рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ІНЖЕНЕРНЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ВУЛИЦЬ

ІНЖЕНЕРНЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ВУЛИЦЬ - раздел Образование, Міністерство Освіти І Науки, Молоді Та Спорту України Київський Наці...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Київський національний університет будівництва і архітектури

 

 

М.М. Осєтрін, Т.О. Шилова, П.П. Чередніченко

 

ІНЖЕНЕРНЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ВУЛИЦЬ

У ДВОХ ЧАСТИНАХ

Частина І

Рекомендовано науково-методичною радою
Київського національного університету будівництва
і архітектури як навчальний посібник для студентів
спеціальності 7.06010103 «Міське будівництво та господарство»

Київ 2011

ББК 39.311 О-72 Рецензенти: С.Б. Усаковський, доктор технічних наук, професор

Зміст

ВСТУП………………………………………………………………….. 4

1. Інженерні мережі: елементи, планувальні обмеження і вимоги
до прокладання в плані та поперечному профілі вулиць …………. 6

2. Дорожній одяг….…………………………………………………... 33

2.1. Типи та конструкції дорожнього одягу на міських
магістралях ………………………………………………………….. 33

2.2. Принципи розрахунків ….……………………………………... 49

3. Утримання та ремонт міських вулиць і доріг, водовідведення
з міських вулиць, прибирання та видалення снігу
………….... 55

3.1. Утримання та ремонт міських вулиць і доріг ………………… 55

3.2. Водовідведення з міських вулиць, дренажі …………………... 62

3.3. Літнє та зимове прибирання. Прибирання та видалення снігу
з міських вулиць ……………………………………………..……… 84

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ ТА ПРИКЛАДИ ТИПОВИХ ЗАДАЧ…………………………………………………………………. 91

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ……………….…………………………... 94

ВСТУП

Вулиці сучасного міста – це складні інженерні споруди. Вони призначені для пропуску всіх видів міського руху, відведення поверхневих вод, прокладки інженерних мереж, виконання репрезентативної функції та забезпечення обміну повітрям між містом та приміською зоною. Водночас вулиці є джерелом екологічного дискомфорту для прилеглої території. Обов’язковим елементом вулично-дорожньої мережі міста (ВДМ) є наземне та підземне обладнання та облаштування, що призначене для забезпечення різноманітної діяльності міста, поліпшення безпеки руху та експлуатаційних умов вулиці. До наземного обладнання належать:

· конструктивні елементи поперечного профілю;

· дорожні одяги проїзної частини і тротуарів;

· конструктивні елементи освітлення, зв’язку і міського електричного транспорту;

· покажчики зупинок транспорту, кіоски, павільйони різного призначення;

· устаткування та знаки регулювання вуличного руху;

· зелені насадження;

· дорожньо-транспортні споруди;

· автозаправні станції (АЗС), станції технічного обслуговування (СТО);

· автостоянки.

Підземне облаштування враховує мережі та колектори трубопроводів різного призначення (водопостачання, каналізації, водостоків, електропостачання, електрифікації, зв’язку, газопостачання тощо), що прокладені під проїзною частиною, тротуарами, технічними смугами та зонами зелених насаджень.

Ступінь досконалості та складності підземного й наземного облаштування і благоустрою міської вулиці може бути різним. В першу чергу він залежить від призначення вулиці, термінів її забудови, видів та характеру розташованих на ній будівель, інтенсивності та характеру руху транспорту й пішоходів, що рухаються вулицею.

Під час проектування міської вулиці постає великий комплекс проблем інженерного благоустрою, серед яких важливішими є: організація руху транспорту та пішоходів на перегонах і перехрестях вулиць, прокладання підземних інженерних мереж, організація водовідведення на самій вулиці та з прилеглих кварталів забудови, освітлення вулиць, система озеленення. Ці питання вирішуються з урахуванням естетичних, побутових і техніко-економічних вимог під час проектування розпланування і забудови вулиці, а також в процесі її будівництва, реконструкції та експлуатації. Тому під час проектування та будівництва вулиці необхідно враховувати, що міська вулиця є не лише каналом руху, по якому рухаються транспорт і пішоходи, але й частиною міського архітектурного ансамблю.

Метою курсу «Інженерне обладнання та облаштування вулиць» є опанування студентами науково-теоретичних основ та вивчення прогресивних практичних досягнень щодо забезпечення зручних умов руху транспорту та пішоходів, інженерного обладнання міських вулиць, доріг та споруд, організації паркування автомобілів на ВДМ міста, захисту довкілля від несприятливого впливу автомобільного транспорту.

Завдання курсу – навчити студентів аналізувати містобудівну ситуацію з позицій раціональної організації руху транспорту й пішоходів на ВДМ міста та проектувати, будувати й експлуатувати вулиці та інженерні споруди зручні для транспортних і пішохідних потоків із забезпеченням найкращих екологічних умов міського середовища.

Дисципліна «Інженерне обладнання та облаштування вулиць» базується на знаннях, здобутих студентами у процесі вивчення провідних дисциплін кафедри міського будівництва, та тісно пов’язана з дисциплінами «Вулично-дорожня мережа міст» та «Міські дорожньо-транспортні споруди».

Навчальний посібник видається в двох частинах. У першій частині розглянуто проблеми проектування інженерних мереж та дорожнього одягу, утримання та ремонту міських вулиць і доріг, водовідведення з міських вулиць, прибирання та видалення снігу.

ІНЖЕНЕРНІ МЕРЕЖІ: ЕЛЕМЕНТИ, ПЛАНУВАЛЬНІ ОБМЕЖЕННЯ І ВИМОГИ ДО ПРОКЛАДАННЯ В ПЛАНІ ТА ПОПЕРЕЧНОМУ ПРОФІЛІ ВУЛИЦЬ

Інженерні підземні та надземні мережі є важливою складовою обладнання й облаштування міських вулиць і доріг. Спорудження, експлуатація, ремонт і… Одними з основних інженерних мереж, що прокладаються під вулицями, є мережі…  

Відстані від найближчих підземних мереж

  Закінчення табл. 1 …  

Відстані між сусідніми інженерними підземними мережами

Примітки: 1. При паралельному прокладанні декількох ліній водопроводів відстань між… 2. Відстані від побутової каналізації до господарсько-питного водопроводу треба приймати: до водопроводу із…

Відстані від кабельної каналізації до будинків, споруд і підземних мереж

    Мережі систем інформації

Мінімально допустиме заглиблення підземних трубопроводів під кабелі зв’язку

Майданчики для радіотелевізійних станцій (РТС) треба вибирати так, щоб відповідно до нормативів напруженість поля, яка створюється на територіях… Таким чином, інженерно-технічні галузі комплексу галузей міського господарства…

ДОРОЖНІЙ ОДЯГ

Типи та конструкції дорожнього одягу на міських магістралях

За принципом роботи під навантаженнями та за структурно-механічними особливостями сучасний дорожній одяг може бути поділений: на дорожній одяг… До основних властивостей дорожнього одягу нежорсткого типу належить залежність… Жорсткий дорожній одяг (дорожній одяг з цементобетонними покриттями або основами) має один чи декілька конструктивних…

Типи конструкцій нежорсткого дорожнього одягу

  Закінчення табл. 5   3.3. …  

Конструктивні шари дорожнього одягу

Закінчення табл. 6 6. Щебінь і гравій, не оброблені в'яжучими речовинами: – на шарі з щебеню, що містить в'яжучу…   Жорсткий дорожній одяг (цементобетонні монолітні покриття, збірні з цементобетонних і армобетонних плит,…

Конструкції цементобетонних покриттів

Дорожній одяг та земляне полотно складають дорожню конструкцію. При конструюванні одягу міських вулиць і доріг необхідно враховувати ряд… Умовний перехід від категорій автомобільних доріг загальної мережі до категорій міських доріг і вулиць здійснюється за…

Умовний перехід між категоріями автомобільних доріг

№ п/п Категорія вулиць і доріг Аналог категорій доріг загальної мережі
Магістральні дороги, магістральні вулиці загальноміського значення, дороги вантажного руху І, ІІ
Магістральні вулиці районного значення ІІ
Вулиці та дороги місцевого значення, дороги промислових і складських районів ІІІ
Житлові вулиці та проїзди, селищні вулиці та дороги ІV, V

 

Дані про найбільш поширені конструкції дорожнього одягу наведені в таблицях та на рисунках (розд. 2).

 

 

Магістральні дороги, магістральні вулиці і дороги загальноміського значення

Товщина конструктивних шарів, см, для I-V дорожньо-кліматичної зони при Етр =…  

Магістральні вулиці й дороги районного значення

Товщина конструктивних шарів, см, для I-V дорожньо-кліматичної зони при Етр = 222 (2220 кгс/см2)   h1 – дрібнозернистий асфальтобетон І-ІІ марки;

Промислові і складські дороги

Конструкції дорожнього одягу нежорсткого типу   Товщина конструктивних шарів, см, для I-III дорожньо-кліматичної зони при Етр = 180 (1800 кгс/см2)

Житлові вулиці і дороги місцевого значення

Товщина конструктивних шарів, см, для I-III дорожньо-кліматичної зони при Етр = 165 (1650 кгс/см2)   h1 – дрібнозернистий асфаль-тобетон І-ІІ марки;

Внутрішньо-квартальні проїзди і пішохідні вулиці

Товщина конструктивних шарів, см, для I-V дорожньо-кліматичної зони при Етр = 135 (1350 кгс/см2)   h1 – асфальтобетон IV марки;

Селищні вулиці

Товщина конструктивних шарів, см, для I-III дорожньо-кліматичної зони при Етр = 115 (1150 кгс/см2)   h1 – асфальтобетон III-IV марки;

Конструкції тротуарів з урахуванням заїзду спецмашин масою до 6 т

Товщина конструктивних шарів, см, для II-V дорожньо-кліматичної зони при Етр = 65 (650 кгс/см2)   Дорожньо-кліматичні зони Конструктивний шар …  

Принципи розрахунків

Дорожні покриття жорсткого типу розраховують за методом граничних розрахункових станів. Основним є розрахунок за носівною (несучою) здатністю… Обмежене застосування дорожнього одягу жорсткого типу на вулицях міст і… Плиту монолітного цементобетонного покриття за сприятливих ґрунтових і гідрогеологічних умов, а також невеликій…

УТРИМАННЯ ТА РЕМОНТ МІСЬКИХ ВУЛИЦЬ І ДОРІГ, ВОДОВІДВЕДЕННЯ З МІСЬКИХ ВУЛИЦЬ, ПРИБИРАННЯ ТА ВИДАЛЕННЯ СНІГУ

 

Утримання та ремонт міських вулиць і доріг

Комплекс експлуатаційних заходів, спрямованих на збереження й відновлення транспортно-експлуатаційних властивостей дорожніх конструкцій, підтримання… Одночасно з виконанням робіт щодо утримання і ремонту покриттів вулиць, доріг… Залежно від категорії вулиці чи дороги, типу покриття, строку служби конструкції, її стану та деформації може…

Водовідведення з міських вулиць

Влаштування системи водовідведення на вулицях має на меті забезпечити міцність і стійкість дорожніх конструкцій та сприятливі умови експлуатації… Водовідвідна мережа на вулицях є складовою частиною загальної системи… Скидання виробничих вод допускається лише за узгодженням з органами санітарного нагляду й органами, що експлуатують…

Відстань дощової каналізації від споруд та комунікацій

Заглиблювання розрахункових точок колектора на ділянках з недостатніми ухилами, надання потрібної швидкості течії води досягається збільшенням… Найменший уклон трубопроводів слід приймати залежно від граничної мінімальної… Уклон з'єднувальних труб приймають не менше 0,02.

Відстань між дощоприймальними колодязями

При ширині вулиці понад 30 м при поздовжнім уклоні понад 0,03 відстань між дощоприймальними колодязями має бути не більше 60 м. Крок розміщення дощоприймальних колодязів, зазначений у таблиці, збільшується… При поздовжніх уклонах вулиць 50% і більше рекомендується перед перехрестями з верхівкового боку, а також на прямих…

Відстань між оглядовими колодязями

Дно лотка оглядового колодязя (рис. 13) має бути розташоване на рівні верха трубопроводу більшого діаметра. Розміри в плані колодязів чи камер… – на трубопроводах діаметром до 600 мм – довжину 1000 мм, ширину D+ 400 мм; … – на трубопроводах діаметром більше 700 мм – довжину D+ 400 мм, ширину D + 500 мм.

Відстань між водостоками та підземними мережами і спорудами

Найменша глибина закладання лотка водостічних труб повинна прийматися на підставі досвіду експлуатації водостоків, що перебувають в аналогічних… Для забезпечення можливості розвитку мережі водостоків глибину закладання… Під час провадження робіт закритим способом (щитами й ін.) найменша глибина закладання повинна призначатися такою, щоб…

Найбільші швидкості руху потоку води при зміцненні канав і кюветів

При глибині потоку h – значення швидкостей руху стічних вод варто приймати з коефіцієнтами: 0,85 при h<0,4 м і 1,25 при h>1 м. При швидкостях,…   Особливості проектування водовідведення на магістральних дорогах і магістральних вулицях загальноміського значення з…

Літнє та зимове прибирання. Прибирання та видалення снігу з міських вулиць

Прибирання вулиць, площ та інших громадських відкритих місць поділяється на літнє та зимове. Літнє прибирання полягає в підмітанні, мийці й поливці проїзної частини і… Зимове прибирання полягає в збиранні та видаленні снігу й усуненні слизькості при ожеледиці, тобто в створенні умов…

Технічні нормативи для сплаву снігу по водостоках

За відсутності постійної витрати води або при недостатній постійній витраті у водостоку рекомендується проектувати їхнє обводнення з водоймищ за… Джерелами районного або загальноміського обводнення системи водостоків для… На водостоках, що використовуються для сплаву снігу, проектуються дільничні (районні) снігоскидальні камери, сніг до…

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ ТА ПРИКЛАДИ ТИПОВИХ ЗАДАЧ

Контрольні запитання

2. Якими є елементи системи водопостачання? 3. В чому полягають планувальні обмеження та вимоги до прокладання елементів… 4. Якими є способи, типи та елементи системи каналізації?

Приклади типових задач

1. Законструюйте типовий поперечний профіль магістралі загальноміського значення з трамвайним полотном посередині проїзної частини та велодоріжкою… 2. Прокладіть в поперечному профілі магістралі загальноміського значення… 3. Розрахуйте товщину шару чорного щебеню в поданій конструкції дорожнього одягу магістралі районного значення.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1. ДБН 360-92*. Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень. – К.: Мінбудархітектури України. 1993. – 109 с. 2. ДБН 360-92**. 2002. – 113 с. 3. ДБН В.2.3-5-2001. Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів. – Держбуд України, 2001. – 50 с.

ІНЖЕНЕРНЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ВУЛИЦЬ

Навчальний посібник

 

У ДВОХ ЧАСТИНАХ

Частина І

 

Редагування і коректура А.О. Бакієвої

Комп’ютерне верстання Т.І. Кукарєвої

 

 

Підписано до друку 2011. Формат 60 ´ 84 1/ 16

Ум. друк. арк. 5,58. Обл.-вид. арк. 6,0.

Тираж 50 прим. Вид. № 10/І-11. Зам. №

 

КНУБА, Повітрофлотський проспект, 31, Київ, Україна, 03680

 

E-mail: red-isdat@knuba.edu.ua

 

Віддруковано в редакційно-видавничому відділі

Київського національного університету будівництва і архітектури

 

Свідоцтво про внесення до Державного реєстру суб¢єктів

Видавничої справи ДК № 808 від 13.02.2002 р.

 

– Конец работы –

Используемые теги: Інженерне, обладнання, облаштування, вулиць0.057

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ІНЖЕНЕРНЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ВУЛИЦЬ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Інженерне обладнання будівель
Київський національний торговельно економічний університет... Кафедра інженерно технічних дисциплін... Інженерне обладнання будівель...

До виконання курсового проекту з дисциплін: Обладнання та транспорт мех.цехів, Металообробне обладнання. по дисциплине Металлообрабатывающее оборудование Методичні вказівки
Донецький національній технічний університет... Кафедра Мехатронні системи машинобудівного обладнання...

Інженерне обладнання будівель
Київський національний торговельно економічний університет... Кафедра інженерно технічних дисциплін... інженерне обладнання будівель...

Опорний конспект лекцій з дисципліни Вступ до фаху 6.050502 – Інженерна механіка; 6.050503 - Машинобудування
Факультет технології автоматизації та комп ютеризації машинобудування... Кафедра металорізальних верстатів та обладнання... автоматизованого виробництва...

ДО ВИКОНАННЯ РОЗРАХУНКОВО ГРАФІЧНИХ РОБІТ з курсу ІНЖЕНЕРНА ГЕОДЕЗІЯ та КАРТОГРАФІЧНІ МЕТОДИ В ЕКОЛОГІЇ
Міністерство освіти і науки молоді та спорту України... ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ...

МАШИНИ ТА ОБЛАДНАННЯ
ДОНБАСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ... ФАКУЛЬТЕТ МЕХАНІЧНИЙ... КАФЕДРА ПІДЙОМНО ТРАНСПОРТНІ БУДІВЕЛЬНІ ДОРОЖНІ...

ТЕМА: ОБЛАДНАННЯ ЦЕХІВ ЗАБОЮ ПТИЦІ І КРОЛИКІВ
ПЛАН... Насосний агрегат В ФЦ Л для транспортування пір я водяної пульпи на... Сепаратор В ФЦ Л для відділенняпір я від води...

З дисципліни ІНЖЕНЕРНИЙ БЛАГОУСТРІЙ ТА ТРАНСПОРТ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ МОЛОДІ І СПОРТУ УКРАЇНИ... Одеська Державна академія будівництва та архітектури...

ТЕМА: ОБЛАДНАННЯ ЦЕХІВ ЗАБОЮ ХУДОБИ І ОБРОБКИ ТУШ
ПЛАН... Безприводні підвісні шляхи... Підвісні конвеєри ГК І з пальцем знизу ГК ІІ з пальцем збоку ИІ ФМС з пальцем знизу і гаками...

Аварійно-рятувальне обладнання 25-ДПРЧ міста Котовська
Гідростанція HOLMATRO... Гідростанція HOLMATRO призначена для подачі мастила під високим тиском для роботи гідро ножиць та домкрату HOLMATRO Немаловажною перевагою даної системи є забезпечення...

0.024
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам