Використання простих фільтрів

Для створення звичайного фільтра необхідно виконати такі дії:

• відкрити потрібну таблицю;

• виконати команду «Записи», «Фильтр», «Изменить фильтр» або натиснути відповідну кнопку на панелі інструментів;

• у вікні фільтра, що відкриється, будуть встановлені умови, задані для поточного фільтра.

Перед створенням нового фільтра потрібно знищити попередній, інакше результатом фільтрації буде виконання умов двох (і більше) фільтрів.

У верхній частині вікна розташовано рядок з назвами всіх полів вибраної таблиці. Другий рядок містить задані умови фільтрації. В цьому рядку можна відредагувати існуючі умови або ввести нові. Умови відбору можуть вводитися з клавіатури або із списку вибору, який відкривається при натисканні кнопки 6, що справа у відповідному полі.

Щоб знайти, наприклад, запис з прізвищем Шевченко, потрібно відкрити список в полі Прізвищеі вибрати із списку потрібне. Після натискання на кнопці «Применить фильтр» в таблиці залишаться тільки записи з прізвищем Шевченко, як показано на рис. 6.13.

 

Рис. 6.13. Таблиця Учні

 

Можна проводити фільтрацію за кількома ознаками. Якщо потрібно знайти запис з ознаками Шевченко, то в полі Прізвищенеобхідновибрати із списку Шевченко, перейти в поле Ім'яі вибрати Олег. При встановленні ознак фільтрації можна користуватися масками з використанням символів *, ? і#, як було описано вище.

Умови, введені в одному рядку для кількох полів, розглядаються як об'єднання операцій «И» (AND).

Наприклад, для відбору всіх учнів з прізвищами на букву «Ш» і 1989 року народження потрібно ввести для поля Прізвищеумову Ш* і для поля РікНар-1989.

У нижній частині вікна розташовані вкладки «Найти» і «Или». Вкладка «Или» призначена для введення додаткових умов фільтрації. В рядку на цій вкладці вводять умови, які будуть зв'язані з попередніми умовами операцією «Или» (ОR - або).

Наприклад, якщо потрібно відібрати додатково до всіх учнів, вказаних у попередніх умовах, ще й таких самих 1989 року народження, потрібно на вкладці «Или» ввести для поля Прізвищеумову Ш* і для поля РікНар -1989.

При введенні умов фільтрації можна вводити вирази з використанням операцій < (менше), > (більше), <> (не дорівнює), AND(і), ОR (або), NОТ (не, відмінний від вказаного).

Наприклад, для одержання попереднього результату можна на вкладці «Найти» для поля РікНарввести вираз: 1988 ОR 1989.

Для застосування фільтра за новими або відредагованими умовами потрібно виконати команду «Записи», «Применить фильтр» або натиснути відповідну кнопку на панелі інструментів.

Відмінити дію фільтра і побачити всі записи таблиці можна за допомогою команди «Записи», «Удалить фильтр» або натиснути ту ж саму кнопку на панелі інструментів.