Створення простого запиту

Перед створенням запиту потрібно знищитии встановлені умови фільтрації при їх наявності. Для створення простого запиту за допомогою Конструктора потрібно:

• відкрити вкладку «Запросы» потрібної бази даних;

• у вікні, що з'явиться, виконати команду «Создание запроса в режиме конструктора», відкриється вікно «Запрос 1: запрос на выборку» і відразу на його фоні діалогове вікно «Добавление таблицы» для вибору таблиць, на основі яких буде створюватисязапит;

Вибрати послідовно таблиці (на «наведеному прикладі Предмети, Успішність, Учні) і ввести їх у запит натисканням кнопки «Добавить»;

закрити вікно кнопкою «Закрыть». У верхній частині вікна «Конструктора запитів», яка називається «Схема даних запиту», з'являться списки полів таблиць, що додаються.

Нижня частина вікна Конструктора називається «Бланк запиту». У рядку «Поле» потрібно ввести імена полів, які повинні відображатися в результуючій таблиці.

Це можна зробити так:

· натиснути в рядку «Поле», з’явиться кнопка 6;

· натиснути на кнопку 6, відкриється список усіх полів вибраних для звіту таблиць у форматі Назва таблиці, Назва поля;

· натиснути на потрібному полі, назва з’явиться в комірці, нижче з'явиться назва таблиці, з якої буде вибиратися це поле,при потребі у наступному рядку вибрати вид впорядкування;

· у рядку «Вывод на екран:» автоматично встановиться прапорець, перейти на наступний стовпчик, де повторити такі самі дії для наступного поля (на прикладі послідовно введені поля Прізвище, Імя, НазваПред, Оцінка).

Після виконання вказаних дій вікно Конструктора запитів може мати вигляд, наведений на рис. 6.20.

 

Рис. 6.20. Вікно запиту

Щоб у вікні запиту була присутня панель інструментів, потрібно виконати команду «Вид», «Панели инструментов», «Конструктор запросов».

Для видалення стовпчика досить його виділити і виконати команду меню «Правка», «Удалить столбы».