ПАЛІТРИ ІНСТРУМЕНТІВ AutoCAD

За умовчанням робоче вікно програми AutoCAD містить чотири палітри інстру­ментів: стандартну, властивостей об'єкта, креслення та модифікації, зображені відповідно на рис. а-г.

 

Залежно від розміщення палітр інстру­ментів в межах робочого вікна розрізня­ють плаваючі (float) та закріплені (dock) палітри інструментів. Плаваючі палітри легко змінюють свій розмір та місцерозташування за допомогою миші. Також мишею можна змінювати статус палітри. Плава­ючу палітру можна зробити закріпленою, лише перетягнувши її мишею за межі вікна креслення, і навпаки, закріплена палітра перетворюється в плаваючу, якщо вона перетягується мишею у вікно креслення.

13. СТРІЧКА СТАНУ

Стрічка стану розміщена внизу робо­чого вікна системи AutoCAD. Вона містить динамічну інформацію про по­точні координати графічного курсорy та кнопки-піктограми режимів креслення, які працюють як перемикачі цих режимів. До них належать:

Ø SNАР (ПОКРОКОВА ПРИВ'ЯЗ­КА) - вмикає та вимикає режим покрокового пересування графічного курсорy по вуз­лах сітки. або викликом кон­текстного меню на кнопці-піктограмі;

Ø GRID(СІТКА) - вмикає і вимикає сітку креслення. При включеній прив'язці до сітки полегшується процес рисування точних геометричних об'єктів.

Ø ORTHO(ОРТО) - вмикає та ви­микає ортогональний режим креслення. Він передбачає задання тільки тих точок, які лежать на прямій, що проходить через попередньо вказану точку і паралельна осям X або У поточної системи координат;

Ø POLAR(ПОЛЯР) - вмикає та ви­микає режим полярного відслідковуван­ня креслення. Лінія відслідковування та підказка з'являються тоді, коли пряма, проведена через попередньо вказану точ­ку і курсор, проходить під кутом, близь­ким до кутів полярного відслідковування (за умовчанням це 90°). Стандартний набір кутів включає в себе 90°, 45°, ЗО ,22,5 ,18 ,15 , 10°, 5°. Можна також задати власну вели­чину кута у списку Increment angle;

Ø OSNAP(ОБ'ЄКТНА ПРИВ'ЯЗ­КА) - вмикає і вимикає режим об'єктної прив'язки

Ø OTRACK(ВІДСЛІДКОВУВАН­НЯ ПРИ ОБ'ЄКТНІЙ ПРИВ'ЯЗЦІ) вмикає та вимикає режим відслідковуван­ня при об'єктній прив'язці.

Ø LWT(ТОВЩИНА ЛІНІЙ) вми­кає та вимикає режим відображення ліній залежно з їх товщинами;

Ø MODEL/PAPER(МОДЕЛЬ/ АРКУШ) - вмикає та вимикає режим відображення розмітки моделі/розмітки аркуша;

14. КОМАНДНА СТРІЧКА

Командна стрічка за умовчанням роз­міщена одразу над стрічкою стану і при­значена для введення з клавіатури команд та їх параметрів, а також системних підка­зок AutoCAD. Ii значення дуже велике, ос­кільки введення команд з клавіатури сут­тєво спрощує процес побудови креслення, крім того, кожен режим креслення для оптимізації роботи володіє набором т. зв. «ко­мандних ключів», які вводяться в команд­ну стрічку. Цей процес детальніше буде роз­глянуто далі при побудові різних графіч­них елементів та виконанні креслень.

Як правило, командна стрічка склада­ється з трьох рядків. її розміри та поло­ження можна змінити за допомогою миші. Для цього слід натиснути лівою кнопкою миші на верхню частину панелі команд­ної стрічки, яка при цьому зафарбується у чорний колір, пересунути мишу на кілька позицій доверху та відпустити ліву кнопку. Для перегляду командної стрічки можна використовувати горизонтальні та вертикальні смуги прокрутки.