В С Т У П

 

Даний цикл лабораторних робіт являє собою наскрізну індиві-дуальну роботу виробничо-дослідницького характеру з тягового розрахунку автомобіля. У ній студенти на підставі аналізу сучасного рівня розвитку автомобілів і основних їх властивостей, а також з урахуванням умов їх використання виконують тягово-динамічний розрахунок автомобіля і будують його розрахункові характеристики – зовнішні швидкісні характеристики двигуна, тягову, універсальну динамічну та економічну характеристики.

Завершуються лабораторні роботи порівняльним аналізом параметрів розрахованого автомобіля з параметрами автомобіля-прототипа.

Метою виконання даного циклу лабораторних робіт є розвиток у студентів незаангажованого технічного мислення і свідомого прий-няття грамотних технічних рішень на прикладі задач, які виникають при тягово-динамічному розрахунку автомобіля.

Задачами виконання даних лабораторних робіт є наступне:

▪ оволодіння студентами розумінням основних закономірностей формування тягово-динамічних властивостей автомобілів;

▪ систематизація і закріплення знань з основних питань тягово-динамічного розрахунку автомобілів;

▪ набуття навиків творчого аналізу виробничих і технічних задач і обгрунтування шляхів їх розв’язання;

▪ набуття навиків раціонального проведення обчислювальних робіт, табличного і графічного представлення отриманих результатів;

▪ набуття навиків аналізу результатів, отримуваних у процесі технічних розрахунків.

Дана розробка охоплює ряд етапів тягового-динамічного розра-хунку автомобіля – від розробки їх концепції до побудови універ-сальної динамічної та економічної характеристик автомобіля.

Оскільки виконання лабораторних робіт є елементом навчальної роботи студентів, а не проектуванням реального автомобіля, то у даних вказівках значна увага приділена спрощенню обчислень, що дасть змогу студентам у більшій мірі сконцентруватись саме на логіці проектування автомобіля, а не на проведенні обчислень.