рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Комунальна гігієна

Комунальна гігієна - раздел Образование, Тестові контрольні завдання з дисципліни Загальна гігієна та охорона праці гігієни та екології № 2   За Результатами Х...

  За результатами хімічного аналізу у повітрі лікарняних палат виявлено домішки, а саме: оксид та діоксид вуглецю, аміак, діетиловий ефір, пил. Рівень концентрацій цих речовин оцінено як допустимий. На підставі якого критерію, з наведених, дано гігієнічну оцінку якості повітряного середовища палат за хімічним складом?
  Середньодобової ГДК у атмосферному повітрі *.
  Максимально разової ГДК у атмосферному повітрі.
  Середньомісячної ГДК у атмосферному повітрі.
  Максимально разової ГДК у повітрі робочої зони.
  Середньодобової ГДК у повітрі робочої зони.
  У палатах хворих з порушенням окисно-відновних процесів та функції зовнішнього дихання проведено дослідження якості повітряного середовища за параметрами: окисність, рівень діоксиду вуглецю, бактеріальне обсіменіння (загальне, гемолітичний стрептокок і стафілокок). Аналіз отриманих результатів та їх гігієнічна оцінка свідчать про підвищений рівень недоокислених органічних речовин. На підставі якого з перелічених показників сформульован висновок?
  Окисність. *
  Загальне бактеріальне обсіменіння.
  Гемолітичний стрептокок.
  Гемолітичний стафілокок.
  Рівень діоксиду вуглецю
  У результаті контролю за дотриманням гігієнічного режиму в стаціонарі отримано такі дані: t повітря у палатах і коридорах – 220С, відносна вологість – 60 %, швидкість руху повітря - 0,10 м/с, мікробне число - 7000 кл/м3, рівень діоксиду вуглецю у більшості палат - 0,14 %, загальна штучна освітленість палат люмінесцентними світильниками - 100 лк, рівень звуку вдень - 35 дБА, вночі - 25 дБА. За якою сукупністю параметрів, з наведених, порушено гігієнічний режим?
  Рівень діоксиду вуглецю, мікробне число. *
  Рівень звуку, t 0 повітря.
  Загальна штучна освітленість, t 0 повітря.
  Швидкість руху повітря, відносна вологість.
  Загальна штучна освітленість, рівень звуку.
  Чоловік під час роботи в гарячому цеху раптово втратив свідомість. При його обстеженні виявлено: температура тіла - 40,6 0С, шкіра суха і гаряча, пульс і дихання прискорені. Цеховим ординатором встановлено діагноз: теплове ураження, важка форма. В результаті порушення якого механізму тепловіддачі виникає тепловий ударі
  Конвекція, кондукція, проведення та випаровування води*
  Конвекція та кондукція
  Випаровування води
  Проведення та кондукція
  Конвекція
  Яким повинно бути теплове самопочуття людини в житловій кімнаті, якщо температура повітря змінюється в межах 18-20 0С, перепад у горизонтальному і вертикальному напрямках відповідно 2,0-2,5 0С?
  Нормально*
  Прохолодно
  Тепло
  Жарко
  Холодно  
  При гігієнічній оцінці мікроклімату лікувальних приміщень встановлено, що температура повітря у палатах для дорослих становить 20 0С, в палатах для дітей 22 0С, в палатах для недоношених новонароджених дітей 25 0С, в боксах і напівбоксах 22 0С, у кабінетах лікарів 17 0С. Який із показників не відповідає вимогам?
  Температура повітря у кабінетах лікарів *
  У палатах для дорослих
  У палатах для дітей
  У палатах для недоношених новонароджених дітей
  У боксах і напівбоксах
  У операційному залі освітлення робочої поверхні становить 400 лк , у реанімаційному залі – 500 лк , у передопераційній 300 лк, у кабінеті лікаря (оглядальні) 300 лк , у палатах 100 лк. Який із указаних показників не відповідає гігієнічним вимогам ?
  Освітлення у кабінеті лікаря (в оглядальні, 0,8 м) *
  Освітлення робочої поверхні у операційному залі
  Освітлення робочої поверхні у реанімаційному залі
  Освітлення у передопераційній
  Освітлення у палатах
  В яких межах знаходиться ефективно - еквівалентна температура при роботі середньої важкості
  16,3 – 20,7*
  17,1 – 18,2
  18,2 - 19,3
  17,5 - 20,1
  16,9 - 19,7
  Відносна вологість повітря в терапевтичній палаті відповідає гігієнічній нормі. Укажіть оптимальну величину.
  30-60 %*
  30-70 %
  20-40 %
  30-80 %
  20-50 %
  З метою вивчення впливу мікроклімату на організм людини нам необхідно організувати систематичне спостереження за температурою повітря протягом 3-х діб. Оберіть прилад, який дозволить найбільш точно зареєструвати температуру:
  Термограф*
  Спиртовий термометр
  Ртутний термометр
  Психрометр Августа
  Психрометр Ассмана  
  Пацієнт у стані алкогольного сп'яніння після декількох годин перебування в сніговому заметі був доставлений у лікарню з діагнозом загальна гіпотермія. Який шлях тепловіддачі переважав у пацієнта при зазначених умовах?
  Кондукційний. *
  Конвекційний.
  Радіаційний.
  Потовиділення.
  Випромінювання.
  У навчальній кімнаті визначали рівень штучного освітлення, що здійснюється люмінесцентними лампами. Загальне штучне освітлення навчального приміщення повинне складати:
  300 лк*
  200 лк
  150 лк
  100 лк
  75 лк
  При обстеженні умов праці медичного персоналу в операційній отримано наступні дані: t повітря – 20 0С, швидкість руху повітря - 0,15 м/с, відносна вологість – 75 %, вміст діоксиду вуглецю - 0,7 %, загальна штучна освітленість люмінесцентними лампами – 400 лк, освітленість операційного поля – 7000 лк. За якою групою з наведених показників порушено гігієнічні умови праці медичного персоналу?
  Відносна вологість, вміст діоксиду вуглецю. *
  Відносна вологість, загальна штучна освітленість.
  Освітленість операційного поля, швидкість руху повітря.
  Вміст діоксиду вуглецю, загальна штучна освітленість.
  Температура повітря, швидкість руху повітря
  Робітники холодильних цехів рибних промислів працюють в умовах низьких температур оточуючого повітря - від –50С до –150С. Які із перелічених змін в організмі робітників є найбільш характерними і ранішніми при наведених впливах ?
  Звуження судин шкіри і м'язів. *
  Збільшення споживання кисню.
  Причащання дихання.
  Зміни систолічного об'єму крові.
  Зміни діастолічного об'єму крові.
  У відділеннях інфекційної лікарні планується інструментальний контроль за ефективністю роботи вентиляційної системи та дотриманням оптимальних параметрів мікроклімату. Для його здійснення підготоване прилади, зокрема: апарат Кротова, крильчастий анемометр, термограф, кататермометр, аспіраційний психрометр Ассмана. Який з наведених приладів призначений для вимірювання швидкості руху повітря у лікарняних приміщеннях?
  Кататермометр. *.
  Крильчастий анемометр.
  Аспіраційний психрометр Ассмана.
  Апарат Кротова
  Термограф.
  Механізатор А. проводить обробку ґрунту на тракторі ДТ-75. Температура повітря в кабіні трактора в червні місяці становить 30 ° С. Температура передньої стінки кабіни – 40 ° С. Швидкість руху повітря на робочому місті механізатора становить 0,3 м/с. Відносна вологість повітря – 75 %. Запропонуйте ефективні в даних умовах профілактичні заходи:
  використання теплоізоляційного покриття стінок кабіни*
  застосування теплозахисного спецодягу
  організацію кімнат відпочинку з оптимальним мікрокліматом
  автоматизація трудового процесу
  організація попередніх та періодичних медичних оглядів
  При вивченні умов праці робітників теплиць встановлено, що в період збирання врожаю завантаженість робочої зміни становить 85 %. При вимірюванні параметрів мікроклімату одержані такі результати: температура повітря – 35 ° С, відносна вологість – 98 %, швидкість руху повітря – 0 м/с. Переважно тепловіддача в цих умовах відбувається:
  випроміненням *
  кондукцією
  конвекцією
  випаровуванням
  конвекцією та кондукцією
    У перев'язувальної хірургічного відділення до початку роботи було визначено загальне бактеріальне забруднення повітря. Яким повинний бути показник загального мікробного числа в даному випадку?
  До 500*
  До 300
  До 1000
  До 1500
  До 2000
  Укажіть, яку систему штучної вентиляції необхідно передбачити і запланувати під час проектування операційного блоку лікарні
  Припливно-витяжна вентиляція з перевагою припливу повітря*
  Припливно-витяжна вентиляція з перевагою витяжки повітря
  Витяжна вентиляція
  Припливна вентиляція
  Загальнобмінна вентиляція
  В якій операційній більш сприятливий мікроклімат для працюючих хірургів?
  Т пов. – 23; відн. вологість – 40% Т рад. – 25; шв. руху повітря – 0,03 м/сек*
  Т пов. – 24; відн. вологість – 30% Т рад. – 26; шв. руху повітря – 0,05 м/сек
  Т пов. – 25; відн. вологість – 50% Т рад. – 28; шв. руху повітря – 0,08 м/сек
  Т пов. – 23; відн. вологість – 40% Т рад. – 25; шв. руху повітря – 0,1 м/сек
  Т пов. – 25; відн. вологість – 45% Т рад. – 28 шв. руху повітря – 0,09 м/сек
  За дорученням лікаря медична сестра зробила вимірювання, необхідні для оцінки мікрокліматичних умов в лікарняній палаті для інвалідів Вітчизняної війни. Результати вимірювань: середня температура повітря – 190С , швидкість руху повітря – 0,1 м/сек, відносна вологість повітря – 50%, що відповідає комфортному мікроклімату. За рахунок яких заходів можна досягти таких умов в палаті для літніх хворих?
  Відповідного опалення приміщення, провітрювання та кондиціонування повітря. *
  Підбору відповідного одягу та взуття.
  Загартування.
  Раціонального режиму харчування.
  Достатньої інсоляції.
  Студенту запропоновано оцінити параметри мікроклімату навчальної кімнати. Що з перерахованих показників при цьому немає необхідності визначати, тому що він не відноситься до параметрів мікроклімату?
  Рівень освітленості приміщення*
  Вологість повітря.
  Температура повітря
  Швидкість руху повітря
  Інтенсивність інфрачервоного випромінювання    
  За якими показниками можна дати комплексну оцінку природної освітленості в класі СШ розміром 4,0 х 12,0 м, із трьома вікнами 1,8 х 2,2 м кожне, верхній край яких знаходиться на відстані 2,5 м від підлоги.
  СК, КЗП *
  КПО, кут падіння
  кут падіння, КЗП
  СК, КЗП, кут падіння
  СК, КЗП, КПО
  В одному з приміщень хімічного підприємства має місце постійне порушення мікроклімату; для підтримки виробничого мікроклімату в даному приміщенні на рівні, що відповідає гігієнічним вимогам, необхідно рекомендувати:
  Обладнання приміщення кондиціонером*
  Устаткування приміщення могутньою витяжною вентиляцією
  Пристрій ефективної припливної вентиляції
  Обладнання ефективної припливно-витяжної вентиляції
  Устаткування вхідних дверей приміщення повітряно-тепловою завісою.
  В класній кімнаті розмірами 6 х 10 м2 встановлено 6 світло точок, обладнаних лампами розжарювання потужністю 150 Вт кожна. Освітленість на робочих місцях коливається у межах 70-80 лк. Дайте гігієнічну оцінку штучному освітленню класу.
  Штучне освітлення класу нерівномірне та недостатнє: освітленість на робочих місцях низька. *
  Штучне освітлення класу рівномірне: освітленість на робочих місцях низька.
  Штучне освітлення класу нерівномірне та достатнє: освітленість на робочих місцях достатня.
  Штучне освітлення класу рівномірне та достатнє: освітленість на робочих місцях достатня.
  Штучне освітлення класу рівномірне та достатнє: освітленість на робочих місцях низька.
  Умови праці працівників парникового господарства характеризуються несприятливим мікрокліматом: температура повітря складає 31 0С, температура огороджень - 23 0С, відносна вологість - 95%, швидкість руху повітря - 0,2 м/с. Вкажіть ефективний шлях віддачі тепла тілом працівників у цих умовах.
  Радіація *
  Конвекція
  Кондукція
  Випарування
  Випарування вологи з видихуваним повітрям
  При обстеженні дитячої дошкільної установи проведене дослідження мікрокліматичних умов у групових кімнатах. Який стан мікрокліматичних умов у групових буде найбільш сприятливим для дітей? (Т - температура, R - вологість, V - швидкість руху повітря)
  Т - 200С; R - 50 %; V -0,2 м/с*
  Т - 240С; R - 30 %; V - 0,01 м/с
  T -230С; R - 35 %; V - 0,1 м/с
  T - 160С; R - 40 %; V - 0,2 м/с
  T - 250С; R - 65 %; V - 0,3 м/с
  При визначенні природного освітлення в житловій квартирі багатоповерхового будинку установлено, що кут падіння сонячних променів складає 29 , кут отвору – 3, СК – 1:7, КПО – 1,5 %, коефіцієнт заглиблення – 1:2. Який показник не відповідає гігієнічним нормативам ?
  Кут отвору*
  Коефіцієнт заглиблення
  КПО
  СК
  Кут падіння    
  Вивчались умови праці мулярів, які працюють на будівництві житлового будинку. Встановлено, що робота проводиться на відкритому повітрі. На організм мулярів впливають такі метеорологічні умови: температура повітря – -5-10 0С, швидкість руху повітря – 3-5 м/с, відносна вологість повітря – 60 %. Запропонуйте найбільш ефективні профілактичні заходи для попередження негативної дії переохолодження робітників в цих умовах.
  раціональна організація режиму праці та відпочинку*
  використання теплого спецодягу
  організація попередніх та періодичних медичних оглядів
  автоматизація трудового процесу
  організація гарячого харчування
  У лікарняній палаті розміром 5 х 3,5 м2 є два вікна. Провітрювання палати здійснюється шляхом багаторазового відкривання кватирок протягом дня. Назвіть припустимий вміст вуглекислоти в повітрі палати.
  0,1%*
  0,04%
  0,20%
  0,15%
  0,01%
  Біженці з району стихійного лиха, що розташований у південному регіоні України в 11 годин ранку розпочали пересування до місця, передбаченого для їх розміщення. Погодні умови літнього дня (6 липня) характеризувались такими показниками: температура повітря – 32°С, відносна вологість повітря – 42 %, швидкість руху повітря – 0,6 м/с. Через 2 години у 15% осіб від загальної кількості людей з’явились симптоми запаморочення, нудоти та загальної слабкості. Через годину 3% постраждалих втратили свідомість. Назвіть причину виявлених зрушень.
  Інфрачервона радіація*
  Погодні умови
  Рівень вологості повітря
  Ультрафіолетова радіація
  Швидкість руху повітря
  При проведенні збирання зернових у липні місяці температура зовнішнього повітря склала 31 С; у кабіні машиніста комбайна температура - 35 С, швидкість руху повітря - 0,2 м/с, відносна вологість повітря - 55 %, температура стінок і стелі - 45 С. Нормалізувати мікроклімат у кабіні можливо шляхом
  Теплоізоляція стін і стелі *
  Охолодження повітря
  Зниження вологості повітря
  Збільшення швидкості руху повітря.
  Збільшення вологості повітря
  При вивченні температурного режиму помешкання встановлено, що посередині помешкання на висоті 10 см від підлоги температура повітря склала 17, на висоті 1 м – 19, на висоті 1,5 м – 20 С. Який перепад температур по вертикалі є припустимим?
  2,5 0С *
  1,5 0С
  2 0С
  3 0С
  3,5 0С
  На відміну від поняття мікроклімат учбових, лікарняних, аптечних, житлових приміщень, до складу якого входять 3 компоненти поняття виробничий мікроклімат входить ще один фактор фізичного походження, який часто зустрічається в виробничих умовах:
  Інфрачервоне випромінювання. *
  Шум.
  Вібрація.
  Високий барометричний тиск.
  Низький барометричний тиск.
  За дорученням лікаря медична сестра провела виміри, що необхідні для оцінки мікрокліматичних умов палати терапевтичного відділення. Результати вимірів: середня температура повітря складає 20 0С, швидкість руху повітря - 0,02 м/с, відносна вологість повітря - 58%. Дайте гігієнічну оцінку мікроклімату палати.
  Мікроклімат комфортний*
  Мікроклімат дискомфортний типу, що нагріває
  Мікроклімат дискомфортний з підвищеною вологістю повітря
  Мікроклімат дискомфортний з підвищеною швидкістю повітря
  Мікроклімат дискомфортний охолоджуючого типу
  З метою оцінки освітленості приміщення визначають світловий коефіцієнт. Наприклад, у житлових кімнатах освітленість достатня, якщо СК 1:6-1: 8 . Що означає це відношення?
  Відношення площі заскленої поверхні вікон до площі підлоги; *
  Відношення рівня внутрішньої освітленості до зовнішнього;
  Відношення площі вікна до площі підлоги;
  Відношення площі заскленої поверхні вікон до площі робочої поверхні;
  Відношення площі робочої поверхні до площі підлоги
  Загальне штучне освітлення шкільного класу планується забезпечити світильниками з освітлювальною арматурою рівномірно розсіяного типу і лампами розжарювання. Укажіть найменше значення освітленості в люксах (ЛК), що відповідає гігієнічним вимогам штучного освітлення.
  150 ЛК *
  200 ЛК
  250 ЛК
  300 ЛК
  350 ЛК
  При обстеженні класу загальноосвітньої школи проведене дослідження мікрокліматичних параметрів. Яке сполучення мікрокліматичних умов у класах буде найбільше сприятливо для дітей? (Т - температура, R - вологість, V - швидкість руху повітря)
  Т - 200С; R - 40 %; V - 0,2 м/с*
  Т - 200С; R - 70 %; V - 0,4 м/с
  Т - 220С; R - 70 %; V - 0,4 м/с
  Т - 230С; R - 45 %; V - 0,5 м/с
  Т - 240С; R - 60 %; V - 0,5 м/с
  У зимовий період в палатах дітей шкільного віку, хворих на бронхіальну астму, проведено заміри параметрів мікроклімату. Отримано наступні результати: t повітря - 220С, відносна вологість - 70 %, швидкість руху повітря - 0,15 м/с, мікробне число - 2100 кл/м3, КПО - 0,5. Який з показників, наведених у задачі, потребує корекції?
  Відносна вологість повітря. *
  t повітря.
  Швидкість руху повітря.
  Мікробне число.
  КПО.
  Дати гігієнічну оцінку чистоти повітря закритих приміщень, якщо СО2 складає 0,07 %, загальна кількість мікробів в 1м3 до 4000, стрептококів і стафілококів відповідно до 40 і 100.
  Задовільно чисте*
  Чисте
  Помірно забруднене
  Сильно забруднене
  Стерильне
  У робітників ливарного цеху металургійного заводу, зайнятих переважно фізичною працею, періодично після закінчення зміни відмічаються судоми м'язів плечового поясу і литкових м'язів. Причиною розвитку судом в цих умовах є:
  Втрата рідини з потом*
  Споживання значної кількості рідини
  Значна фізична напруга
  Значна нервово-емоційна напруга
  Втрата рідини з сечею
  Які фактори впливають на інтенсивність охолодження нагрітого тіла
  температура повітря, вологість повітря, рух повітря; *
  температура повітря, вологість повітря;
  температура повітря, радіаційна температура;
  температура повітря;
  рух повітря;
  Які показники мікроклімату враховуються при роботі з номограмами для визначення ЕЕТ?
  Температура повітря, температура радіаційна, рух повітря*
  Температура повітря і рух повітря
  Температура повітря , вологість повітря, рух повітря
  Вологість і рух повітря
  Температура повітря, температура радіаційна, вологість і рух повітря
  В яких межах відносна вологість повітря в житлових приміщеннях вважається нормальною?
  30-60 %*
  30-50 %
  40-50 %
  50-60 %
  30-40 %
  Значення частоти пульсу, дихання, зниження артеріального тиску, температури тіла та обміну речовин відзначаються в процесі адаптації людини до умов:
  Холодного клімату *
  Полярного
  Арктичного клімату
  Лісового клімату
  Жаркого клімату
  Для визначення впливу мікроклімату на функціональний стан організму досліджувалися наступні фізіологічні показники напруги функцій органів і систем, що беруть участь у теплообмінних процесах: пульс, АТ, кількість подихів за хвилину, температура шкіри, величина потовиділення за хвилину, швидкість зорової і слухової реакцій. Назвіть показник, що найбільше об'єктивно відображає напруга процесів терморегуляції організму:
  температура шкіри *
  Пульс і АТ
  Кількість дихальних актів за хвилину
  Потовиділення за хвилину
  Швидкість зорової й слухової реакції
  З метою вивчення впливу мікроклімату на організм людини необхідно організувати систематичне спостереження за вологістю повітря протягом 3-х діб. Оберіть прилад, що дозволить найбільше точно зареєструвати вологість:
  Гігрограф*
  Термограф
  Ртутний термометр
  Спиртовий термометр
  Психрометр Ассмана
  В яких межах повинна бути результуюча температура при виконанні важкої роботи
  10 – 13 0С*
  10 – 11 0С
  12 – 13 0С
  10 – 12 0С
  10 – 15 0С
  Загальне штучне освітлення навчальної кімнати планується забезпечити світильниками з освітлювальною арматурою прямого світла і люмінесцентних ламп денного світла (ЛД). Укажіть найменше значення освітленості в люксах (ЛК), що відповідає гігієнічним вимогам штучного висвітлення для даного типу приміщень.
  300 ЛК *
  350 ЛК
  400 ЛК
  450 ЛК
  500 ЛК
  У виробничих умовах реєструються високі рівні шуму і забруднення повітря робочої зони ангідридом сірки. Який вид шкідливої дії на організм можуть викликати ці фактори в даних умовах?
  Сполучене *
  Специфічне
  Роздільне
  Комплексне
  Комбіноване
  Кількісний показник фактора навколишнього середовища, що є прийнятним (безпечним) з погляду збереження життєдіяльності людини і популяційного здоров'я як сучасних, так і майбутніх поколінь одержав назву:
  Гігієнічний норматив *
  Рівень безпечного впливу
  Гігієнічний фактор
  Параметр мінімальної безпеки
  Санітарний норматив
  Кратність перевищення ГДК токсичної речовини в атмосферному повітрі складає 100. Які зміни в стані здоров'я населення варто очікувати?
  Зростання специфічної і неспецифічної захворюваності *
  Гострі отруєння
  Виражені фізіологічні зрушення в органах і системах
  Зміни в стані здоров'я по окремих функціональних показниках
  Смертельні отруєння серед населення
  На південній окраїні населеного пункту розташований хімічний комбінат. Протягом року спостерігається така повторюваність вітрів: північний - 20 днів, північно-східний - 10 днів, східний - 10 днів, південно-східний - 10 днів, південний - 160 днів, південно-західний - 25 днів, західний - 40, північно-західний - 10. Назвіть найбільше оптимальне місце для розміщення дитячого садка.
  На захід від хімічного комбінату. *
  На північ від хімічного комбінату.
  На схід від хімічного комбінату.
  На південь від хімічного комбінату.
  На території хімічного комбінату.
  Атмосферне повітря може містити як домішки природного походження, так і забруднення, обумовлені антропогенною діяльністю. Виділите антропогенний компонент представленої фізичної газової суміші
  Оксид вуглецю *
  Азот
  Аргон
  Діоксид вуглецю
  Кисень
  В атмосферному повітрі населеного пункту NN виявлені підвищені концентрації фотооксидантів. При трансформації якої хімічної сполуки утворяться ці речовини?
  NO2 *
  SO2
  СО2
  CO
  H2S    
  Дитяча дошкільна установа знаходиться поблизу автомагістралі, вміст монооксиду вуглецю в повітрі якої перевищує ГДК у 3-4 рази. Що потрібно визначити в крові дітей з метою виявлення шкідливого впливу забруднення повітря?
  Карбоксігемоглобін *
  Скорочений гемоглобін
  Карбгемоглобін.
  Гемоглобін.
  Метгемоглобін.
  Поблизу житлового масиву знаходиться бавовняно-прядильний комбінат, що викликає скарги жителів мікрорайону. Підприємство віднесене до 2 класу. Який розмір санітарно-захисної зони для даного підприємства?
  500 м *
  1000 м
  200 м
  300 м
  100 м
  Студент 6-го курсу при проходженні практики в СЕС одержав завдання визначити ступінь запиленості повітря на робочих місцях у ливарному цеху. Яким методом дослідження користався студент?
  Ваговим*
  Аспіраційним
  Коніометрним.
  Екранування
  Седиментаційнм.
  Механізм дії діоксида вуглецю на організм людини
  Збудження дихального центра*
  утворення метгемоглобіну
  блокування сульфгідрильних груп
  утворення карбоксігемоглобіна
  пригнічення дихального центра
  При лабораторному дослідженні повітря населеного пункту було встановлено, що концентрації деяких хімічних речовин перевищують ГДК у 5 разів. Які очікуються зміни в стані здоров'я населення?
  Виражені фізіологічні порушення *
  Зміни по деяким функціональним показниками
  Ріст специфічної і неспецифічної захворюваності
  Гострі отруєння
  Смертельні отруєння
  Лікар-кардіолог м. Чернігову одержав термінове повідомлення бюро погоди. Унаслідок хромосферного спалаху на Сонце можна чекати велику магнітну бурю. Дайте рекомендації щодо змін у схемі лікування хворих хронічною ішемічною хворобою серця в стаціонарі.
  підсилити спазмолітичну й антикоагулянтну терапію *
  призначити гіпотензивні препарати
  призначити постільний режим
  продовжити призначене колись лікування
  скасувати призначені напередодні лікувально-діагностичні процедури    
  Одеситка, домашня господарка, 58 років. Хворіє протягом останніх 10 років хронічною ішемічною хворобою серця. Почула по радіо про необхідність своєчасної профілактики "сонячного голодування". Порадьте їй доцільний варіант такої профілактики.
  бувати 4 години під відкритим небом (неспішна прогулянка) *
  придбати курсівку у фотарій
  почекати до пляжного сезону в Одесі
  поїхати по виклику до родичів в Італію
  не змінювати звичайного способу життя
  12 квітня 2000 року в м. Одесі була мінлива хмарність і короткочасні опади, атмосферний тиск - 755 мм рт.ст., вітер - 8,5 м/с, добовий перепад температур -70, атмосферного тиску - 10 мм.рт.ст. До якого медичного типу відноситься дана погода?
  посиленого медичного контролю *
  сприятливий
  дуже сприятливий
  строгого медичного контролю
  гострий
  Укажіть, який діапазон ультрафіолетового випромінювання має бактерицидну дію.
  280-100 нм *
  315-265 нм
  320-280 нм
  380-300 нм
  400-315 нм
  У палаті травматологічного відділення площею 11 м2 знаходиться на лікуванні троє лежачих хворих. При бактеріологічному дослідженні повітря палати були виявлені, спорові форми мікроорганізмів, оскільки медичний персонал відділення не дотримував режиму провітрювання палати, бактерицидна лампа знаходилася в неробочому стані. Скільки часу потрібно для санації повітря в приміщенні палати лампою ПРК-4, щоб загинули спорові форми мікроорганізмів?
  40-60 хв. *
  25-35 хв.
  15-20 хв.
  5-10 хв.
  до 5 хв.
  Розміри санітарно-захисної зони залежать
  від потужності підприємства
  від потужності підприємства, токсичності і небезпеці викидів в атмосферу
  від токсичності і небезпеки викидів в атмосферу
  від розташування промислової і селітебної зон з урахуванням вітрового режиму місцевості
  від потужності підприємства, токсичності і небезпеці викидів в атмосферу, розташування промислової і селітебної зон з урахуванням вітрового режиму місцевості *
  Вид комбінованої дії отрути для гігієнічної оцінки повітряного середовища, при якому застосовується формула: С1/ГДК1 + С2/ГДК2 + ... + Сn/ГДКn< = 1
  аддитивне*
  потенційоване (синергізм)
  антагоністичне
  незалежне
  Сполучене  
  У школі-інтернаті узимку проводяться опромінення дітей у фотаріях. Щоб ультрафіолетова радіація забезпечувала максимальний оздоровчий вплив, лікарю необхідно визначити для школярів біологічну дозу. Біодозиметр був закріплений на ділянці нижньої третини живота дитини. Тривалість опромінення в першому віконці складала 1 хвилину, у другому - 2 хвилини, у третьому - 3 хвилини, у четвертому - 4 хвилини, у п'ятому - 5 хвилин, у шостому - 6 хвилин. Через 8 годин після опромінення медична сестра виявила в учня в нижній третині живота дві червоні смужки. Визначите величину біодози.
  5 хвилин*
  1 хвилина
  2 хвлини
  6 хвилин
  10 хвилин
  По скаргах населення, що проживає в районі розміщення об'єднання "Хімволокно" були досліджені проби атмосферного повітря. Який інтегральний критерій характеризує інтенсивність і характер спільної дії всієї сукупності присутніх в повітрі шкідливих домішок?
  Гранично припустиме забруднення *
  Гранично припустимий викид
  Гранично припустима концентрація
  Орієнтовно припустима концентрація
  Показник забруднення
  У місті Н. передбачається будівництво машинобудівного заводу. За багаторічними спостереженнями повторюваність вітрів (у відсотках) складає: Пн - 14, Пн В - 5, С- 2, Пд С - 6, Пд - 19, Пд З- 20, З - 26, Пн З - 18. Вкажіть оптимальний напрямок розміщення машинобудівного заводу стосовно селітебної території міста.
  Східне *
  Західне
  Південно-західне
  Північно-східне
  Південне
  На периферії міста Н. ,з урахуванням "Рози вітрів", відведена земельна ділянка для будівництва машинобудівного підприємства (2-й клас небезпеки). Визначити необхідну санітарно-захисну зону (С33) від підприємства до границі селітебної зони міста.
  500 м*
  1000 м
  200 м
  300 м
  100 м
  У промисловому районі одного з індустріальних міст у дітей дошкільного віку участилися захворювання хронічним бронхітом з астматичним компонентом і бронхіальною астмою. Який з постійних забруднювачів повітря міг стати їх причиною?
  Діоксид сірки *
  СО
  Свинець
  Оксиди азоту
  Продукти фотохімічних реакцій
  Промислове підприємство забруднює атмосферне повітря населеного пункту сірчистим ангідридом. Якого негативного впливу на населення слід насамперед очікувати?
  Канцерогенного*
  Фіброгенного
  Гепатотоксичного
  Нефротоксичного
  Дратівного
  В атмосферне повітря промислового центра надходять викиди металургійних підприємств: оксиди сірки, азоту, металів, вуглецю, що негативно впливають на стан здоров'я населення. Дія цих шкідливих факторів характеризується як:
  Комбіноване *
  Комплексне
  Сполучене
  Роздільне
  Змішане
  Не є критерієм вірогідності зв'язків між впливом факторів навколишнього середовища і порушенням стану здоров'я населення:
  Недотримання гігієнічних нормативів. *
  Сила статистичного зв'язку між досліджуваним фактором і змінами, що спостерігаються, у стані здоров'я.
  Специфічність зв'язку.
  Наявність залежності експозиція-ефект.
  Біологічна правдоподібність зв'язку.
  При якому ступені небезпеки забруднення атмосферного повітря можна чекати зростання частоти специфічної і неспецифічної захворюваності, випадки гострого отруєння, підвищення смертності?
  Небезпечний *
  Помірно небезпечний
  Відносно небезпечний
  Слабко небезпечний
  Дуже небезпечний
  Забруднювач атмосферного повітря віднесений до класу надзвичайно небезпечних речовин. Яка його дія найбільше можлива?
  Канцерогенна *
  Дратівна
  Нейропаралітична
  Ембріотропна
  Тератогенна
  При здійсненні моніторингу атмосферного повітря населених пунктів застосовують пости спостереження. Які пости спостереження дозволяють знайти зону впливу газоповітряний суміші, що викидається промисловим підприємством?
  Підфакельні *
  Стаціонарні
  Маршрутні
  Опорні
  Експедиційні
  Які шкірні прояви характерні при дії на організм людини атмосферного повітря, забрудненого поліхлорованими біфенілами?
  Коричнева пігментація *
  Чорні плями
  Хлоракне
  Пухирці
  Коричнева пігментація    
  У спеціальному фотарії проводять профілактичне опромінення з використанням ультрафіолетових променів. Розрахуйте фізіологічну дозу ультрафіолетової радіації для 5-річного хлопчика, якщо біологічна доза, що визначена за допомогою біодозиметра Горбачова-Дальфельда, складає 5 хвилин.
  2,5 хв*
  1 хв
  30 з
  3 хв
  4 хв
  Житель м.Черкаси, 68 років, діагноз "Хронічна ішемічна хвороба серця із серцевою недостатністю ІІІ-супеню". Одержує необхідну базову хіміо-, фізіотерапію. Звернувся до лікаря за порадою, тому що подивився по телебаченню прогноз погоди: "Завтра можна чекати наближення циклона й атмосферний тиск протягом дня буде значно падати". Якого медичного типу буде погода?
  Нестійка спастического типу з елементами погоди гіпоксичного типу*
  Спастичного типу
  Стійка індиферентна
  Гіпоксичного типу
  Перехід погоди спастичного типу в стійку індиферентну
  У передепідемічний період грипу на одному з підприємств м.Чернігова лікар медсанчастини вирішив провести профілактичний курс УФО серед працівників одного з цехів (5 чоловіків, 23-48 років). Кому з них цей курс протипоказаний (дані анамнезу й об'єктивні дані, лабораторні дані)?
  всі перераховані стани *
  пієлонефрит
  температура тіла 37,2 °С
  меланома
  відкрита форма туберкульозу
  У школі-інтернаті узимку проводяться опромінення дітей у фотаріях. Щоб ультрафіолетова радіація забезпечувала максимальний оздоровчий вплив, лікарю необхідний визначити для школярів біологічну дозу. Біодозиметр був закріплений на ділянці нижньої третини живота дитини. Тривалість опромінення в першому віконці складала 1 хвилину, у другому - 2 хвилини, у третьому - 3 хвилини, у четвертому - 4 хвилини, у п'ятому - 5 хвилин, у шостому - 6 хвилин. Через 8 годин після опромінення медична сестра виявила в учня в нижній третині живота дві червоні смужки. Визначите величину біодози.
  5 хвилин *
  1 хвилина
  2 хвилини
  6 хвилин
  10 хвилин
  Пристрій профілактичного ультрафіолетового опромінення передбачається
  при відсутності природного світла*
  при недостатніх умовах штучного освітлення
  при недостатнім природному освітленні
  при сполученому освітленні
  при недостатніх рівнях аварійного освітлення для продовження роботи
  Укажіть, який діапазон ультрафіолетового випромінювання має бактерицидну дію.
  280-100нм *
  315-265 нм
  320-280 нм
  380-300 нм
  400-315 нм
  Показник шкідливості, що при встановленні гігієнічного нормативу маніфестує себе при мінімальних концентраціях (дозах) при дії на організм або навколишнє середовище в порівнянні з іншими показниками шкідливості, одержав назву:
  показник шкідливості, що лімітує*
  ведучий показник токсичності
  прийнятий показник санітарної безпеки
  загально санітарний показник шкідливості
  гігієнічний показник несприятливого впливу
  Кратність перевищення ГДК токсичної речовини в атмосферному повітрі складає 200. Які зміни в стані здоров'я населення варто очікувати?
  Гострі отруєння *
  Виражені фізіологічні зрушення в органах і системах
  Зростання специфічної і неспецифічної захворюваності
  Зміни в стані здоров'я по окремих функціональних показниках
  Хронічні, гострі і смертельні отруєння
  Не є критерієм вірогідності зв'язків між впливом факторів навколишнього середовища і порушенням стану здоров'я населення:
  Недотримання гігієнічних нормативів. *
  Сила статистичного зв'язку між досліджуваним фактором і змінами, що спостерігаються, у стані здоров'я.
  Специфічність зв'язку.
  Наявність залежності експозиція-ефект.
  Біологічна правдоподібність зв'язку.
  Студент 6-го курсу при проходженні практики в СЕС одержав завдання визначити дисперсність пилових часток на робочих місцях у ливарному цеху. Яким методом дослідження користався студент?
  Коніометричним. *
  Екранування.
  Ваговим.
  Седиментаційним.
  Аспіраційним
  Для поліпшення санітарного стану повітряного басейну важливу роль відіграє режим роботи двигуна автотранспорту. При якому режимі двигуна визначається найбільш високий рівень забруднення атмосферного повітря відпрацьованими газами автотранспорту ?
  Холостий*
  Гальмування
  Максимальний
  Середній
  Повільний
  При лабораторному дослідженні повітря встановлено, що вміст токсичної речовини дорівнює 2,2 мг/кг. Оцініть можливі наслідки для здоров’я наслення, якщо ГДК становить 0,1 мг/кг.
  Підвищення загальної захворюваності та захворюваності по окремих нозологічних формах і групах хвороб *
  Суттєві фізіологічні порушення
  Мінімальні фізіологічні порушення
  Хронічні отруєння
  Гострі отруєння    
  З метою наукового обґрунтування порогу запаху, подразнюючої та рефлекторної дії атмосферних забруднень проводять спеціальні дослідження. Які методи дослідження при цьому зас

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Тестові контрольні завдання з дисципліни Загальна гігієна та охорона праці гігієни та екології № 2

тестові контрольні завдання з дисципліни Загальна гігієна та охорона праці для студентів курсу...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Комунальна гігієна

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Гігієна харчування
    Добовий раціон харчування хлопчика 10 років містить: вітамін В1-1,0 мг, В2-1,2 мг, В6-1,5 мг, В

Гігієна дітей та підлітків
  При оцінці фізичного розвитку хлопчика встановлено, що його маса тіла менша, ніж М-2δR за шкалами регресії. Хронічної патології не в

Гігієнічна праці
  При ремонті тракторів слюсар-механік виконує роботу потужністю 45 Вт, здійснює при цьому за зміну 256 нахилів тулуба більше 300

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги