Конструктивні шари дорожнього одягу

Матеріали шарів дорожнього одягу Мінімальна тов-щина в щіль-ному стані, см
1. Асфальтобетонні суміші: – крупнозернисті; – дрібнозернисті; – піщані  
2. Щебінь або гравій, оброблені органічною в’яжучою речовиною змішуванням на місці укладення
3. Щебінь, оброблений органічною в'яжучою речовиною способом просочування (напівпросочування) 8 (4)
4. Щебінь, гравій або пісок, оброблені неорганічними в'яжучими речовинами
5. Маломіцний кам'яний матеріал або ґрунт, оброблений в'яжучою речовиною

 

Закінчення табл. 6

6. Щебінь і гравій, не оброблені в'яжучими речовинами: – на шарі з щебеню, що містить в'яжучу речовину; – на шарі з щебеню або гравію; – на піщаному шарі  
Примітки: 1. Товщина шару повинна в 1,5 раза і більше перевищувати розмір найкрупнішої фракції зерен цього матеріалу. 2. На тротуарах, де не передбачається проїзд вантажних автомобілів, поливальних та снігоприбиральних машин, допускається товщина асфальтобетонного покриття 3,0 см. 3. У розрахунках міцності та морозостійкості «одягу» верхній шар поверхневої обробки асфальтобетонних покриттів допускається не враховувати.

 

Жорсткий дорожній одяг (цементобетонні монолітні покриття, збірні з цементобетонних і армобетонних плит, асфальтобетонні на основах із цементобетону) конструюється і розраховується на міцність згідно з ДБН В.2.3-218-008.

Цементобетонні монолітні покриття влаштовуються на магістральних вулицях і дорогах з інтенсивним рухом вантажного і громадського пасажирського транспорту, на дорогах промислових і комунально-складських зон з рухом особливо важких автомобілів, на зупинках і перехрестях, а також вулицях і дорогах, на яких за умови експлуатації неможливе швидке очищення проїзної частини від бруду.

Покриття з цементобетонних і армобетонних плит слід використовувати в районах із складними інженерно-геологічними та гідрогеологічними умовами або за високих насипів, де важко забезпечити стабільність земляного полотна, за відсутності місцевих дорожньо-будівельних матеріалів, придатних для влаштування рівностійких покриттів іншого типу.

Товщину цементобетонних покриттів і основ залежно від категорії вулиць і доріг слід приймати за табл. 7.

У цементобетонних покриттях і основах з бетону В 12,5 і вище слід проектувати поперечні і поздовжні деформаційні шви розширення та стискання. Відстань між швами визначається за розрахунками згідно з ДБН В.2.3-4.

Таблиця 7