рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Завдання №4

Завдання №4 - раздел Образование, КОМП’ЮТЕРНА ГРАФІКА Створення Складальних Креслень   ...

СТВОРЕННЯ СКЛАДАЛЬНИХ КРЕСЛЕНЬ

 

Мета роботи:

освоїти прийоми автоматизованої побудови креслень нарізних сполучень із застосуванням Конструкторської бібліотеки.

Графічне завдання:

- на форматі А3, розміщеному горизонтально, побудувати складальне креслення, по індивідуальних завданнях;

- накреслити специфікацію до складального креслення.

 

Зразок роботи зображений на рис.36, рис. 37

 

ПРИКЛАД ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ №4

Як приклад виконання завдання розглянемо кріплення двох деталей за допомогою болта (кріплення за допомогою гвинта та шпильки проводяться аналогічно і у прикладі розглядатись не будуть).

Для чого накреслити головний вид і вид зверху деталей, що скріплюються. В менеджері бібліотек, у розділі «Машиностроение», обираємо «Конструкторская библиотека», а в ній розділ «Крепежный элемент» (рис. 31).

У вікні, що відкрилося вибираємо вкладку «Все элементы» (рис. 32).

 

   
Рис.31 Конфігурація конструкторської бібліотеки Рис.32 Вибір комплекту болтового з’єднання

 

У вікні кріпильний елемент (рис. 32) представлені дані на різні види кріпильних елементів, наприклад, болти різних форм і розмірів. Після вибору стандарту болта (ГОСТ 7798-70 для всіх варіантів) необхідно задати номінальний діаметр (d) його різьби, вибравши його з бази даних стандартних значень (діаметр болта повинен бути меншим за діаметр отвору). Крім цього потрібно зафіксувати товщину пакета деталей, що затискають, набравши це значення з клавіатури. Можна не фіксувати товщину пакета, при цьому болт на кресленні буде «гумовий», його можна розтягти до потрібної довжини. крок різьблення болта вибирати великий.

Завершувати вибір болта необхідно натисканням чорної верхньої стрілки вікна, спрямованої вправо. При цьому в правому віконечку з'являється зображення першого елемента набору - болта. Якщо якийсь елемент потрібно з набору виключити, його назву необхідно виділити в середньому вікні кольорами й клацнути на клавіші клавіатури Delete або нажати на стрілку спрямовану вліво.

У цьому ж вікні можна вибирати також і вид: головний, зверху, ліворуч і т.д. У роботі передбачається побудова головного виду і виду зверху болтового з'єднання в розрізі. Спочатку будується головний вид, потім потрібно знову повернутися в бібліотеку для побудови виду зверху. Для побудови виду зверху потрібно клацнути, тобто включити прапорець у кружку ліворуч від рядка Вид зверху.

Для побудови контуру отвору в деталях під болт варто включити прапорець у вікні отвір.

 

Вибір шайби здійснюється аналогічно вибору болта. Програма побудована таким чином, що необхідний розмір шайби і гайки вибирається автоматично залежно від діаметра різьблення болта. У нижній частині вікна з'являється зображення шайби, потрібно нажати на верхню стрілку вправо, і на зображення болта буде накладено зображення шайби.

 

У роботі необхідно вибирати гайки шестигранні, за варіантом. Всі розміри гайки система підбере сама в автоматичному режимі залежно від розміру болта. Нажавши на чорну нижню стрілку, ми тим самим додамо її в створюваний набір елементів. Створений набір елементів, якщо буде потреба, можна зберегти в пам'яті для подальшого використання, для цього потрібно перейти на вкладку «Набор элементов» й нажати кнопку зберегти набір.

 

ПОБУДОВА КРЕСЛЕННЯ БОЛТОВОГО З'ЄДНАННЯ

Після створення набору елементів з'єднання потрібно натиснути кнопку ОК. Система на полі креслення сформує фантомне зображення з'єднання, що переміщується по кресленню разом з курсором. У потрібнім місці зафіксувати кліком лівої кнопки миші положення першої точки прив'язки об'єкта, повернути зображення під потрібним кутом й остаточно зафіксувати зображення на кресленні. Добудувати потім вид зверху, всі зайві лінії видалити, використовуючи на сторінці інструментальної панелі в меню Редагування кнопку Усікти криву між двома точками. Заштрихувати деталі, що з'єднуються.

 

НАНЕСЕННЯ РОЗМІРІВ

На складальних кресленнях наносять невелику кількість основних розмірів (габаритні, установочні, монтажні й т.д.), тому що по цих кресленнях не виготовляють деталі. На кресленні болтового з'єднання варто нанести тільки габаритні розміри деталей, що з'єднують, інші розміри деталей наносити не потрібно, вони використовуються тільки для побудови зображення деталей, що з'єднують болтовим комплектом.

 

НАНЕСЕННЯ ПОЗИЦІЙ НА СКЛАДАЛЬНОМУ КРЕСЛЕННІ

Креслення болтового з'єднання є складальним кресленням, на якому зображені кілька деталей, з'єднаних один з одним. По складальних кресленнях можна уявити конструкцію виробу, характер з'єднання деталей. Складальні креслення супроводжуються текстовим документом - специфікацією.

Специфікація – це текстовий документ, що визначає склад складальної одиниці, комплексу або комплекту та необхідний для комплектування та виготовлення конструкторських документів та для запуску виробу у виробництво. В ній перераховуються пронумеровані деталі, що входять у виріб.

Номера (позиції) деталей на кресленні розташовують на одній горизонталі або вертикалі. Перші номери привласнюють самим великим деталям, останні - стандартним виробам. Лінії-винесення позицій не можна перетинати розмірними лініями й орієнтувати паралельно штрихуванню.

Для нанесення позицій треба на Компактній інструментальній панелі Позначення вибрати кнопку Позначення позицій (рис. 33).

Компактна панель «Обозначения»


Вирівнювання позицій по вертикалі
Вирівнювання позицій по горизонталі
Позначення позицій

Рис.33 Позначення позицій

 

Після включення кнопки Позначення позицій вкажіть на кресленні точку, на яку буде вказувати полиця-винесення. Потім клікнути мишею в тому місці, де буде розташовуватися полка з номером позиції. Щоб зафіксувати (запам'ятати) положення позицій на кресленні необхідно нажати кнопку «Создать объект».

Перші номери привласнюються деталям, які з'єднують, а потім за абеткою нумеруються стандартні вироби.

Система автоматично послідовно нумерує позиції, однак є можливість для ручного введення чисел і використання багатоярусних полочок-винесення для стандартних виробів. Для цього режиму потрібно клацнути в поле «Текст» на панелі властивостей в нижній частині екрана (рис. 34).

 

Номера позицій

Рис.34 Панель властивостей команди позначення позицій

 

У вікні, що з'явилося, послідовно ввести номери позицій для кожної полиці, натискаючи щораз після введення числа клавішу Enter.

 

ВИРІВНЮВАННЯ ПОЗИЦІЙ

Позиції на кресленні мають бути розташовані або друг під другом вертикально на одній лінії, або горизонтально. Для вирівнювання побудованих позицій їх необхідно всі виділити. Потім розкривши кнопку позначення позицій, вибрати рядок Вирівняти позиції по горизонталі або Вирівняти позиції по вертикалі (мал. 33). Вирівнювання позицій закінчується указанням точки для позиції вирівнювання.

 

СТВОРЕННЯ СПЕЦИФІКАЦІЇ

Створення специфікацій у програмі КОМПАС можливо в ручному та автоматизованому режимі.

Слухачі, які претендують на оцінку «відмінно» специфікацію повинні створити у автоматизованому режимі (освоїти самостійно), всі інші можуть створювати специфікацію найпростішим способом у ручному режимі. Для цього в меню команди сервіс вибираємо рядок «параметри», потім у вікні, що відкрилося, з пункту «параметри аркуша» вибираємо «Оформления» (рис. 35). У вікні, що відкрилося, представлено різні варіанти оформлення креслень, нам необхідно вибрати рядок «Спецификация. Первый лист ГОСТ 2.106-96 Ф1»

На екрані з'явиться стандартно розграфлена таблиця, для входу в режим заповнення необхідно два рази клацнути лівою кнопкою миші в будь-якому рядку специфікації.

 

Рис.35 Оформлення креслень

У відповідності зі стандартом, зміст специфікації різьбового з'єднання поділяється на розділи:

- документація;

- деталі;

- стандартні вироби.

Заголовок кожного розділу записується посередині графи «Найменування» і підкреслюється тонкою лінією. Заголовок відокремлюється від об'єктів специфікації порожнім рядком. Наприкінці розділу залишають 1-2 порожні резервні рядки.

Кожна кріпильна деталь має умовне позначення, яке записують в специфікацію, де відбиваються: форма, основні розміри деталі, клас міцності та покриття. У навчальних кресленнях даної роботи рекомендується:

- використати всі різьбові вироби першого виконання, що не вказується в умовній позначці;

- в умовній позначці виробу не вказувати клас міцності і вид покриття, що запобігає корозії.

 

ПРИКЛАД УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ:

Болт М24х90 ГОСТ 7798-70,

Гайка М24 ГОСТ 5915-70

Шайба 24 ГОСТ 11371-78


 

Рис.36 Зразок виконання першого листа завдання №4

Рис. 37 Зразок виконання специфікації завдання №4


ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ РОБОТИ №4

 

З’єднання деталей: 1 і 2 - болтом; 1 і 3 - гвинтом; 1 і 4 - шпилькою.

Найменування деталей: 1 - основа; 2 - упор; 3 - накладка; 4 - планка.

 

У таблиці варіантів завдань прийняті таки позначення:

Г і Ш – відповідно гайка та шайба;

S1 і S2 – товщина деталей, що з’єднуються;

d1, d2 і d3 – діаметри отворів у деталях, що кріпляться;

О – ГОСТ 5915-70 «Гайки шестигранные»;

Н – ГОСТ 5916-70 «Гайки шестигранные низкие»;

В – ГОСТ 15523-70 «Гайки шестигранные высокие»;

К – ГОСТ 11371-78 «Шайбы нормальные»;

П – ГОСТ 6402-70 «Шайбы пружинные»

Примітка:довжина гвинта визначається як найближча більша з існуючого ряду довжин гвинтів від суми висоти накладки та добутку його діаметру на коефіцієнт l.

 


 

Таблиця варіантів завдань

Вар. S1 S2 З’єднання болтом З’єднання гвинтом З’єднання шпилькою
d1 Г Ш d2 l ГОСТ d3 Г Ш ГОСТ
1. О К 6,6 1,6 1491-80 8,8 Н П 22032-76
2. Н П 8,8, 1,6 17473-80 О К 22032-76
3. В К 8,8, 1,8 17474-80 О П 22036-76
4. О П 1491-80 В К 22038-76
5. Н К 1,6 17473-80 О П 22032-76
6. В П 6,6 1,8 17473-80 8,8 О К 22034-76
7. 8,8 О К 8,8, 1,8 17475-80 Н П 22036-76
8. Н П 1,8 17474-80 О К 22036-76
9. В К 1,8 1491-80 Н П 22034-76
10. О П 6,6 17474-80 8,8 В К 22032-76
11. Н К 1,8 17473-80 О П 22038-76
12. В П 1,6 1491-80 Н К 22036-76
13. О К 1,8 17474-80 В П 22032-76
14. Н П 1,8 17473-80 8,8 В К 22034-76
15. В К 8,8, 1,8 1491-80 О П 22036-76
16. О П 6,6 1,6 17475-80 8,8 В К 22036-76
17. Н К 8,8 17473-80 В П 22038-76
18. В П 8,8 1,8 17474-80 8,8 О К 22036-76
19. О К 17475-80 В П 22038-76
20. Н П 8,8 1,6 17475-80 В К 22032-76
21. В К 6,6 1491-80 8,8 О П 22038-76
22. 8,8 О П 6,6 1,8 17473-80 Н К 22036-76
23. Н К 1,6 1491-80 Н П 22034-76
24. В П 17475-80 О К 22038-76
25. О К 1,6 17473-80 Н П 22032-76
26. Н П 1,8 17475-80 В К 22036-76
27. В К 1,8 17474-80 О П 22034-76
28. О П 1491-80 Н К 22038-76
29. Н К 1,8 17475-80 В П 22036-76
30. В П 1,8 17475-80 8,8 Н К 22034-76
31. О К 1,6 17473-80 В П 22036-76
32. 8,8 О П 6,6 1,6 1491-80 8,8 В К 22036-76

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КОМП’ЮТЕРНА ГРАФІКА

Університету цивільного захисту України... Інженерна та комп ютерна графіка... Розділ КОМП ЮТЕРНА ГРАФІКА...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Завдання №4

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Харків 2008
Друкується за рішенням кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки УЦЗУ Протокол від 12.06.08 №11     Укладачі: С.В. Васильєв, А.Я. Калинов

Завдання №1
ДВОВИМІРНІ ГЕОМЕТРИЧНІ ПОБУДОВИ Мета роботи вивчити: 1. Інтерфейс системи КОМПАС-3D. 2. Прийом

Завдання №2
МОДЕЛІ ГЕОМЕТРИЧНИХ ТІЛ Ціль роботи: · вивчити прийоми твердотільного моделювання в системі КОМПАС-3D;

Завдання №3
ВИКОРИСТАННЯ БІБЛІОТЕК   Мета роботи: освоїти способи автоматизованої побудови креслень деталей із застосуванням бібліотеки

Для непарних варіантів
  Варіант А d1 d2 d3 d4 L l1 l2 l3

Для парних варіантів
  Варіант А d1 d2 d3 L l1 l2 l3 l4

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги