Переведення з ініціативи працівника

Одним із видів переведення є переведення з ініціативи праців­ника. Працівників, які потребують за станом здоров'я надання легшої роботи, власник зобов'язаний перевести, за їхньою згодою, на таку роботу відповідно до медичного висновку. Переведення може бути тимчасовим або постійним залежно від стану здоро­в'я. За такими працівниками зберігається їхній колишній се­редній заробіток протягом 2 тижнів від дня переведення, а в де­яких випадках, передбачених законодавством, на весь час вико­нання нижчеоплачуваної роботи, або проводиться виплата допо­моги за державним соціальним страхуванням.

Власники повинні впроваджувати сучасні засоби техніки без­пеки, які попереджають виробничий травматизм і забезпечують санітарно-гігієнічні умови праці, що запобігають виникненню професійних захворювань працівників. Працівник, якому запо­діяне каліцтво або інше ушкодження здоров'я з вини підприєм­ства, може бути тимчасово переведений відповідно до медичного висновку на іншу роботу з легшими умовами праці. За ним збе­рігається колишній середній заробіток на весь час переведення.

Вагітним жінкам відповідно до медичного висновку знижують­ся норми виробітку, норми обслуговування, або вони переводяться


279

на легшу роботу зі збереженням середнього заробітку за попе­редньою роботою. До винесення рішення про надання легшої роботи вагітній жінці вона підлягає звільненню від роботи зі збереженням середнього заробітку за всі пропущені внаслідок цього дні за рахунок підприємства.

Жінки, які мають дітей віком до 3 років, у разі неможливості виконання попередньої роботи, переводяться на іншу роботу зі збереженням середнього заробітку за попередньою роботою до досягнення дитиною віку 3 років. Середній заробіток, який збе­рігається за вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до 3 років, при переведенні на іншу роботу обчислюється із за­робітку останніх 6 місяців роботи перед переведенням, не вра­ховуючи відпустки по вагітності й пологах.