Перспективи розвитку української вітроенергетики .

ЗМІСТ

 

Вступ …………………………………………………………….…………………
Літературний огляд……………………………………… ….…………………
  1.1 Перспективи розвитку української вітроенергетики………………… ….
  1.2 Загальні відомості про пасивний будинок.....………………......................
  1.3 Дані для подальших розрахунків…………...…………………………......
  1.4 …………………………..……………….…………………...
  1.5 ……………………………………………….......  
  1.6 …………………………...………………  
Обчислення …………………………………….....….………  
  2.1 ……………………………………………………………  
  2.2 …………………………………………………………………………  
     
     
     
     
   
   
     
     
     
     
     
     
     
   
     
     
 
Економічна частина……………………………………………………………..  
  5.1 Практичне застосування……………………………………………………  
  5.2 Розрахунок кошторису витрат на проведення дипломної роботи……….  
Висновки……………………………………………………………………………  
Список джерел інформації…………………………………………………….…..  

 

ВСТУП

 

Нестабільна ситуація у сфері енергопостачання та обмеженість запасів викопних видів палива змушують європейські країни дедалі більше уваги приділяти альтернативним джерелам енергіі та енергозберігаючим технологіям. Максимальне втілення вони знайшли у концепції пасивного будинку.

Пасивний будинок, енергозберігаючий будинок або екобудинок (нім. Passivhaus, англ. Passive house) – це енергоефективний будівельний стандарт, який створює комфортні умови проживання, одночасно є економічним і надає мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище.;це будинок, в якому можливо досягти комфортного мікроклімату (ISO 7730), як у зимовий період без окремої системи опалення (або використовуючи малопотужну компактну систему опалення), так і в літній період без системи кондиціонування. У більшості розвинених країн існують власні вимоги до стандарту пасивного будинку.

До найважливіших показників такої споруди відносять:

· високий рівень теплоізоляції;

· ізольовані віконні рами з потрійним низькоенергетичним склом;

· герметична оболонка будівлі;

· комфортна вентиляція з високою ефективною рекуперацією тепла.

Для будівництва обирають екологічно чисті матеріали, такі як дерево, камінь, цегла та інші.

В Україні головною перешкодою на шляху створення подібних проектів є великі початкові витрати порівняно із традиційним будівництвом. Витрати на побудову пасивного будинку в 10 разів перевищують затрати на побудову звичайного дому, тому перш ніж почати будівництво, необхідно детально розрахувати всі показники енергоефективності.

Енергозабезпечення пасивного будинку здійснюється за допомогою нетрадиційних джерел енергії, у нашому випадку це гібридна схема установки, що включає вітрогенератор, сонячні батареї та генератор Росі. В даній дипломній роботі саме на питанні енергозабезпечення буде зроблено головний акцент.


1 ЛІТЕРАТУРНИЙ ОГЛЯД

 

Загальні відомості про пасивний будинок

Енергетична концепція такого будинку спрямована на зниження витрат енергії в нових будівлях до 8-10 разів. Таким чином, в той час, як звичайна… Грандіозним практичним досвідом здійснення проектів пасивних будинків… - суцільна ізолююча оболонка будівлі з високоефективних теплоізоляційних матеріалів

Конструктивні особливості пасивного будинку

У разі високої ціни на ділянку землі під будівництво будинку, наприклад, у межах густозаселеного міста, економічно виправданим і пріоритетним є… З точки зору екологічності для екобудинку найбільш привабливими можна вважати… • нетоксичні і неканцерогенними на відміну, наприклад, від такого матеріалу, як азбестове волокно;

Дані для подальших розрахунків

Це буде двоповерховий приватний будинок, орієнтований на південно-захід. Місцем його розташування обрали місто Ульм, що знаходиться в Німеччині. Особливістю цього дому буде енергетична незалежність, електропостачання буде…