Представлення інформації на екрані

 

PowerPoint надає можливість працювати і переглядати інформацію на екрані в різних режимах. Режим вибирається з урахуванням виду операцій, що виконуються (введення тексту, перегляд його структури, створення замітки, вставка в слайд графічного об'єкта). У результаті підвищується ефективність роботи. У PowerPoint існує п'ять режимів. Для їх установки призначені кнопки в лівому нижньому куту головного вікна програми, а також команди з меню «Вид».

Основними режимами перегляду є:

· звичайний режим;

· режим сортувальника слайдів.

У звичайному режимі (команда «Обычный» меню «Вид») вікно PowerPoint поділяється на області: структура, слайд і примітка, як показано на рис. 8.2. Такий режим спрощує виконання багатьох операцій, у тому числі додавання нових слайдів, редагування тексту і введення приміток, а також переміщення по презентації при її редагуванні.

 

Рис. 8.2. Звичайний режим

 

Область структури служить для організації і розгортання змісту презентації. В цій області можна вводити текст презентації, впорядковувати списки, переміщувати абзаци та слайди.

В області слайда відображається вміст кожного слайда з урахуванням форматування. У цю область можна додавати малюнки, фільми, звуки, анімаційні ефекти і гіперпосилання.

Область приміток служить для вставки приміток доповідача або додаткової інформації для аудиторії. Для додавання в замітки малюнка або будь-якого іншого графічного об'єкта варто перейти в режим приміток сторінок (команда «Страницы заметок», меню «Вид»).

Щоб змінити розмір цих областей у звичайному режимі, потрібно перемістити праву границю області структури або верхню границю області заміток. У процесі створення презентації можна надрукувати кожен слайд на окремій сторінці і приєднати до кожної сторінки текст, що супроводжує показ слайда.

У режимі сортувальника слайдів (команда «Сортировщик слайдов» меню «Вид») відображаються мініатюри всіх слайдів презентації з текстом і графікою, як показано на рис. 8.3. Цей режим зручний для визначення способу переходу від слайда до слайда і тривалості відображення кожного слайда на екрані в режимі демонстрації. Крім того, цей режим дозволяє переставляти місцями і копіювати слайди.

 

Рис. 8.3. Режим сортувальника слайдів

 

Режим слайдів (команда «Слайды», меню «Вид») найзручніший при створенні слайдів по черзі, окремо обирається для кожного з них оформлення, вставляється текст або графіка. У цьому режимі на екрані відображається тільки один слайд. Для збільшення або зменшення зображення на екрані призначена команда «Масштаб» меню «Вид».

Режим структури (команда «Структура» меню «Вид») рекомендується встановлювати для зміни порядку проходження слайдів, переупорядкування змісту слайда, а також обробки заголовків і тексту. У режимі структури (рис. 8.4) кожен слайд позначається спеціальним значком, поруч з яким вказуються номер заголовку слайда. Під заголовком відображається текст слайда, який можна розміщувати на п'яти рівнях структури. У цьому режимі можна переглянути заголовки всіх слайдів і ввесь текст, перевірити структуру презентації, не відволікаючись на оформлення слайдів і перегляд малюнків. У режимі структури зручно формувати презентацію.

 

Рис. 8.4. Режим структури

 

Кнопки панелі інструментів «Структура» дозволяють змінювати рівні абзаців, переміщувати абзаци або весь слайд з одного рівні структури на інший, звертати та розгортати текст обраних слайдів. У режимі структури користувач може працювати з кожним слайдом окремо.

У режимі структури PowerPoint демонструє мініатюрне зображення маркірованого слайда. Ця можливість дозволяє контролювати введення тексту і вчасно переходити до наступного слайда.

Панель інструментів можна розташувати в будь-якому зручному місці, щоб вона не заважала роботі.

Для переходу з режиму структури в режим перегляду слайдів досить двічі натиснути на значку відповідного слайда.

Якщо в режимі структури мініатюри слайда не видно на екрані, варто викликати команду «Миниатюра» меню «Вид».

Режим показу (демонстрації) (команда «Показ слайдов» меню «Вид») розроблений для того, щоб користувач зміг побачити результати роботи. У цьому режимі слайди по черзі виводяться на екран, починаючи з поточного або виділеного слайда.

Особливий інтерес представляє режим, у якому ведеться робота зі зразками слайдів (команда «Образец» меню «Вид»). У цьому режимі на екрані видно тільки один слайд презентації, однак змінюються вигляд і оформлення всіх слайдів, крім титульного. Так, досить додати в поточний слайд малюнок або інший графічний об'єкт, щоб він з'явився у всіх слайдах презентації. Варто пам'ятати, що обробка тексту в цьому режимі неможлива, тому редагувати текст потрібно тільки в режимах слайда або структури.