Індивідуальні та групові комплексні завдання

 


Кожний студент протягом семестру зобов’язаний розв’язати два комплексних розрахункових завдання, які охоплюють основні теми дисципліни. Головна мета завдань — надати студентам можливість навчитися обчислювати не окремі показники, що використовуються в бюджетно-податковій політиці держави, а певний їх комплекс, в якому кожна зі складових взаємопов’язана з іншими елементами. Крім того, розв’язання розрахункових завдань дасть можливість студентам навчитися застосовувати здобуті знання на практиці, а також у спрощеному варіанті уявити собі послідовний процес розрахунків у рамках бюджетно-податкової політики.

Студентам пропонується два комплексних розрахункових завдання:

1) індивідуальне комплексне завдання «Визначення міжбюджет­них трансфертів»;

2) групове комплексне завдання «Бюджетний моніторинг».

За результатами виконання комплексних розрахункових зав­дань кожен студент складає особистий звіт, а також бере участь при написанні звіту про виконання групового комплексного зав­дання. Звіт має розкривати зміст поетапного проведення розрахунків з формулами та поясненнями до них, містити заповнені розрахунково-аналітичні таблиці, економічне обґрунтування результатів і висновки. На основі звітів про виконання комплексних індивідуальних і групових завдань студенти складають семестровий залік з дисципліни «Бюджетно-податкова політика».

Індивідуальне комплексне завдання
«Визначення міжбюджетних трансфертів»

Використовуючи методичні матеріали Кабінету Міністрів України «Порядок розрахунку обсягу міжбюджетних трансфертів (дотацій вирівнювання, субвенцій та коштів, що передаються до бюджету вищого рівня) та нормативів відрахувань від загальнодержавних податків і зборів на 2001 рік» та розрахункові таблиці (див. додаток 1), студенти мають виконати індивідуальне комплексне завдання, що включає кілька етапів.