СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ

У ході заняття студенти ознайомлюються з гігієнічними основами усунення наслідків катастроф та надзвичайних екстремальних ситуацій, вивчають методичні підходи щодо запобігання їх виникненню.

Катастрофа — це непередбачена та несподівана ситуація, що виникає раптово або є розтягнутою у часі й супроводжується серйозною загрозою для здоров'я та життя окремих груп або великих контингентів населення,: порушеннями звичного стереотипу життя та цілісності навколишнього середовища.

Отже, під катастрофою доцільно розуміти надзвичайну ситуацію, яка викликана силами природи або діяльністю людини, супроводжується масовим ураженням населення, виведенням із ладу частини медичних закладів і потребує для ліквідації наслідків допомоги сил та засобів із-за меж району стихійного лиха.

Надзвичайна ситуація — це ситуація, викликана природною або техногенною катастрофою, при якій виникає різка диспропорція між потребою потерпілих в екстреній медичній допомозі й можливістю її забезпечення наявними силами та засобами охорони здоров'я з використанням повсякденних форм та методів роботи.

Для забезпечення об'єктивного підходу до оцінки катастроф та надзвичайних ситуацій, розроблення гігієнічних основ профілактики та усунення їх наслідків застосовують різноманітні сучасні класифікації, що наведені у таблицях 23-26.