рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ВЛАСТИВОСТІ ЛІНІЙНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ

ВЛАСТИВОСТІ ЛІНІЙНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ - раздел Образование, ОСНОВИ ТЕОРIЇ КIЛ, ОСНОВИ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ   2.1 Мета Роботи   Експериментальна Пер...

 

2.1 Мета роботи

 

Експериментальна перевірка властивостей лінійних електричних кіл. В роботі перевіряють принцип накладання, взаємності, компенсації, визначають параметри еквівалентного джерела електричної енергії, яким можна замінити будь-який лінійний активний двополюсник, досліджують залежність потужності, що виділяється в опорі навантаження при зміні його величини.

 

2.2 Пiдготовка до виконання лабораторної роботи

 

2.2.1 Прочитати відповідний розділ у конспекті лекцій та літературі [1, с. 89115].

2.2.2 Зобразити схеми електричних кіл, що досліджуються (рис.2.12.3), розрахувати елементи еквівалентного джерела струму (напруги), яким можна замінити з боку вузлів 2, 3 схему, наведену на рис.2.1. При цьому опір RB вважати навантаженням цього активного двополюсника.

Для макетів з номерами 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 сxeму змiнити еквівалентним джерелом напруги за теоремою Тевенена. Для макетів з номерами 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 схему замінити джерелом струму за теоремою Нортона. Значення опорів (R1R6) та значення джерела Е1 взяти з табл.1.1, а його внутрішнього опору Ri1 – із розрахунку в лабораторній роботі №1. Слід зауважити, що реальне джерело Е2 і його внутрішній опір Ri2 не входять до складу активного двополюсника. Продумати, як експериментально перевірити теорему Тевенена (Нортона).

2.2.3 В схемі, що зображена на рис.2.1, визначити таке значення змінного опору RВ, при якому в ньому виділяється максимальна потужність. Розрахувати величину цієї потужності.

2.2.4 Продумати, як експериментально перевірити теореми накладання, взаємності, компенсації.

2.2.5 Підготувати таблиці для занесення експериментальних даних та порівняння їх з розрахунками.

2.2.6 Відповісти на контрольні запитання, наведені в кінці методичних вказівок до цієї роботи.

 

2.3 Суть роботи

 

На лабораторному макеті за допомогою перемичок складають схему, яка досліджується, та за допомогою вимірювальних приладів(амперметру та вольтметру) визначають відгуки електричного кола, яке перебуває під впливом джерел електричної енергії, що вмикаються по черзі або одночасно в різні вітки. Порівняння результатів експерименту, а також експериментальних даних з розрахунковими дозволяє перевірити основні властивості електричних кіл.

 

 

 

2.4 Опис лабораторної установки

 

Робота виконується на лабораторній установці, яка описана в роботі №1 (рис.1.1).

 

 

2.5 Порядок виконання роботи

 

2.5.1 Виміряти Е1 та Е2, попередньо встановивши Е2=Е2max.

2.5.2 Виконати виміри для перевірки принципу накладання. Для цього: встановити значення змінних опорів RА=Ri1, RВ=Ri2 (використати значення Ri1 і Ri2 згідно з результатами лабораторної роботи №1). Після цього послідовно виміряти напругу між вузлами 4, 5 та струм в опорі R4 для трьох схем, наведених на рис.2.1, рис.2.2, рис.2.3. За результатами цих вимірів переконатися у справедливості теореми накладання.

2.5.3 Виконати виміри, необхідні для перевірки принципу взаємності. Для цього:

– зібрати схему (рис.2.1), виміряти струм в опорі RВ, причому RВ=Ri2;

– зібрати схему (рис.2.2), виміряти струм в опорі RА, причому RА=Ri1;

– переконатися в справедливості принципу взаємності.

2.5.4 Визначити експериментально параметри еквівалентного джерела напруги або струму, яким можна замінити схему з боку вузлів 2, 3 (рис.2.1), вважаючи навантаженням опір RВ. Для цього виміряти U23 в режимі холостого ходу та струм між вузлами 2, 3 в режимі короткого замикання. За цими результатами визначити параметри еквівалентного джерела напруги чи струму.

2.5.5 Зібрати схему (рис.2.1) для вимірювання потужності Pн, яка виділяється в змінному опорі RВ. Визначити залежність потужності в опорі навантаження для кожного значення опору RВ як функцію Pн=F(RB). Для цього виміряти струм () та напругу () на опору RВ. По значенням та розрахувати потужність та величину опору .

 

2.6 Обробка та оформлення результатів вимірів

 

2.6.1 За результатами експерименту п. 2.5.2. перевірити принцип накладання.

2.6.2 За результатами експерименту п. 2.5.3. перевірити принцип взаємності.

2.6.3 Порівняти результати вимірів п. 2.5.4. з відповідними розрахунками п. 2.2.2.

2.6.4 Згідно результатів п. 2.5.5., побудувати графік залежності потужності у навантажені від величини його опору Pн=F(RB).

2.6.5 Результати обчислення та вимірів занести до таблиці і подати у вигляді звіту.

2.6.6 У висновках пояснити причини розбіжності результатів розрахунку та дослідів.

2.6.7 Змiст звiту:

- схеми кіл, що досліджуються;

- розрахункові та експериментальні дані, зведені до таблиць;

- графік потужності у навантаженні при зміні опору навантаження, який виконується на міліметровому папері у відповідному масштабі;

- висновки та критичну оцінку отриманих результатів.

 

2.7 Контрольні запитання та завдання

 

1. У чому полягає принцип накладання? Для яких кіл він застосовується?

2. Пояснити поняття вхідного опору активного двополюсника. Як перейти від активного двополюсника до пасивного?

3. Для активного двополюсника за результатами вимірювань напруга холостого ходу і струм короткого замикання склали відповідно 10 В і 10 мА. Визначити струм в опорі навантаження 1 кОм, який увімкнений до затискачів двополюсника?

Відповідь: 5 мА.

4. Якщо увімкнути до активного двополюсника опір навантаження 100 Ом, напруга на цьому опорі становитиме 1 В. Визначити вхідний опір активного двополюсника, якщо напруга холостого ходу на його затискачах дорівнює 3 В.

Відповідь: 200 Ом.

5. Сформулювати умову узгодження джерела з навантаженням за потужністю. Яке при цьому буде значення коефіцієнта корисної дії?

6. За яким критерієм здійснюється узгодження джерела з навантаженням: а) для малострумових кіл; б) для потужних енергетичних пристроїв?

7. У чому полягає принцип взаємності? Для яких кіл можна застосувати даний принцип?

8. Сформулювати теорему компенсації. Чим пояснюється можливість заміни ділянки кола джерелом ЕРС?

 


3 ДОСЛІДЖЕННЯ RL- ТА RC- КІЛ ПРИ СИНУСОЇДНІЙ ДІЇ

 

3.1 Мета роботи

 

Експериментальна перевірка основних законів електричних кіл при дії синусоїдної напруги на послідовне та паралельне з‘єднання RL та LC елементів в установленому режимі; оцінка впливу частоти джерела електричної енергії на величини струмів, напруг та на фазові співвідношення у колах, що досліджуються.

 

3.2 Підготовка до виконання лабораторної роботи

 

3.2.1 Вивчити метод комплексних амплітуд у конспекті лекцій та літературі [1, с. 119203].

3.2.2 Згідно з табл.3.1 і рис.3.1 зобразити схеми RL- та RC- кіл. Номер варіанта співпадає з номерами бригади. Продумати спосіб з'єднання елементів лабораторного макету для отримання потрібних схем (рис.3.2). Вигляд передньої панелі лабораторного макета наведено на рис.3.1.

3.2.3 Вважаючи початкову фазу джерела ЕРС нульовою (тобто ), а параметри елементів згідно з табл.3.1, розрахувати для частотиf1комплексні опори, комплексні діючі значення струмів та напруг для заданих в табл.3.1 і відповідно зображених на рис.3.1 однієї схеми з послідовним та однієї схеми з паралельним з'єднанням елементів.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОСНОВИ ТЕОРIЇ КIЛ, ОСНОВИ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ... ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ВЛАСТИВОСТІ ЛІНІЙНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ КІЛ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОСТИХ КІЛ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ
  1.1 Мета роботи   Експериментальна перевірка закону Ома та законів Кірхгофа для аналізу електричного режиму кола. Експериментальне визначення параметрів джере

Таблиця 1.1 – Значення опорів відповідно номерам макетів
  Номер макета Опiр, Ом R1 R2 R3

Таблиця 3.1 – Варіанти та параметри схем відповідно номерам макетів
  Варiант Номер макету , В L, мГн C

ДОСЛІДЖЕННЯ ПОСЛІДОВНОГО РЕЗОНАНСНОГО КОНТУРУ
  4.1 Мета роботи   Дослідження резонансних явищ в послідовному коливальному контурі і впливу добротності на його частотні характеристики.  

Таблиця 4.1– Параметри макетiв
  Номер макету

ДОСЛІДЖЕННЯ ПАРАЛЕЛЬНОГО РЕЗОНАНСНОГО КОНТУРУ
  5.1 Мета роботи   Дослідження резонансних явищ в паралельному коливальному контуру та впливу опору, що його шунтує, на частотні характеристики.  

ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ В КОЛАХ С ДЖЕРЕЛОМ ПОСТІЙНОЇ НАПРУГИ
  6.1 Мета роботи   Дослiдження перехідних процесів характеристик лінійних кіл. Аналіз відгуку кіл першого і другого порядку при вмиканні і вимиканні джерела по

ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ В КОЛАХ З ДЖЕРЕЛОМ СИНУСОЇДНОЇ НАПРУГИ
  7.1 Мета роботи   Дослідження перехідних процесів в колах першого і другого порядкiв при увімкненні їх до змінного джерела напруги з різними початковими фазам

ДОСЛІДЖЕННЯ АКТИВНИХ RC–ФІЛЬТРІВ
  8.1 Мета роботи   Дослідження амплітудно-частотних характеристик RC–фільтрів. Експериментальне визначення граничних частот фільтрів. Встановлення зв`яз

Таблиця 8.1– Значення елементів схем фільтрів
  Тип фільтра

ДОСЛІДЖЕННЯ ДОВГОЇ ЛІНІЇ
  9.1 Мета роботи   Дослідження амплітудних та фазових співвідношень напруги та струму вздовж лінії в усталеному синусоїдному режимі при різних опорах навантаже

Таблиця 10.1 – Значення параметрів штучної лінії для відповідних номерів макетів
  № макету , мкГн

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги