Поправки на матеріал стін і стан приміщення

При визначенні поправок на матеріал стін і стан приміщення необхідно врахувати наступне:

Визначимо поправку на стан приміщення. З табл. 5.2. виберемо два аналоги, що відрізняються між собою тільки станом приміщення. Це аналоги А1 та А2. Знайдемо різницю у цінах аналогічних об’єктів за рахунок стану приміщення. Для цього розділимо приведену ціну аналогу А2 на приведену ціну А1:

296 : 322 = 0,92 або 92%,

таким чином різниця в цінах становить 8% або 0,08.

Розрахуємо величину поправки. Об’єкт оцінки гірше ніж аналог, таким чином поправка буде менша за одиницю, а саме:

1 - 0,08 = 0,92.

Аналогічно розрахуємо поправку на матеріал стін. Для цього знайдемо різницю у цінах аналогічних об’єктів за матеріалом стін:

306 : 322 = 0,95,

таким чином, різниця складає 5% або 0,05.

Об’єкт оцінки краще ніж аналог за матеріалом стін, тобто величина поправки буде більша за одиницю, а саме:

1 + 0,05 = 1,05.

Після визначення усіх поправок необхідно виявити скориговані ціни аналогів (графа 11 табл. 5.2). Вони визначаються шляхом перемноження графи 7 на графи 8, 9 і 10 табл. 5.2. На наступному етапі потрібно провести узгодження усіх цін.

На практиці для виявлення результату оцінки узгодження скоригованих цін виконують з згідно ознакам, що є між аналогами та об’єктом оцінки. Вартість об’єкта нерухомості, що оцінюється, встановлюється як середньозважене значення. Кожному з аналогів присвоюється вага експертним шляхом, при цьому враховується кількість поправок, що внесені у ціну продажу. Чим менші кількість і величина поправок, тим більшу питому вагу має даний продаж у процесі підсумкового узгодження ціни.

Для спрощення розрахунків вартість об’єкта оцінки встановлюється як середнє арифметичне значення усіх скоригованих цін аналогів.