Вимірювання швидкості повітря за допомогою анемометра

Міністерство освіти і науки України

ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ

 

Спеціальність 8.092108

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

До виконання лабораторної роботи

«Вимірювання швидкості повітря за допомогою анемометра»

 

 

Затверджено

на засіданні кафедри

«ТГВ і ТВЕР».

Протокол № 7 від 11. 02. 2009 р.

 

Харків 2010

Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи «Вимірювання швидкості повітря за допомогою анемометра» для студентів спеціальності 8.092108 «Теплогазопостачання і вентиляція» / Укладачі: О. В. Шушляков, О. Ю. Паламарчук – Харків: ХДТУБА, 2010. – 12 с.

 

Рецензент І. Р. Щекін

Кафедра «Теплогазопостачання, вентиляції та використання теплових вторинних енергоресурсів»

ВСТУП

Для визначення витрати повітря через калорифери, отвори, фрамуги вікон та ліхтарів можна використовувати різноманітні вимірювальні прилади, в тому числі чашкові та крильчаті анемометри.

Якщо отвір розташований на висоті, то для зручності проведення вимірювань анемометр укріплюється на дерев’яну рейку або спеціальний утримувач. Для вмикання та вимикання відлікового механізму до кронштейна кріпиться міцна нитка (шнур), кінці якої пропускаються через отвори в нерухомих консолях.

У процесі вимірювань оператор повинен тримати та пересувати анемометр таким чином, щоб не затуляти живий перетин отвору. З цією метою оператор повинен знаходитися збоку отвору для проходження повітря.

Мета роботи - вимірювання швидкості і витрати повітря в отворах і в робочій зоні за допомогою крильчатого і чашкового анемометрів.

 

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Анемометр (від грецького анемос - вітер, і метрео - вимірювання) - вимірювальний прилад, призначений для визначення швидкості направлених повітряних… Швидкість повітря є важливим параметром стану атмосфери і однією з головних… Анемометр, як вимірювальний прилад, складається з трьох основних частин:

БУДОВА І ПРИНЦИП ДІЇ ЧАШКОВОГО І КРИЛЬЧАТОГО АНЕМОМЕТРІВ

   

ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ РОБОТИ

1 Ознайомитися зі змістом методичних вказівок і конструкцією анемометрів. 2 Зміряти площу отвору. 3 Записати початковий відлік за шкалами анемометра.

СПИСОК ДЖЕРЕЛ ІНФОРМАЦІЇ

1 Санитарно - гигиенический контроль систем вентиляции производственных помещений. Методические указания (утв. минздравом СССР 05.09.1987 n 4425-87).

2 ГОСТ 12.1.005 – 88. Общие санитарно – гигиенические требования к воздуху рабочей зоны.

3 Гордон Г. Н., Пейсахов И. Л. Контроль пылеулавливающих установок. Москва: Металлургия. – 1973. 384 с.

 

 

ЗМІСТ

 

Вступ 3

1 Загальні відомості 3

2 Будова і принцип дії чашкового і крильчатого анемометрів 5

3 Порядок виконання роботи 8

Список джерел інформації 11

 

 

Навчальне видання

Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи «Вимірювання швидкості повітря за допомогою анемометра» для студентів спеціальності 8092108…   Укладачі: Шушляков Олександр Васильович