Цифрові фотокамери

Знімки в цифровій камері (рис. 2.11) зберігаються в пам'яті у вигляді послідовності кольорових точок. Цей набір потім копіюється з пам'яті камери в пам'ять ПК, використовуючи спеціальний з'єднувальний кабель, після чого пам'ять камери може бути очищена

і використана для наступних нових знімків. Якість нових цифрових апаратів настільки висока, що їх із задоволення використовують професіонали. В процесі не задіяна плівка, тому використання камери дуже вигідне, затрати йдуть лише на купівлю батарейок. Недоліком цифрових камер є їх висока ціна порівняно зі звичайними фотоапаратами.

Рис. 2.11. Цифрова камера

 

 

2.4. Пристрої виводу даних

Пристроями виводу даних є пристрої, за допомогою яких користувач може отримати, побачити інформацію.

До них відносяться:

· монітор;

· принтери, які бувають: матричні, лазерні, світлодіодні і струминні;

· колонки;

· інші пристрої.

 

2.4.1. Монітор

 

Монітор комп'ютера призначений для виведення на екран текстової та графічної інформації. Монітори бувають кольорові та монохромні. Розмір екрана монітора може складати від 15 до 21 дюйма (1 дюйм дорівнює приблизно 2,5 см). Вони можуть працювати в одному з двох режимів: текстовому або графічному.

У текстовому режимі екран монітора умовно поділяється, на окремі ділянки − місця для виведення символів, найчастіше на 25 рядків по 80 символів. У кожне з цих місць може бути виведений один з 256 заданих символів. Графічний режим монітора призначений для виведення на екран графіків, малюнків і т.д. Звичайно, що в цьому режимі можна також виводити й текстову інформацію у вигляді різних написів, причому вони можуть мати будь-який шрифт та розмір.

Зауважимо, що будь-яке текстове або графічне зображення на екрані монітора комп'ютера складається з великої кількості дискретних точок, що світяться. Ці точки називають пікселями. Роздільна здатність монітора визначається числом елементів зображення, які відтворюються по горизонталі та вертикалі, наприклад, 640x480 або 1024x768 пікселів. За різних умов чіткість зображення на моніторі тим краще, чим менший розмір точки люмінофору на внутрішній поверхні екрана. Розміри цих точок для різних моделей знаходяться в діапазоні від 0,41 до 0,25 мм, але для дуже якісних моделей діапазон суттєво зменшується. Цей розмір досить легко визначити, поділивши розмір екрана на кількість точок, що відтворює монітор. Наприклад, якщо довжина екрана складає 255 мм, а кількість точок по горизонталі 640, то розмір точки можна обрахувати: 265/640=0,41мм.

Більша частина сучасних стаціонарних комп’ютерів мають монітори на електронно-променевих трубках. Принцип дії подібних моніторів не дуже відрізняється від звичайного телевізора і полягає в тому, що електронна гармата випромінює електрони, які влучивши в екран, викликають свічення люмінофору. На шляху електронів знаходяться додаткові електроди: відхиляюча система, що дозволяє змінити напрям пучка, модулятор, що регулює яскравість зображення. Крім зазначених, застосовуються плазмові, газорозрядні та рідкокристалічні монітори (ці монітори можна зробити дуже тонкими), а також деякі монітори мають вмонтовані колонки, мікрофон, зрідка − камеру для відеоконференцій.

Під час роботи з комп'ютером слід пам'ятати, що монітор несе в собі найбільшу небезпеку тому що:

1) він є джерелом цілого спектра променів, серед яких є шкідливі для здоров'я, в разі порушення правил користування;

2) на електричних контактах всередині монітора під час роботи підтримується висока напруга (близько 30 кіловольт).

Тому під час роботи з комп’ютером треба дотримуватися певних правил:

· відстань від очей до поверхні екрана повинна становити 60-70 см;

· час роботи не повинен перевищувати встановленої для певного віку норми;

· напрямок лінії зору повинен бути перпендикулярним до поверхні екрана;

· студентам, яким призначені корегуючі окуляри, треба одягати їх під час роботи;

· ніколи не працювати за несправним монітором;

· не працювати, коли погане самопочуття;

· категорично забороняється працювати, з відкритим корпусом та самочинно відкривати його.

 

2.4.2. Принтери