УЗГОДЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ОЦІНКИ, ЩО ОТРИМАНІ ЗА ТРЬОМА МЕТОДАМИ

Після визначення вартості нерухомості трьома методами, необхідно провести узгодження отриманих вартісних показників та визначити підсумкову вартість об’єкта нерухомості. При цьому необхідно враховувати, що кожен з методів має свої сильні та слабкі сторони у кожній конкретній ситуації. Як правило, один вважається базовим методом, а два інших використовують для коригування отриманих результатів.

Для кожного з методів вираховується його вага. При цьому враховується значущість кожного з методів у кожній конкретній ситуації. Основні елементи порівняння: відповідність меті оцінки, достовірність та достатність інформації, що використовується для аналізу, відповідність характеру використання нерухомості.

При оцінці нерухомості може бути зроблено наступні висновки:

Наведені вище коефіцієнти приймаються у даній роботі. Приклад розрахунку підсумкової вартості об’єкта нерухомості за результатами розділів 3, 4, 5 наведені у табл. 6.1.

Таблиця 6.1 Розрахунок ринкової вартості об’єкта оцінки

Методи оцінки нерухомості Вартість нежитлового приміщення, тис. у.о. Ваговий коефіцієнт
Порівняльний Витратний Доходний 210 219 0,75 0,10 0,15
Середньозважена ринкова вартість 244,35 1,00

На наступному етапі роботи, згідно варіанту розраховується заставна вартість або вартість долі майна, що складає частину ринкової.

При цьому необхідно врахувати:

У "Висновках" наводяться основні висновки та результати, що отримані у процесі роботи.