РОЗДІЛ ІІ

І. СУЧАСНИЙ СТАН ДИТЯЧОЇ ПЕРІОДИКИ (на прикладі журналу „Барвінок”)

Дитячі періодичні видання завжди були і залишаються важливим засобом
комунікації дитини зі світом дорослих. Дитячі часописи є основним елементом виховання, формування та соціалізації прийдешнього покоління, вони активно взаємодіють з різними інституціями в царині освіти, науки й культури.

Сучасний ринок дитячої періодики можна вважати насиченим і навіть
перенасиченим. За даними Книжкової палати України імені Івана Федорова, щороку в Україні виходить у світ близько 100 назв газет і журналів для дітей та юнацтва, а зареєстровано – понад тисячу. Водночас питання якості цих видань надзвичайно актуальне, адже бурхливий розвиток дитячої періодики призводить до створення та існування не завжди якісного видавничого продукту. Проблемами дитячих періодичних видань цікавилося багато науковців. Так, наприклад, типологію дитячої періодики досліджували С . Антонова, Т. Давиденко, А. Костецький; особливості підготовки часописів вивчали І. Жарков, Е. Огар; вікові, гендерні, психологічні бар'єри розглядали
А. Запорожець, Н. Лейтес, М. Савчин, Н. Шевченко.

За ступенем розвитку преси для дітей можна визначити рівень розвитку будь-якого суспільства, адже дитячі періодичні видання – це своєрідне дзеркало, у якому відображаються ключові етапи цивілізаційної культури, формування й функціонування демократії, а також обриси майбутнього розвитку держави. У цьому контексті особливого значення набуває вивчення ключових характеристик друкованих мас-медіа, призначених для дитячої аудиторії.