Звітність та інформація про аварії

 

Відповідно до п. 105 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМ України № 1232 від 30.11.2011 р., облік аварій першої і другої категорій ведуть підприємства і органи державного управління охороною праці та органи державного нагляду за охороною праці з реєстрацією у журналі згідно з додатком 18, а форми державної статистичної звітності щодо аварій затверджуються Держкомстатом за поданням Держнаглядохоронпраці.

Але нажаль на сьогодні крім форми статистичної звітності № 7-тнв "Звіт про травматизм на виробництві у 20__ році", яка затверджена Державним комітетом статистики України наказом № 351 від 15.09.2009 р., ніяких форм державної статистичної звітності щодо обліку аварій на виробництві не створено. Існують тільки різноманітні галузеві інструкції щодо звітності про аварії (наприклад «Розслідування катастроф і аварій на залізничному транспорті»), які дають змогу аналізувати аварії та причини їх виникнення у рамках галузі, без необхідного розповсюдження цього досвіду на підприємства інших галузей.

З цих причин створення єдиного державного реєстру аварій на виробництві на сьогодні навіть не ставиться як невідкладне завдання.