ПОРЯДОК ПРИЙОМУ ДО ДОКТОРАНТУРИ

4.1. До докторантури приймаються особи, які мають науковий ступінь кандидата наук, наукові здобутки та опубліковані праці з обраної наукової спеціальності і які в змозі на високому науковому рівні проводити фундаментальні, пошукові і прикладні наукові дослідження.

 

4.2. Критерії прийому до докторантури відповідають критеріям підбору кадрів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів: наявність статей у наукових фахових виданнях за переліком ВАК України не менше 15 після захисту кандидатської дисертації; керівництво господарською або бюджетною тематикою; ступінь виконання дисертаційної роботи не менше 65%; включення до комплексної програми підготовки науково-педагогічних кадрів НТУ «ХПІ».

 

4.3. Кафедра, лабораторія або відділ заслуховує обґрунтування теми докторської дисертації та розгорнутий план роботи над дисертацією, а також затверджує тему докторської дисертації та шляхом відкритого голосування визначає можливість рекомендувати дану особу до докторантури.

 

4.4. Документи які готує майбутній докторант до Вченої ради вищого начального закладу: «Витяг із засідання кафедри» із затвердженою темою докторської роботи, «Витяг із засідання Вченої ради факультету», та список наукових праць, засвідчених факультетською печаткою.

 

4.5. Вступники до докторантури подають такі документи:

· Заяву на ім’я ректора;

· особистий листок з обліку кадрів з фотокарткою;

· автобіографію (письмово);

· копію диплома кандидата наук (особи, які захищали кандидатську дисертацію за кордоном, – копію нострифікованого диплому);

· витяг із засідання кафедри та факультету щодо рекомендації до вступу до докторантури;

· обґрунтування теми докторської дисертації та витяг із засідання Вченої Ради Університету про затвердження теми докторської дисертації;

· характеристика з місця роботи (для працюючих);

· копію паспорта та ідентифікаційного номеру (2-примірника);

· трудову книжку;

· медичну довідку про стан здоров’я за формою № 086/У;

· список опублікованих наукових праць і винаходів, завірений в організації, де працює вступник;

· довідка про доходи з місця роботи, де вказана середньомісячна зарплата за останні два місяці, за підписом ректора та головного бухгалтера.

 

4.6. Вчена рада вищого навчального закладу, наукової установи в місячний термін розглядає висновки кафедри, відділу, лабораторії щодо вступника і приймає рішення щодо рекомендації даної особи до докторантури. Рішення Вченої ради затверджується і оформлюється наказом керівника вищого навчального закладу, наукової установи.

4.7. Для надання допомоги докторанту в написанні дисертації за місцем його підготовки може призначатися з-поміж висококваліфікованих науково-педагогічних і наукових кадрів докторів наук науковий консультант, який несе особисту відповідальність за якісне і своєчасне виконання докторантом дисертації. Науковими консультантами можуть призначатися також провідні вчені – доктори наук сторонніх організацій.

 

4.8. Кількість докторантів, прикріплених до одного наукового консультанта, визначається за його згодою керівником вищого навчального закладу, наукової установи і не повинна перевищувати 3 осіб одночасно., включаючи докторантів, підготовка яких здійснюється поза державним замовленням.

 

4.9. На здійснення наукового консультування відводиться щороку 50академічних годин на одного докторанта.

 

4.10. Щороку докторанти подають до вченої ради НТУ «ХПІ» звіт про виконання індивідуального плану роботи після попереднього обговорення на кафедрі, у відділі, лабораторії, на факультеті, на НТС університету. Звіти заслуховуються на засіданнях Вченої ради університету а за результати доповідей приймаються рішення про подальше перерубування в докторантурі. Результати атестації затверджуються ректором НТУ «ХПІ».

 

4.11. Термін перебування в докторантурі на загальних умовах не перевищує трьох років.