Створення «порожньої» бази даних

Проектування бази даних можна виконати: у режимі «Мастера, страницы и проекты бази данных» і «Новая база данных».

Перший спосіб не потребує особливих умінь та знань: користувачу пропонуються на вибір зразки (шаблони) баз даних з порожніми таблицями, формами та звітами, які залишається заповнити за допомогою спеціальних майстрів. Такий спосіб використовується менше через низьку ефективність і громіздку структуру «спроектованої» бази даних.

Другий спосіб вимагає певних умінь та знань і дозволяє користувачу створити ефективну й оптимальну базу даних. Саме цей спосіб буде розглянуто нижче.

Створення файла порожньої (без таблиць) бази даних та поступове створення її об'єктів дозволяє користувачу самому визначити структуру бази даних і створити її елементи.

Для цього виконуються такі дії:

• завантажити програму Access'2000;

• у вікні запуску встановити перемикач «Новая база данных»;

• натиснути кнопку «ОК», відкриється діалогове вікно «Файл новой базы данных» вигляд якого представлено на рис. 6.1.

• списку «Папка» вибрати папку для зберігання файла БД;

• у полі «Имя файла» задати назву файла (за мовчазною згодою кожному новому файлу бази даних присвоюється ім'я db1, db2і т.д.)

• натиснути кнопку «Создать».

Після виконання цих дій нова порожня база даних буде створена, і відкриється її вікно (рис. 6.2), в якому можна розпочинати процес створення її об'єктів. Робити це можна в режимі конструктора або за допомогою майстра.

 

Рис. 6.1. Файл нової бази даних

 

Рис. 6.2. Вікно бази даних

При використанні режиму конструктора доведеться ознайомитися з предметною областю, створити структуру таблиць, зв'язки між ними, встановити поля і ключі, проектувати форми і звіти. і, звичайно, заповнити таблиці об'єктів бази даних. Про це мова піде далі.