Побудова колонади, обрамлення отвору і портика в заданому ордері.

Мета вправи - ознайомлення із закономірностями побудови композиції на основі ордера і придбання навиків в лінійній графіці .

Характер вправи може бути різним: побудова композицій з застосуванням повного і неповного ордера, колон тричвертних і таких, що окремо стоять в аркадах і портиках (див.рис.4-6).

Вправа виконується в масах на листі ватману розміром 400x600 мм залежно від характеру композиції у вертикальному або горизонтальному положенні чорною тушшю лініями середньої товщини, тонкими кольоровими лініями наносяться композиційна побудова і ще тоншими, чорнішими лініями - розміри і цифри розмірів в модулях. Під основним кресленням розміщується план (горизонтальний перетин на рівні нижнього діаметру колони). Частини, що потрапляють в розріз, обводяться товстими лініями або штрихуються тонкими. Напис виконується строгим простим шрифтом, висота букв - 5 мм.

Перш за все необхідно виконати креслення ордерів в масах на листі розміром 200x300 мм. Малюнки можуть бути олівцем, але з точною передачею пропорційних відносин.