ПОРЯДОК ПРОХОДЖЕННЯ НАВЧАННЯ В АСПІРАНТУРІ

7.1. Кожному аспіранту одночасно з його зарахуванням відповідно до наказу ректора НТУ «ХПІ» призначається науковий керівник, як правило, доктор наук або кандидат наук.

Науковий керівник аспіранта здійснює наукове керівництво роботою над дисертацією, контролює виконання затвердженого ним індивідуального плану та несе особисту відповідальність за якісне написання аспірантом дисертації.

Кількість аспірантів, прикріплених до наукового керівника – доктора наук, не повинна перевищувати 5 осіб одночасно (разом із докторантами), а для наукового керівника – кандидата наук – 3 осіб, включаючи аспірантів, підготовка яких здійснюється поза державним замовленням.

На здійснення наукового керівництва відводиться щороку 50 академічних годин на одного аспіранта.

7.2. Тема дисертації та індивідуальний план роботи аспіранта після обговорення на засіданні кафедри затверджуються вченою радою відповідного факультету НТУ «ХПІ» у двомісячний термін після зарахування його до аспірантури.

7.3. Аспірант працює за індивідуальним планом роботи, не менше ніж два рази на рік звітує про його виконання на засіданні відповідного наукового структурного підрозділу та засіданні вченої ради відповідного факультету та щорічно атестується науковим керівником. За результатами атестації відповідно до наказу проректора НТУ «ХПІ» аспірант переводиться на наступний рік навчання або відраховується з аспірантури.

7.4. Вчена рада НТУ «ХПІ» зобов'язана не менш як один раз на рік розглядати питання щодо підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів, переглядати склад наукових керівників та усувати від наукового керівництва осіб, які не забезпечують своєчасної і якісної підготовки аспірантів.

7.5. Переведення аспірантів до іншого вищого навчального закладу, наукової установи, а також на іншу форму навчання здійснюється ректором НТУ «ХПІ». Переведення аспірантів, які навчаються за цільовим призначенням, на іншу форму навчання може здійснюватися тільки за клопотанням організації, яка направила їх на навчання.

7.6. Аспірантам, які навчаються без відриву від виробництва та успішно виконують індивідуальний план роботи, за місцем роботи надається додаткова оплачувана щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів для складання кандидатських іспитів і виконання роботи над дисертацією та за їх бажанням протягом чотирьох років навчання – один вільний від роботи день на тиждень з оплатою його в розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати працівника. До щорічної відпустки не включається час проїзду від місця роботи аспіранта до місця знаходження аспірантури і назад. Витрати на проїзд несе аспірант.

7.7. Аспіранти, які закінчили навчання в аспірантурі з відривом від виробництва за державним замовленням, працевлаштовуються згідно з угодою, а аспіранти, які закінчили навчання в аспірантурі поза державним замовленням, – згідно з контрактом.