Напрями розвитку міжбюджетних відносин

5.1. Удосконалити розподіл податкових надходжень між Державним бюджетом України, бюджетом Автономної Республіки Крим та місцевими бюджетами. Перевести на власну дохідну базу місцеві бюджети із закріпленням за ними дохідних джерел на постійній основі, визначивши перелік доходів і видатків, що не враховуються при розрахунку міжбюджетних трансфертів. Частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України з урахуванням субвенції на соціальний захист населення не може бути нижче 40 відсотків.

5.2. Основним завданням політики у сфері бюджетної реформи на 2002 рік буде проведення наступного етапу реформи міжбюджетних відносин на основі прозорих та об’єктивних критеріїв, що ґрунтуються на стабільній системі закріплення дохідних джерел за бюджетами, дієвого та досконалого розрахунку при визначенні міжбюджетних трансфертів.

5.3. У складі державного бюджету передбачити обсяги трансфертів для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджетів міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення і бюджетів районів (685 бюджетів, у тому числі 27 регіональних бюджетів. 170 бюджетів міст обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення та 488 бюджетів районів).

5.4. Встановити мораторій у 2002 році на прийняття законів, які зменшують доходи чи збільшують видатки місцевих бюджетів без одночасного внесення змін до Закону України про Державний бюджет України на 2002 рік, стосовно компенсації втрат місцевих бюджетів від прийняття таких законів.