Склад розрахунково-проектувального завдання

Розрахунково-проектувальне завдання складається з трьох етапів:

1. Розв’язання запропонованих викладачем задач для певних варіантів розрахункових схем і вихідних даних, оформлення їх згідно з вимогами кафедри „Опору матеріалів”.

2. Написання контрольних робіт за темою РПЗ.

3. Захист РПЗ. Захист включає в себе пояснення методів і принципів розв'язання задач і відповідь на контрольні теоретичні запитання. Кількість та обсяг цих запитань визначається викладачем індивідуально для кожного студента.

Мета роботи – розкриття статичної невизначуваності запропонованих розрахункових схем, визначення внутрішніх силових факторів на окремих ділянках стержнів, побудування епюр, проведення проектувального розрахунку для визначення розмірів поперечного перерізу, що забезпечують заданий коефіцієнт запасу міцності.

Дано:

1. Схема заданої системи із зазначенням довжин ділянок і зовнішнього навантаження.

2. Форма і співвідношення розмірів поперечного перерізу.

3. Допустиме дотичне напруження , допустимий відносний кут закручування , модуль зсуву матеріалу .

РПЗ складається з трьох обов’язкових для розв’язання задач:

1. Визначити раціональне розташування шківів і з умов міцності та жорсткості обрати розміри поперечних перерізів (діаметр круглого і кільцевого валів) для статично визначуваної системи. Порівняти їхні ваги. Варіанти розрахункових схем наведені в додатку 1, а чисельні дані – в таблиці Д.1.

2. Для заданої статично невизначуваної системи з послідовним розташуванням ділянок валу з розрахунку на міцність визначити розміри поперечних перерізів на всіх ділянках вала і побудувати епюру кутів закручування, порівнявши їх значення з допустимим значенням кута закручування. В разі потреби відшукати розміри поперечних перерізів вала з умови жорсткості. Варіанти розрахункових схем наведені в додатку 2, а чисельні дані – в таблиці Д.2.

3. Для заданої статично невизначуваної системи з паралельним розташуванням ділянок валу з розрахунку на міцність визначити допустимі значення крутних моментів. Побудувати епюру розподілу кутів закручування. Варіанти розрахункових схем наведені в додатку 3, а чисельні дані – в таблиці Д.3.