору поточного розмірного стилю. Остання кнопка поруч зі списком викликає менеджера розмірних стилів. Вигляд будь-якого розміру на кресленні визначається розмірним стилем. Вони задають форму та розмір стрілок, поло­ження і розмір розмірного тексту та інші особливості. Визначення та дотримання стилів - чи не найголовніше у процесі на­несення розмірів.

 

 

ЛІНІЙНІ РОЗМІРИ

Командна стрічка: Dimlinear. Запити: Specify first extension line origin or <select object>:- вказати… Specify second extension line origin: - вказати положення другої виносної лінії.

КУТОВІ РОЗМІРИ

 

Наносить розміри кутів, які можуть задаватися двома непаралельними пря­мими, дугою, двома точками на колі, трьо­ма точками. Викликається зі спадного меню Dimension —> Angular чи вибором відповідної кнопки-піктограми на палітрі інструментів Dimension.

Командна стрічка: Dimangular.

для кола: Specify second angle endpoint:- потрібно вказати другу кінце­ву точку кута (за першу приймається точ­ка вибору); для прямої: Specify second line: - вка­зати другий відрізок; для <ENTER>: Specify angle vertex: -вказати вершину кута,

РОБОТА З ШАБЛОНАМИ

Під шаблоном можна розуміти ство­рену заздалегідь заготовку для багатора­зового застосування у процесі виконання креслень, збережену у відповідному… Розглянемо виконання шаблона з ос­новним написом. Його наявність часто є… У результаті матимемо контур для таб­лиці основного напису. На рис. а,б зображено вигляд вікна креслення і таблиці. …

– Конец работы –

Используемые теги: Основні, складові, системи, комп, ютерної, графіки0.065

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Основні складові системи комп’ютерної графіки

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Лекция 1. Тема: Операционная система. Определение. Уровни операционной системы. Функции операционных систем. 1. Понятие операционной системы
Понятие операционной системы... Причиной появления операционных систем была необходимость создания удобных в... Операционная система ОС это программное обеспечение которое реализует связь между прикладными программами и...

Непротиворечивая система аксиом называется независимой, если никакая из аксиом этой системы не является следствием других аксиом этой системы
При аксиоматическом построении теории по существу все утверж дения выводятся путем доказательства из аксиом Поэтому к системе аксиом предъявляются... Система аксиом называется непротиворечивой если из нее нельзя логически... Если система аксиом не обладает этим свойством она не может быть пригодной для обоснования научной теории...

Тема 2. Програмне забезпечення комп’ютерної графіки
Тема Загальне введення в комп ютерну графіку... Тема Програмне забезпечення комп ютерної графіки Тема Апаратне забезпечення комп ютерної графіки...

Экспертные системы. Классификация экспертных систем. Разработка простейшей экспертной системы
Глава 2. Структура систем, основанных на знаниях. 1. Категории пользователей экспертных систем. 2.2. Подсистема приобретения знаний. 3. База… ЭС выдают советы, проводят анализ, дают консультации, ставят диагноз. Практическое применение ЭС на предприятиях способствует эффективности работы и повышению квалификации специалистов.

Микропроцессорные системы: система ДЦ-МПК, система "Юг"
Использован практический опыт внедрения линейных пунктов управления (ЛПУ) на 60 станциях в увязке с ЭЦ-4, ЭЦ-9, МРЦ-12, МРЦ-13. Выполнен переход на… В состав аппаратуры центрального пункта управления (ПУ) входят IBM-совместные… Круглосуточный режим работы аппаратных средств ПУ обеспечивается источниками бесперебойного питания, а также системой…

На тему: Продаж комп’ютерів Для виконання розрахункового завдання я обрав інформаційну систему Дилер , а саме її частину – Продаж комп’ютерів
Національний технічний університет Харківський політехнічний інститут... Розрахункове завдання...

Система координат действия и общая теория систем действия: культура, личнсть и место социальных систем
В центре данного исследования стоит разработка теоретической схемы. Систематическое рассмотрение ее эмпирического использования будет предпринято… Основные положения системы координат действия подробно излагались ранее, и… При помощи ее анализируются структура и процессы систем, состоящих из отношений таких элементов к их ситуациям,…

ТЕЛЕКОММУНИКАЦИОННЫЕ СИСТЕМЫ. СИГНАЛЫ И КАНАЛЫ ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ СВЯЗИ. СИСТЕМЫ СВЯЗИ С ЧАСТОТНЫМ РАЗДЕЛЕНИЕМ КАНАЛОВ. ЦИФРОВЫЕ СИСТЕМЫ ПЕРЕДАЧИ
Лабораторные работы часа... Практические занятия часа... Всего аудиторных занятий часов...

З ДИСЦИПЛІНИ КОМП’ЮТЕРНА ЕЛЕКТРОНІКА ЧАСТИНА II Обслуговування комп’ютерних систем та мереж
Молоді та спорту України... Рада директорів ВНЗ І ІІ р а Херсонської області... Херсонський політехнічний коледж...

0.028
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам