Хеджування при рівнозначному зменшенні ціни

Таблиця 15

НАЯВНИЙ   Ф'ЮЧЕРС  
1 травня Хоче зафіксувати ціну соєвих бобів на рівні $5/буш.   Купує серпневий соєбобовий контракт за $5,3/буш.   ціною  
1 серпня Купує соєві боби за ціною $4,5/буш.   Продає серпневий соєбобовий контракт за $4,8/буш. і робить залік попередньої ф'ючерсної позиції   ціною довгої  
$0,5/буш. збиток  
РЕЗУЛЬТАТ наявна купівельна ціна $4,5/буш ф'ючерсний збиток $0,5/буш. чиста купівельна ціна $5/бушель  

Розглянуті приклади належать до так званого досконалого хед-жування. Відмінність між наявною і ф'ючерсною цінами залишалась однаковою протягом усього періоду хеджування. Звичайно, одна з цін (наявна чи ф'ючерсна) знижуватиметься або збільшуватиметься швидше за іншу.

У широкому розумінні ф'ючерсне хеджування не є лише формою страхування. Наприклад, за шість місяців до збирання кукурудзи виробник укладає форвардні контракти на її продаж з місцевим елеватором, що також є страхуванням, оскільки у такий спосіб керуючий елеватором перебирає ризик на себе.

Керуючий елеватором здійснює хеджування на ф'ючерсному ринку, адже, як власник наявного зерна, він є незастрахованим учасником ринку і ризикує так само, як і спекулянт, що володіє тільки товарними ф'ючерсними контрактами, тобто, як особи незахищені, вони аналізують товарні ціни.

Хеджування на ф'ючерсному ринку є також інструментом управління ризиком, і споживачі товарів використовують його, дбаючи про розвиток власних маркетингових програм. Але перед хеджуванням потрібно визначити ціну товару. Рішення щодо

необхідності хеджування буде залежати від оборотності коштів. Слід зазначити, що хеджування, гарантуючи ціну, не гарантує прибутку. Для досягнення гарантованої ціни інколи доводиться поступатися частиною прибутку.